2017. 01. 22. vasárnap - Vince, Artúr -9°C | 2°C Még több cikk.

Döntetlen két magyar góllal

Az FC Sopron első felkészülési mérkőzésén döntetlent ért el az osztrák Admira Mödling ellen.

FC Sopron–Admira Mödling 1–1

Gyakorlatilag hazai góllal indult a találkozó: a 2. percben Sifter ívelt fel szabadrúgást balról a vendégek térfelének közeléből, a túloldalon berobbanó Bagoly öt méterről jobbal, estében a kapufa segítségével a hosszú sarokba lőtt. 1–0.

A 20. percben mégis szinte a semmiből kiegyenlítettek az osztrákok. Wallner lőtte jobbról élesen középre a labdát, amely a támadást a túlsó oldalon kísérő, legutóbb Diósgyőrött szerepelt Egressy elé pattant, aki nyolc méterről a soproni kapu közepébe helyezett. 1–1.
Megélénkült a játék, a 35. percben fordíthattak volna a vendégek. Bule pontos beadása után a horvát válogatott Bjelica hét méterről ajtó-ablak helyzetből centikkel fejelt a jobb kapufa mellé.

A második félidő első negyedórája kiegyenlített játékkal kezdődött, aztán ismét átmeneti fölénybe került a vendégcsapat. A sorozatos cserék miatt soproni részről kicsit megszakadt a játék folyamatossága. Nagy helyzet mégis Horváth A. előtt adódott, aki a 75. percben egy remek ütemben visszagurított labdát tizenkét méterről erőtlenül Mandl kapus kezeibe lőtt.
A soproniaknál két próbajátékos is szerepelt: Surányi Árpád és Borbély Csaba egyaránt Erdélyből érkezett, míg Balogh János kapus – aki tavaly Debrecenből kölcsönbe védett Sopronban – visszatért a bajnokhoz. Az Admirából egy új szerzemény hiányzott: Füzi Ákos kisebb sérülés miatt volt kénytelen kihagyni az összecsapást.

Pintér Attila: – Nagyon kemény felkészülés közben vagyunk. Azt gondolom, ahhoz képest hogy ez volt az első felkészülési mérkőzésünk helyenként egészen jól játszottunk.
A piros mezes FC Sopron nem bírt az osztrákokkal.

Simon-ügy: Tagadják az emberölést

Tagadják az emberölést a Simon Tibor halála ügyében megvádoltak a Fővárosi Bíróságon. Tovább olvasom