2018. 01. 18. csütörtök - Piroska 1°C | 6°C Még több cikk.

Dobogón az atléták

Prágából érkezett a győri Földingné Nagy Judit legfrissebb sikerének híre. A Győri Dózsa SE kiváló atlétája a második helyet szerezte meg a prágai maratonin, miután 2:35.30 órás időeredménnyel a 2:32.26-ot teljesítő orosz Ivanova mögött érkezett célba az erős nemzetközi mezőnyben.
Földingné Nagy Judit
A müncheni EB-re való tekintettel ez igen biztató eredménynek számít, főleg, hogy 28 fokos melegben és jórészt a prágai óvárosi macskakövön, meglehetősen nehéz körülmények között zajlott a verseny.
Budapesten az egyetemi és főiskolai országos bajnoksággal együtt rendezett meghívásos verseny zajlott a Bogdánfy utcai atlétikai pályán, ahol Németh Gergely (Soproni AC) 10,56 mp-es idővel nyerte a 100 méteres sprintszámot.
A Győri Dózsa atlétája, Babos Rita a Széchenyi István Egyetem színeiben úgyszintén első lett, hiszen13,07 méterrel nyerte a női hármasugrást, mégis balszerencsésnek mondhatja magát, mivel sajnos ezúttal megsérült Babos és távolugrásban, valamint gátfutásban már nem is tudott elindulni.
Ugyancsak a győri Széchenyi István Egyetem színeiben szerzett egy bronzérmet a hosszútávfutó Kovács Andrea, aki a nők 3000 méteres versenyszámában érkezett harmadik helyen a célba.