2018. 10. 17. szerda - Hedvig 9°C | 22°C Még több cikk.

Döntőben a Győrszemere!

A Győrszemere 4-1-re legyőzte a Teskándot a Sport M-kupa elődöntőjében, így biztosan ott lesz a sorozat május 17-i fináléjában a Puskás-stadionban.
Nagy sikert ért el a megyei I. osztály éllovasa, az Euro-LTC Győrszemere, amely a Magyar Kupa legjobb amatőrcsapatai számára kiírt Sport M-kupa döntőjébe jutott.

Az elődöntőt kedd délután Zalaegerszegen rendezték, s televíziós közvetítésnek köszönhetően az egész ország láthatta a Győrszemere sikerét. Germánék már az első félidőben több helyzetet dolgoztak ki, s a szemerei játékos-edző révén egy alkalommal sikerült is bevenni a Zala megyei I. osztály éllovasának kapuját. Fordulás után a Teskánd alaposan rákapcsolt, a gólokat azonban a jól kontrázó Győrszemere szerezte. Előbb Makkos majd ismét Germán, végül Burányi találta a kapuba. A Teskánd csupán a hosszabbításban szépített, amikor már eldőlt a továbbjutás.

A Sport M-kupa döntőjét május 17-én a fővárosi Puskás-stadionban rendezik, a Győrszemere ellenfele a Hajdú-Bihar megyei Báránd együttese lesz.

Győrszemere–Teskánd 4–1 (1–0)
Zalaegerszeg, Sport M-kupa, elődöntő, 300 néző. V.: Bana G.

Győrszemere: Takács N. (Nagy A.) – Regner, Baracskai D., Tóth Z., Máj, Török Sz., Herold, Jäkl, Makkos (Győry), Burányi (Németh B.), Germán.
Edző: Germán Ferenc és Makkos Tamás.

Teskánd: Fábián – Palkó, Szita, Németh P., Szabó A., Lepár, Nyári (Zsuppán), Simon, Palkó, Horváth L. (Nagy S. M.), Koczor.
Edző: Kovács Imre.

Gsz.: Germán F. (2), Burányi T., Makkos T., ill. Nagy S. M.

A 8. percben egy jobb oldali beadás után Nyári A. 15 méterről lőtt, Takács azonban magabiztosan védett. A 13. percben Burányi futott el a bal oldalon, visszagurított Germán elé, aki az ötösről a bal oldali kapufára rúgta a labdát. A 17. percben Germán futott el a jobb oldalon, beadását Makkos három méterről a kapu mellé csúsztatta. A 33. percben Makkos 24 méteres szabadrúgás után a felső lécen csattant a labda. A 37. percben Herold bal oldali beadását Germán fejelte az ötös vonaláról a kapuba. 1–0. A 49. percben egy bedobást követően Koczor egy méterről Takácsba lőtte a labdát. Az 58. percben a hazai védők hibáját kihasználva Germán tálalt Makkos elé, aki öt méterről a hálóba passzolta a labdát. 2–0. A 64. percben Burányi cselezte be magát az ellenfél 16-osára, visszagurítását Germán lőtte kapura, Fábián nagy bravúrral védett. A 70. percben Germán–Jäkl kényszerítő után előbbi helyezte a hálóba a labdát. 3–0. A 80. percben ismét Burányi futott el a bal oldalon, Győryhez passzolt, aki finom mozdulattal pörgetett Germán elé, aki 7 méterről a felső lécet találta telibe. A 83. percben Germán nagyszerű labdával ugratta ki Burányit, aki a kifutó kapus mellett a hálóba passzolt. 4–0. A 91. percben Nagy Sándor Mátyás egy kapus által kiöklözött labdát 20 méterről kapásból lőtt a hálóba. 4–1.

Jók: Jäkl, Burányi, Germán, ill. Koczor, Horváth, Lepár T.

Germán Ferenc: – Erősen tartalékos összeállításban kellett pályára lépnünk a sérülések miatt, de így is magabiztos győzelmet arattunk.

Kovács Imre: – A jobbik csapat jutott tovább, ha nem kellett volna tizenegy nap alatt négy meccset játszanunk, jobban megnehezíthettük volna az ellenfél dolgát. A második gól döntőnek bizonyult.

• 1. sivatag66 2011. május 04. 20:38
    „Tisztelt szerkesztők !!!!
    Ha oda figyelnének,akkor tudniuk kellene,hogy NEM biztos a Puskás stadion helyszín !!!!
    Ugyanis holnap (2011.05.05.)-ig bármelyik csapat pályázhat a döntő megrendezés helyszínére !!!!!!!”

MKB-Euroleasing: eredményes soproni újjáépítés

Két aranyérmet ünnepelhetett a szezon végén az MKB-Sopron. Év közben többször is átalakult a csapat,… Tovább olvasom