2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Döntetlennel kezdetek a férfi vízilabdások Barcelónában

Az Európa-bajnoki ezüstérmes horvátok 3-1-ről 4-3-ra fordítottak, noha a magyarok tartották a lépést, a vezetést már nem tudták átvenni. A vége: 7-7, az aranyra pályázó együttesünk tehát egy döntetlennel kezdte a világbajnoki szereplését.
Magyarország-Horvátország 7-7 (3-1, 1-4, 2-1, 1-0)

Biros Péter elhozta a labdát a kezdésénél, így mi vezethettük az első támadást, amelyből nem született gól és – sajnos – első magyar emberelőny is kimaradt, Kásás lőtte a labdát a horvát portásba. Egy horvát kapufa után a magyarok megszerezték a vezetést, Molnár Tamás centerből volt eredményes, Dubravko Simenc pedig távolról zúzta be a 'Mikasát' a magyar kapuba (1-1).

Újra nálunk a vezetés: Kásás Tamás szemtelenül átvert egy horvát védőt, majd közelről jobb sarokba helyezett, sőt, nőtt az előny is, egy kivédekezett emberhátrányt követően Madaras labdáját Biros bombázta a jobb felsőbe (3-1). Eddig minden rendben.

Biros ezúttal is gyorsabb volt a ráúszásánál, a centerezés viszont pontatlan, a horvát támadás végén pedig Barac lőtt hatalmas gólt (3-2)… Így kezdődött a második negyed, amely egy kihagyott magyar fórral, majd egy Dogas ejtéssel folytatódott (3-3). Kásás két ízben is rosszul célzott, a Vasas pólósa egyszer a bal, másszor a jobb kapufa mellé durrantott. A védekezésünkkel nincs gond, az emberelőny értékesítéssel viszont igen, Biros lökete a kapufán csattant.

Ráfizettünk, Smodlaka ugyanis megszerezte a vezetést (3-4). Gergely védése zárt le egy horvát fórt; Kiss Gergő az ellentámadás végén kiegyenlít: a Domino játékosa kipókhálózta a jobb felső sarkot (4-4). Egy újabb horvát kapufa, kivédett Kiss lövés, Stritof előny-gól - tartozik még a második játékrész krónikájához.

Kásás leúszta Baracot, miénk a labda, igaz nem sokat érünk vele. Még nem, ám egy eltékozolt horvát helyzet után Molnár akció-gólt lőtt (5-5). Simenc lövését blokkoljuk; emberelőny itt, kimaradt, Kásás pedig szinte összetöri a kapufát. Lüktető, jó meccs, de nincs nálunk a vezetés. Mi több: Dogas pillanatok alatt kihasználja Varga Tamás kiállítását (5-6).

Újabb emberelőny, újabb magyar kapufa: Kásás ezúttal a feladó szerepkörében tetszeleg, Molnár a végrehajtó… Kemény Dénes kiparancsolja a vízből Gergely Istvánt és Szécsi Zoltán küldi a magyar háló elé. A labda pedig a horvát kapuban, Kásás eredményes (6-6). Izgalmas záró negyed várható.

Negyedszerre is miénk a labda, ezúttal Madaras volt gyorsabb Baracnál. Ugyanakkor gól nem született az első akciónkból. Sőt, újra a horvátoknál a vezetés: Dogas fórban Szécsi mellett a jobb alsóba pattint (6-7). A gólszerző nem sokkal később a kiállítás sorsára jutott, a fór előtt Kemény időt kért – ezt az emberelőnyt nem hibázhatjuk el! De sajnos a kapufa továbbra is a vízben van, el is találjuk, majd Kiss lövését védi a horvát kapus. Újabb fór következik: és egy újabb Kásás gól, na végre (7-7)!

Kihagyott magyar helyzetek sora következik, Szécsi Zoltán azonban tartja a lelket a mienkben, a BVSC kapusa háromszor is bravúrral véd. Egy perccel a vége előtt még minden lehet. Egy horvát időkérés után ők támadnak, kivédekezzük, Kiss Gergő előkészületlenül ellövi a labdát. Tizennyolc szekundum még jut egy horvát attakra, megint megszerezzük a játékszert (a védekezésünk jó), de fel már nem tudunk úszni, az idő lejár, a vége: 7-7.