2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Döntőben a magyar válogatott

A találkozó elején 11-est, majd később néhány helyzetet is elhibázó magyar labdarúgó-válogatott 0–1-ről fordítva 2–1-re legyőzte az Európa-bajnoki résztvevő lett együttest, így szombaton a románok ellen lép pályára a döntőben a ciprusi nyolccsapatos tornán.
Magyarország - Lettország 2- 1

Kenesei Krisztián a végén góllal feledtette kezdeti hibáját.
Ezúttal teljesen új összeállításban lépett pályára a magyar csapat, amelyben két győri újonc, Böjte és Stark is szerephez jutott. Ilyenformán kölcsönös ismerkedést hozott a találkozó első 10 perce, hiszen ilyen összeállításban még egyik csapat sem lépett pályára (a magyar válogatotthoz hasonlóan a lett együttes is nélkülözni kényszerült idegenlégiósainak nagy részét). Az első fontos eseményt Kenesei elhibázott büntetője jelentette, majd a Kínában idegenlégióskodó csatár hagyott ki újabb lehetőséget.

A második játékrészt a lettek kezdték határozottabban. A 65. percben Rubins jobb oldali szabadrúgását az üresen érkező Stepanovs 5 m-ről nagy erővel fejelte a kapuba (0–1). Minderre újabb hideg zuhanyként a 73. percben Molnár rossz ütemű becsúszás miatt megkapta második sárga lapját, majd az ezért járó pirosat, vagyis a magyar válogatott emberhátrányba került.

Csodálatos módon a magyar csapat nem adta fel, előbb Gera pörgetett a kiugró Kenesei elé, de a csatár próbálkozása kipattant a remekül kifutó lett kapusról. Majd röviddel az első magyar csere után Gera a bal oldalról ívelt előre, Torghelle a továbbfejelte a labdát, s az érkező Tököli az üres kapuba passzolt (1–1). S nem kellett sokáig várni, hogy a megfogyatkozott magyar csapat a győzelmet jelentő vezetést is megszerezze: a 85. percben Tököli sarokkal remekül indította Keneseit, aki kiugrott, s 10 m-ről a kapus hasa alatt a hálóba lőtt (2–1).
Mivel az első elődöntőben Románia 2–0-ra győzött Fehéroroszország ellen, a szombati (15.30) döntőt a magyar és a román válogatott játssza. (Sport1)

Az Arany Ászok Liga mérkőzései az RTL Klubon

Az Arany Ászok Liga mérkőzéseit 2008-ig valószínűleg az RTL Klub fogja közvetíteni. A vezérigazgató… Tovább olvasom