2017. 09. 23. szombat - Tekla 9°C | 18°C Még több cikk.

Döcögős döntetlen

Labdarúgás - Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a Győri ETO FC. A zöld-fehérek ellenfele az osztrák harmadosztályú Parndorf volt. A nagy melegben 1-1 lett a végeredmény.
A kánikula ellenére közel száz szurkoló volt kíváncsi a zöld-fehérek szerdai első felkészülési mérkőzésére, amelyet a megújuló stadion régi edzőpályáján rendeztek. A játékteret egyébként remekül rendbe hozták, kifogástalan gyep várta a labdarúgókat.

Köztük a győriek két új labdarúgóját, Pintér Attilát és Mario Bicakot, akik először mutatkoztak be mérkőzésen a Rába-partiaknál. Rajtuk kívül még egy „új fiút" vehettek észre a drukkerek, ugyanis ezen a találkozón tesztelték a győri vezetők a belga Gaetan Malacort. Teljesítményére rányomhatta bélyegét a már Győrben szerzett sérülése, sorsáról pénteken döntenek.

S, ha már új játékosokról esett szó. Megtudtuk, hogy a legújabb kiszemelt, brazil Anderson Costa június 30-án érkezik Győrbe, tesztelését ezután kezdik el az egyesületnél. Újabb információt, viszont nem tudtunk meg arról a két nigériai származású labdarúgóról, akiket szintén a Rába-partjára várnak. Ranty Martins Soleye és Coffe Edem az indiai bajnokságban játszott legutóbb, s úgy tudjuk, előbbi – az egyébként Sas becenévre hallgató futballista – kijelentette, mindenképp Európában szeretné folytatni pályafutását.

Visszatérve a felkészülési találkozóra a győrieknél több hiányzó is akadt. Bajzát Péter az ágyékát, Szasa Sztevanovic a nyakát, Zoran Supic és Kovács Zoltán a combját fájlalva nem tudta vállalni a kilencven percet. Persze így is ki tudott állítani két komplett csapatot a Soproni Liga bronzérmese, amely játékán természetesen meglátszott, hogy csupán pár napja kezdődött a felkészülés.

A mérkőzésen az osztrákok előtt adódott az első nagyobb gólszerzési lehetőség, aztán a 35. percben Böőr hagyott ki nagy helyzetet, ami után közvetlenül Erbay 19 méterről szerzett vezetést az osztrák második ligából kiesett Parndorfnak. A második félidőben már jobban kijött a két együttes közötti különbség, s a több helyzetből a 76. percben Pákolicz egyet értékesített is.

Fotó: Bertleff András

Győri ETO FC-Parndorf (osztrák) 1-1 (0-1)
Győr, felkészülési mérkőzés, 100 néző. V.: Péter G.
ETO FC, első félidő: Varga Z. – Malacort, Bank, Stark, Pintér A., Koltai, Jäkl, Józsi, Bicak, Brnovic, Böőr. Második félidő: Molnár P. – Nikolov, Eugene, Varga R., Völgyi, Tokody, Kiss M., Józsi (Koltai), Varga L., Pákolicz, Csermelyi.
Gsz.: Pákolicz, ill. Erbay.

Egervári Sándor: - Játékosaink fizikai teljesítményével elégedett vagyok, a játék, ahogy ilyenkor még természetes, kissé döcögött. Örülök, hogy az osztrák csapathoz hasonló úgymond agresszív csapattal találkozunk még, mert ez elősegíti felkészülésünket a nemzetközi kupaporondra.

Hibátlan soproni lányok biciklin

Kerékpár - A múlt hét végén a soproni KTM-Erste Leasing mountain bike versenyzői három különböző… Tovább olvasom