Nagy csatában egy ponttal győzött az egyetemi gárda, s készülhet a rájátszásra
Kosárlabda - SMAFC-NYME–Kanizsa KK 80–79 (23–16, 21–18, 19–21, 17–24)
Sopron, NBI/B-s férfimérkőzés, 300 néző. V.: Németh Cs., Németh S.
SMAFC-NYME: Csaplár-Nagy 9, BALOGH 16/3, Gombás 6/3, POJBICS 22/12, BAUSZ 22/12. Cs.: Karácsonyi Zs., Derdák 2, Vesztergom 3, Kovács. Edző: Vetési Imre.
Úgy indult a mérkőzés, hogy a listavezető soproni gárda magabiztosan őrzi meg hazai veretlenségét és az alapszakasz első helyét. Szünet után azonban porszem került a gépezetbe, lepattanózásban sokszor maradtak alul Vetési Imre tanítványai. Ennek is volt köszönhető, hogy negyven másodperccel a vége előtt öt ponttal a vendégek vezettek (74–79).
Ekkor Pojbics emelt be egy triplát, majd ismét ő próbálkozott a hárompontos vonalon kívülről, ám az ellenfél egyik játékosa ellökte a levegőben a rutinos játékost. Következett három büntető, melyet a SMAFC játékosa értékesített is, így végül nagy csatában egy ponttal győzött az egyetemi gárda, s készülhet a rájátszásra.
Az ellenfél a Keleti csoport negyedikje, a Jászberény lesz, a kiírás szerint kuparendszerben a két meccs után a pontarány döntene, de több csapat – így a SMAFC is – szeretné elérni, hogy két nyert meccsig menjen a párharc. Egy biztos, két hét múlva kezdődik a play off.
Vetési Imre: – Ahogyan mondani szokták, evés közben jön meg az étvágy, szeretnénk minél messzebb jutni a rájátszásban. Nem lesz könnyű dolgunk, mert következő ellenfelünk nagyon megerősödött.

Hosszabbításban nyert a bajnok

Labdarúgás - Izgalmas, remek mérkőzésen csak a hosszabbításban tudta legyőzni a tavalyi bajnok… Tovább olvasom