2018. 07. 22. vasárnap - Magdolna 19°C | 27°C Még több cikk.

Drámai búcsú az álmoktól

Bizakodva várta mindenki Győrött a Bajnokok Ligája selejtezőjének visszavágóját, hiszen a három gól – Zaporizzs jában 31–28-ra kapott csak ki a győri gárda – ledolgozhatónak tűnt.
Persze arra minden kiszámított, hogy nem lesz egy sétagalopp a találkozó, de arra, ami az első félidőben tör tént, csak nagyon kevesen szá mítottak. Róth Kálmán edző korábban elmondta, türelmesen kell játszani, nem szabad siettetni a hátrány ledolgozását. A baj csak az volt, hogy az első harminc perc után egy lépéssel sem került közelebb hőn áhí tott céljához, azaz a csoport küzdelmekbe jutáshoz a Graboplast-ETO. A rendkívül keményen, időnként durván védekező ukránok ellen tanácstalan volt a hazai együttes. A dán bírók ugyan rendre küldték ki a vendégjátékosokat – az első húsz perc után már 12 percnyi kiállítás állt a Motor neve mögött –, de a kettes, sőt, egy esetben hármas emberelőny is kevés volt a zöld-fehéreknek a különbség faragásához. Az első harminc percben csak kétszer vezettek a győriek (7–6 és 9–8), ám a szünetig fordított az ukrán gárda, s összesítésben már öt gólt kellett volna ledolgoznia Görbiczéknek.

Szünet után a helyzet nem sokat változott, az ukrán játékosok, ha kellett, a kíméletlen eszközöktől sem riadtak vissza, s ennek köszönhetően tartották háromgólos – a két meccs alapján –, féltucatnyi előnyüket. Egészen a meccs hajrájáig az történt a pályán, amit a vendégek edzője eltervezett, az 50. perc után azonban már Vikor Rjabuh is idegeskedhetett.

Nagy hajrát nyitott ugyanis a Graboplast-ETO, két góllal vezetett, s az utolsó percben támadhatott. Ha gólt lőtt volna a csapat, akkor az idegenben szerzett találatoknak köszönhetően továbbjutott volna, ám a gól szerzés elmaradt – Dokicot ugyan gyanús körülmények között akadályozták a kapura lövésben –, így a Graboplast -ETO korai búcsút vett a Bajnokok Ligájától. Januártól az EHF-kupában folytathatják a zöld-fehérek.

A hazaiak a játékvezetőt okolják

MTE 1904 1 (1) REAC 2 (2) Mosonmagyaróvár, NB I/B-s mérkőzés, 900 néző. V.: Vad II. Tovább olvasom