2017. 08. 20. vasárnap - István 18°C | 23°C Még több cikk.

Diósgyőr 2 - Győri ETO FC 3

23. p: Vincze Ottó 20 méterről lövésre szánta el magát, s a labda a kapu bal alsó sarkába vágódott. 0–1.

61. p: Varga Zoltán kényszerítőzött Priskinnel a kaputól tíz méterre és a visszakapott labdát higgadtan bal lábbal a kapu közepébe helyezte. 0–2.

81. p: Máté vágta fel a 16-oson belül Pericet, a büntetőt Vincze Ottó magabiztosan értékesítette. 0–3. 91. p: Egressy jobb oldali be adását Tisza lőtte a kapuba. 1–3.

92. p: Vitelki jobb oldali be adását Egressy kapásból ballal a léc alá bombázta. 2–3. A mérkőzés előzményeihez tartozik, hogy a borsodi csapat új szerzeménye, Egressy Gábor rögtön a kezdőcsapatban kapott helyet.

Az első negyedórában az ETO játszott jobban és teljesen megérdemelten szerezte meg a vezetést Vincze Ottó távoli lövésével. A győriek tízese az egész mérkőzésen, de különösen az első félidőben futballozott kiválóan. A játékrész krónikájához tartozik még, hogy Reszeli Soós István a lefújás előtt tíz perccel bement az öltözőbe, miközben a diósgyőri „szurkolók" megpróbálták egy műanyag palackkal fejbe dobni. A második félidő diósgyőri rohamokkal indult.

Ebben az időszakban csak a szerencsén, no meg a jól védő Sztevanovicon múlt, hogy nem született meg az egyenlítő találat. Jókor jött tehát az ETO újabb gól ja, amely szemmel láthatóan meg nyugtatta a zöld-fehéreket. Vincze Ottó tizenegyesével pedig már há romgólos volt az előny. A borsodiak azonban nem adták fel, a hajrában két találatot is szereztek, ám egyen líteni már nem tudtak.

Az ETO megérdemelt győzelmet aratott, a játékosok a nehéz körülmények ellenére is jól futballoztak és ezzel a sikerükkel megszerezték az ötödik győzelmüket a bajnokságban. Kiprich József: – Ha a második félidő elején gólt tudunk rúgni, nagyobb esélyünk lett volna a pontszerzésre.

Integrál-DAC–Újpest a slágermérkőzés

Pénteken a labdarúgó-szövetségben elkészítették a Magyar Kupa 3. fordulójának párosítását. A Matáv… Tovább olvasom