2017. 10. 18. szerda - Lukács 12°C | 23°C Még több cikk.

Döntetlen Győrött és Sopronban is

Győri ETO FC 2 (2) Rapid Wien 2 (1) Győr, nemzetközi mérkőzés, 800 néző. V.: Péter G.
Sztevanovic – Pusztai (Szabadfi), Vincze G., Pomper, Kartelo (Makra), Peric (Balás), Vincze O., Binder (Vlaic), Tóth P., Priskin (Szabó Zs.), Nicsenko. Szakmai igazgató: Reszeli Soós István.
Payer – Hiden, Adamski, Burgstaller, Sturm (Lenko), Hofmann (Atan), Korsós, Breitenfeld, Martinez (Gutic), Topic, Lawaree (Kurtisi). Vezetőedző: Josef Hickersberger.

Gsz.: Nicsenko, Priskin, ill. Lawaree, Burgstaller.
A mérkőzés előtt az ETO női csapatának két tagja, Jakab Réka és Jakab Petra köszöntötte a Rapid színeiben pályára lépő egykori győri labdarúgót, Korsós Györgyöt.

A vendéggárda több válogatottban szereplő játékosa nélkül kezdte a barátságos mérkőzést, de természetesen az ETO-ban sem lehetett ott a svédek ellen készülő Stark Péter, valamint az olimpiai válogatott kerettag Regedei Csaba és Varga Zoltán sem.

A találkozót valamelyest jobban kezdte az ETO, mégis a Rapid szerzett vezetést. A 9. percben egy formás vendégakció végén a középre adott labdát Lawaree hat méterről vágta a győri léc alá. 0–1. Fél óra elteltével egyenlített az ETO. A 33. percben Igor Nicsenko csípett el egy hazaadást, majd laposan Payer kapujába helyezett. 1–1. Az első félidő utolsó percében fordított az ETO. Peric beadását követően a kaputól pár méterre helyezkedő Priskin lőtt az osztrák hálóba. 2–1.

Szünet után mindkét szakvezető cserékkel próbálta frissíteni csapatát, ez az ETO-nak sikerült jobban. Első hivatalos felnőttmérkőzésén zöld-fehér színekben pályára lépett Szabadfi András és Szabó Zsolt is. Főleg az utóbbi játszott jól és agilisan, a fiatal futballista megmozdulásai többször is veszélyt jelentettek az osztrák kapura. Ennek ellenére négy perccel a mérkőzés vége előtt mégis kiegyenlített a Rapid Wien. Egy szabadrúgás után ugyanis Burgstaller fejelt a győri kapuba. 2–2.
Egy barátságos hangulatú, ám nem túl magas színvonalú mérkőzésen kicsivel az ETO állt közelebb a győzelemhez.