Virágokkal köszöntötték a spanyol csapat játékosait, vezetőit a soproniak a gesztusért, hogy a két együttes madridi összecsapásán kölcsönadták mezeiket, mialatt az Uniqa játékosainak csomagjai valahol Európa légterében keveregtek.
Uniqa-Euroleasing Sopron–Rivas Ecopolis (spanyol)
81–79
(16–19, 19–8, 20–21, 15–22, 11–9)
Sopron, női kosárlabda Euroliga-mérkőzés, 600 néző. V.: Zurapcic (bosnyák), Perlic (horvát), Clivaz (svájci).
Sopron: FEGYVERNEKY 17/9, Faris 9/6, Zsovár 2, HAWKINS 14, Krnjics 10. Cs.: Tetemondová 3/3, CIGLAR 17/3, SZTANKOVICS 9, Simon 2. Edző: Igor Polenek.

Rivas: OCETE 13/3, ELDBRINK 19/3, Allison 8, NICHOLLS 18, Halvarsson 4. Cs.: Bermejo, GIMENO 17/15, Hassel. Edző: Jose Ignacio Hernández.
A rájátszást egy hete, montpellier-i sikerükkel kiharcoló soproniak – akik 4/7-es győzelmi mérleggel várták a zárófordulót – az első félidőben kiegyenlített csatát vívtak az 5/6-tal álló Rivasszal. A nyitónegyedben az ellenfél volt jobb, ám a folytatásban Igor Polenek vezetőedző együttese – melyben főként az amerikai Tianna Hawkins villogott – 19–8-ra hozta a második játékrészt. A nagyszünetben 35–27 volt az állás.

Térfélcsere után Fegyverneky és Ciglar jóvoltából már 53–42-re elhúzott a magyar bajnok, de hat perccel a vége előtt két pontra felzárkóztak a madridiak. Úgy tűnt, hogy a hajrá a jobban koncentráló riválisé lesz – ráadásul Hawkins kipontozódott –, ám a nemrég honosított Ciglar hat másodperccel a vége előtt 70–70-re kiegyenlített. A hosszabbításban ismét fej fej mellett haladtak a csapatok, 14 másodperc volt hátra, amikor a Rivas 79–78-ra módosította az eredményt. Ekkor jött Fegyverneky, aki a dudaszó pillanatában egy triplával mégis a hazaiak javára billentette el a meccset, akik így 5/7-es mutatóval fejezték be a csoportkört.

Az Euroliga 20 csapatos mezőnye a körmérkőzéses szakaszban egy hatos és két hetes csoportból állt, melyekből az első négy-négy, illetve a két legjobb ötödik jut tovább a 14 csapatos – immár kieséses rendszerű – rájátszásba.

A B csoport ötödik helyén végző soproniak három év után verekedték be magukat a playoffba, amely március 11-én rajtol.

Igor Polenek: – Gratulálok a Rivasnak. Az Euroliga két legfiatalabb csapata remek meccset játszott egymás ellen, s végül a szerencsésebb csapat nyert. A szezon első meccsét a PINKK ellen hasonló módon vesztettük el, a sors most visszaadott valamit. A szövetség úgy tűnik, nem gondolta, hogy továbbjuthatunk, mert olyan bajnoki programot állított össze, hogy kétnaponta kell meccset játszanunk.

Jose Ignacio Hernández: – Úgy gondolom, a két csapat nagyon élvezetes, közönségszórakoztató meccset játszott, mindkét együttes igen jó támadójátékot nyújtott.

Ötven pont felett

Tizedik és egyben utolsó mérkőzését is elvesztette a Hat Agro-UNI Győr a női kosárlabda… Tovább olvasom