2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 3°C

Döntetlen a csoportrangadón

Németország - Hollandia 1 - 1
12. perc: Frings balról érkező beadása után Kuranyi vízilabdából ismert és ott díjazott húzással tette kapura a labdát. Most ez sárga lapot ért.

23. perc: Hamann átadása után Kuranyi 24 méterről, kissé jobbról lőtt, van der Sar szögletre tolta az erős lövést.

30. perc: Frings balról, az oldalvonal közeléből végzett el szabadrúgást: az erősen csavart labda a tétovázó holland vé dők és van der Sar kapus mel lett a bal sarokba vágódott, miután érintette a kapufát is (1–0).

34. perc: Baumann kiugratásával Kuranyi lépett volna ki, de Stam az utolsó pillanat ban tisztázni tudott előle.

60. perc: Kuranyi pörgött-forgott a tizenhatos előterében, lövését Stam blokkolta.

81. perc: van der Meyde szerzett labdát az alapvonal közelében, beadását van Nistelrooy akrobatikus mozdulattal húzta lábbal a jobb alsó sarokba (1–1). Eleinte a középpályán zajlott – óriási iramban – a játék, aztán a németek kezdeményeztek többet, már az ellenfél térfelén letámadták a hollandokat, s néhány veszélyes támadás után egy ártatlannak tűnő helyzetből szereztek vezetést.

Dick Advocaat legénysége ekkor rohamozni kezdett, de az akciók rendre elakadtak a védőkön. A folytatásban sem válto zott sokat a kép: Rudi Völler csapata jól szűrte meg a hol landok támadásait, akiknek komoly helyzetük nem is akadt. A hajrában aztán váratlanul egyenlített a szuperklasszis Ruud van Nistelrooy. Frings lövésével szerzett vezetést a német válogatott.