2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -6°C | 3°C

Dolomit Maraton határokon át

Jól szerepeltek a soproni kerekesek az Ausztriából Olaszországba is átvezető Dolomit Maraton elnevezésű hegyikerékpáros (mountain bike) versenyen.
Festői tájakon vezetett át a 112 kilométeres verseny távja, amelynek rajtja és befutója az ausztriai Linzben volt. A Heavy Tools klubból négyen képviselték a magyar színeket a viadalon, amelyen számos olasz és osztrák versenyző állt rajthoz.

A legnagyobb szintkülönbség 900 méter volt, és ezt felfelé közel 60 kilométeres szerpentinen felkapaszkodva, helyenként havas környezetben tették meg a versenyzők, a verseny legmagasabb pontja közel 1600 méterrel volt a tengerszint fölött.

Horváth Csaba a roppant előkelő 4., Bőhm Lajos a szintén dicséretes 15. helyet szerezte meg, és Völker Tibor 22. helye is figyelemre méltó. A negyedik soproni induló, Vikkers László is dicséretet érdemel, hiszen az előző három kerekeshez képest a kerékpározással jóval kevesebbet foglalkozó versenyző is legyőzte a távot – és önmagát. Több mint öt és fél órán át taposva a pedált, 223.-ként, de nyilván nagyon boldogan ért célba.