2017. 04. 28. péntek - Valéria 7°C | 10°C Még több cikk.

Diáksport: bágyogszováti dobogósok

A bágyogszováti általános iskola sportolói közül a Sárvár-fürdő félmaraton két km-es távján a 9–10 éves fiúk között Horváth Dávid, az egy évvel idősebbeknél Szalai Dániel, a 13 és 14 éves lányok csoportjában Horváth Petra első lett, Kovács Laura második lett.

A 3x7 km-es váltóban első helyen ért célba Bágyogszovát csapata (Kiss Bence, Vitéz Gábor, Schreiner Máté).

A körzeti atlétikai versenyen 60 m-en első lett Kovács Laura, második Vitéz Diána. Távolugrásban Vitéz nyert Kovács előtt. Kovács Laura kislabdahajításban is második lett. Az iskola 4x100 m-es váltója (Babos Szimonetta, Vitéz Diána, Horváth Petra, Kovács Laura) ugyancsak a legjobbnak bizonyult. Egyéni összetett első helyen végzett Vitéz Diána, Kovács Laura a harmadik lett. A csapatversenyben Bágyogszovát végzett az élen. A csapattagok: Vitéz Diána, Kovács Laura, Pongrácz Viktória, Kovács Barbara, Horváth Petra, Babos Szimonetta.

A fiúknál korosztályában Szalai Dániel első lett 600 m-en. Horváth Zsófia súlylökésben, Takács Petra távolugrásban előzte meg ellenfeleit. A 4x600 m-en a bágyogszováti váltó (Vass Diána, Takács Petra, Kiss Klaudia, Horváth Zsófia) nem talált legyőzőre.