2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda 0°C | 7°C Még több cikk.

Döntős a Győr: Vác-Audi ETO KC 31-34

Bejutott a bajnoki döntőbe az Audi ETO, miután az elődöntő második meccsén is legyőzte a Vácot. Kovacsicsék nem most hozták legjobb formájukat, de a győzelemhez ez is elég volt.
VÁCI NKSE - GYŐRI AUDI ETO KC 31-34 (15-22)
Női kézilabda NBI, elődöntő, 2. mérkőzés

Konkoly Csaba: Az első félidőben pontos támadás befejezések jellemezték a játékunkat, és a védekezés is rendben volt. A folytatásban kilenc gólos vezetésünk tudatában kicsit visszaesett a teljesítményünk, de így is hoztuk a meccset. Remélem a hátralévő meccsekre összerázódik újra a csapat, és megszerezzük a bajnoki címet.

60. perc: A Vác kap hetest kilenc másodperccel a vége előtt. Németh belövi. 31-34. Ez a vége.

59. perc: Vaszari lerohanásból eredményes. 30-34. Mravikovát kiállítják.

58. perc: Tápai passzából Fülöp lő gólt középről. 29-33. Bradeanu kap jó zárást, üres az út a kapuig. 29-34.

56. perc: Soós használja ki, hogy Lunde nem véd élete formájában. Gól távolról. 28-32. Grosról lemaradnak. 28-33.

54. perc: Soós kap ajándékba a bíróktól egy gólszerzési lehetőséget, él is vele. 27-32.

53. perc: Vaszari ejti át Lundét büntetőből. 26-32.

52. perc: Gros passzából Kovacsics eredményes. 25-32. Németh András kér időt.

51. perc: Mravikova öt gólos. 25-31.

50. perc: Eladja a Vác a labdát. Mravikova indul, és be is lövi a ziccert. 25-30.

49. perc: Bradeanu hetesből szerez gólt. 25-29.

48. perc: Kovacsics vállal be egy egyéni akciót. Sikerrel. 25-28.

47. perc: Vaszari nagy passzából Uhrakova eredményes. 25-27. Knkoly Csaba időt kér.

46. perc: Vaszari hetesével három gól a különbség. 24-27.

43. perc: Görbicz újabb bünetőt lő be. 22-27. Tápai máris válaszol. 23-27.

42. perc: Lunde aludt bele Barján lövésébe. 22-26.

40. perc: Jön fel a hazai csapat. Tápai verekedte át magát a védőkön. 21-25. Temest állítják ki. A hetest Görbicz belövi. 21-26.

39. perc: Görbicz rossz passza után indul a Vác. Vaszari a gólszerző. 20-25.

38. perc: Fülöp ejti át Lundét. 19-25.

35. perc: Vaszari a bal széről a hosszú felsőbe lő, majd a következő támadásból Lunde feje fölött a kapu közepébe. 18-25.

34. perc: Orbán lövése kijön a kapufáról, de a jobbszélső összeszedi alabdát, és a második lehetőséget már nem hagyja ki. 16-25.

33. perc: Bradeanu ad gyönyörű pattintott passzt Mayernek. 16-24.

32. perc: A másik oldalon is beállóból jön a gól. Uhrakova. 16-23.

31. perc: Mayer góljával kezdődik a második félidő. 15-23.

30. perc: Mravikova fut be a jobb szélről a beálló helyére. Jön a passz, és a gól. 15-22. Vége az első félidőnek.

29. perc: Gróz belövi a hetest. 15-21.

28. perc: Temes négy gólos. 14-20. Mayer könnyen kerül ziccerbe. 14-21.

27. perc: Kovacsics is a pályán támadásban, és rögtön gólt lő. 13-20.

25. perc: Soós Viktória a negyedik gólját lőtte. 13-18. Gros lövi át a sáncot. 13-19.

23. perc: Mayer engedte lőni Soóst. 12-17. Amorim máris válaszol. 12-18.

22. perc: Gros verekdte át magát Klivinyin, majd a bal alsóba lőtt. 11-17.

19. perc: Mayer kap két percet. Vaszari a bal szélről, Gros középről eredményes. 11-16.

18. perc: Tápai előtt nyílt szét a fal. 10-14. Görbicz küldött el két védekező játékost egy csellel. Nagy gól. 10-15.

17. perc: Görbcz hetesből talál a kapuba. 9-14.

16. perc: Vérten gólja után Németh András kér időt. 9-13.

15. perc: Temes Mravikovával a nyakán harcol ki egy gólt. A győri szélsőt kiállítják. 9-11. ETO-gól emberhátrányból. Mayer. 9-12.

14. perc: Labdaszerzés. Mravikova indul. Ziccer, gól. 8-11.

13. perc: Görbicz eredményes hetesből. 7-10. Hetes a túloldalon is. Ezt Gróz lövi be. 8-10.

12. perc: Görbicz emberhátrányban lő gólt. 6-9. Soós kap jó zárást, és jobb átlövőből bombáz a kapuba. 7-9.

11. perc: Görbicz második hetese is pontos. 5-8. Uhrakovát lerántani sem tudja Hornyák. Gól, és két perc. 6-8.

10. perc: Temes lövi el kilencről térdmagasságban a labdát. Szép gól. 5-7.

8. perc: Görbicz lövi be a meccs első hetesét. 4-7.

6. perc: Kliviyi a bal szélről lő gólt. 4-5. Mravikova veszi át Bradeanu pontos passzát a falban középen. A gólban Herr is benne volt. 4-6.

5. perc: Temes játssza meg beállóban Uhrakovát. Pálingerről pattan a hálóba alabda. 3-3. Vérten válasza gyorsan érkezik. 3-4. A nagy rohanásban nem rendeződik vissza a váci fal. Bradeanu könnyedén lőhet. 3-5.

4. perc: Bradeanu passzából Mayer talál a kapuba. 2-3.

3. perc: Görbicz átlövésből akasztja a bal felsőbe a labdát. 1-2. Soós egyenlít. 2-2.

2. perc: Eladjuk a labdát, Temes a saját térfeléről a kint álló Pálinger fölött a kapuba dobja a labdát. 1-1.

1. perc: Az ETO kezdte a meccset. Pálinger előtt mezőnyben Mravikova, Bradeanu, Görbicz, Mayer, Amorm és Vérten a pályán. Amorim szerzi az első gólt. 0-1.

Vezetőedző: Konkly Csaba

Az Audi ETO győzelmi szándékkal utazik ma a Dunakanyarba, hiszen zöld-fehér siker esetén bejut a bajnoki döntőbe. Az első mérkőzésen ugyanis 24–18-as győri siker született, így az újabb diadal pontot tenne a két győzelemig tartó párharc végére. Esetleges váci siker esetén május 1-jén Győrben dőlne el, melyik gárda jut a fináléba. Erre persze nem is gondolnak a győriek, akik a bajnoki cím újbóli megvédését tűzték ki célul még a szezon előtt.

A győri keretből többen is a válogatottaknál töltötték az elmúlt hetet, ezért csak kedden edzett teljes létszámban újra együtt a csapat. Görbicz, Kovacsics, Hornyák, Pálinger és Vérten a Batta-kupán vett részt, csakúgy, mint Eduarda Amorim, míg Lunde Haraldsen a norvég, Ana Gros pedig a szlovén nemzeti csapat összetartásán tartózkodott.

„A hiányzók ellenére nincsenek gondok, az itthon maradókkal is sokat dolgoztunk a múlt héten. Egyértelműen a győzelem a célunk, hiszen szeretnénk két meccs alatt kiharcolni a döntőbe jutást. Bár a válogatottak felemás szereplést tudhatnak maguk mögött, ezzel nem foglalkozunk. Az látszik, mindenki éhes egy kicsit a sikerre, főleg azután, hogy a Bajnokok Ligája elődöntőjében kikaptunk. Szerencsére sérültünk nincs" – mondta Konkoly Csaba vezetőedző.

• 12. Infamous 2011. április 29. 16:17
    „minap valamelyik kéziscsaj a felmatricázott audijával majdnem elcsapott a zebrán... tüctüc zene + cigi azért a kocsiban megvolt neki...arcból vissza kéne venni egy kicsit, nem???”
  • 11. szebbjövőharcosa 2011. április 29. 15:38
    „A vincét kéne kirúgni anitának és a játékkal foglalkozni.
    Egy ingyenélő fradista patkány a hátán akar felmászni.
    A fradistáknak se kell de ide jó. / azért csapták le/”
  • 10. szebbjövőharcosa 2011. április 29. 15:33
    „HAJRÁ ETO!!!”
  • 9. alacska 2011. április 29. 14:00
    „Mentálisan szét van esve ez a csapat ! Nem szoktam az edzőket hibáztatni, de most ebben vastagon bennvan Konkoly is. Amorin aki" egyedül megverte válogattunkat 0, Vérten 0, Hornyák 0 kapusok 0 ezen a meccsen! Meg kell nyerni a bajnokságot és új csapattal, új edzővel végre nemzetközi kupát kell nyerni!”
  • 8. zoltania2 2011. április 29. 10:42
    „7-re JObb ha tudod hogy Görbe művésznő évi 40 milláért tesz-vesz.Nagy arc az van produktum , a játék és játékostársak iránti tisztelet=oooo!”
  • 7. Infamous 2011. április 29. 09:54
    „#6: róth kálmánt is görbicz csinálta ki... ő itt a király(lány) havi 3 milláért... a románokat elzavarják, pedig jól játszottak, ő az utóbbi 1-2 évben csak árnyéka önmagának...”
  • 6. zoltania2 2011. április 29. 07:54
    „Hazafele autózva Vác-ról az alábbi gondolatok fogalmazódtak meg bennem.Konkoly ÚR! Barátkozzon meg a gondolattal hogy az idén a csapat még a bajnokságot sem fogja megnyerni ilyen játékkal és mentalitással. Kérem vonja le a megfelelő konzekvenciát és tegye meg azt a bizonyos lépést.Állítólag Ön pedagógus? nem ez tükrözödik a munkájából. Nem egyforma mérce a játékosaival ,klikkesedés csapaton belül,stb. Máyer aki a legjobb volt .annak leüvölti a fejét miközben Görbicznek még csak szólni sem mer.Sajnos már régóta nem Ön hanem GÖrbícz itt a főnök.Ideje volna vérfrissítésre nem gondolja?”
  • 5. poltergeist84 2011. április 29. 01:32
    „Ügyik voltak a lányok, köszönjük szépen ezt a remek meccset! Így tovább!”
  • 4. kocsisor 2011. április 28. 22:19
    „Gratulálunk, de ez papirforma eredmény. Figyelmeztető , hogy a második félidő minusz négy.”

Állatkerti munkára és pénzbüntetésre ítélték a bagolygyilkos focistát

A kolumbiai focist néhány hete meccs közben brutálisan félrerúgta a pályára zuhant baglyot. Tovább olvasom