2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

Debrecen - Győri ETO 1-1

A sérült Mátyus János helyett Pusztai Olivér kapott szerepet a győri védelemben.

17. p: Halmosi a jobb oldalról ívelt szabadrúgást a győri kapu elé, Máté ugyan mozdult a labdára, de nem érte el, Sztevanovic viszont bravúrral tenyerelt szögletre.

25. p: Ismét Halmosi rúghatott szabadrúgást, szinte ugyanonnan, ahonnan pár perccel előtte tette. A lövés kipattant Sztevanovicról, s az ötösön álló Sidibe ismételhetett, ám a győriek kapusa ismét hárítani tudott.

36. p: Vincze remek ütemben indította  a jobb oldalon előretörő Bajzátot, a támadó azonban a győri létszámfölény ellenére átadás helyett laposan a debreceni kapu mellé lőtt.

38. p: Vezetéshez jutott az ETO FC. Regedei nagyszerűen indította a jobbszélen megiramodó Zsókot, a zöld-fehérek védője pedig remekül tálalt a középen érkező Bajzát elé, aki két lépésről  a bal felső sarokba lőtt. 0–1.

42. p: Egy ártalmatlannak tűnő beívelés után Bank eltalálta Sándor T. lábát, Erdős pedig habozás nélkül a tizenegyes pontra mutatott. A büntetőt Sidibe magabiztosan értékesítette. 1–1.

59. p: Sidibe közeli fejesét a kiváló formában védő Sztevanovic hárította.

60. p: Regedei jobb oldali beadása után Lajtos került helyzetbe, azonban a fiatal játékos elpuskázta a lehetőséget.

71. p: Egy hazai támadás végén Vincze O. csaknem gólpasszt adott Bogdanovicnak, azonban a debreceni támadó lövése után Sztevanovic szögletre tolta a labdát.

89. p: Brnovic beadását követően Bogdanovic fejese centikkel kerülte el a győri kaput.

92. p: Sidibe jobb oldali kapuba tartó ívelését Sztevanovic ujjheggyel mentette szögletre.

A sérült Mátyus János helyett Pusztai Olivér kapott szerepet a győri védelemben, s kis meglepetésre a rutinosnak számító Tóth Péter helyén a fiatal Varga Róbert személyében avatott újoncot a győri együttes.
Az első félidőben – ahogy azt Csank János vezetőedző ígérte – szervezetten védekezett a vendég győri gárda, a bajnokesélyes Debrecen inkább szabadrúgásai révén veszélyeztetett, ám a fantasztikus formában védő győri kapus, Szasa Sztevanovic – egy ideig – mindent hárított. Az első felvonásban az ETO kétszer alakított ki gólveszélyes helyzetet, s második alkalommal előnyhöz is jutottak Bajzáték. Még a szünet előtt, s a vezetés megszerzése után viszonylag gyorsan, egy megítélhető büntető után egyenlített a hazai csapat.

Ugyan fordulás után is többet birtokolta a labdát a piros-fehér gárda, s a jó védekezés nagyjából fel is emésztette a győriek erejét, a fiatal Lajtos révén akár újabb gólt is szerezhetett volna az ETO. Ez nem sikerült, viszont hiába voltak lehetőségei, végül a Debrecen sem tudott újabb találatot elérni.

Összességében megérdemeltnek mondható a győri együttes debreceni pontszerzése, amely amellett, hogy Fortuna kezét is szorongatta, szervezett játékával sok mindent tett a jó eredmény érdekében a bajnoki címvédő otthonában.

Az ETO ezzel az értékes döntetlennel megtartotta, továbbra is őrzi tavaszi veretlenségét. Többen is nagyszerű teljesítményt nyújtottak a vasárnapi kilencven perc során. Elsősorban Szasa Sztevanovic remeklését kell kiemelni, de Zsók József, Jäkl Antal, Regedei Csaba, valamint Hanák Viktor második félidei jó játékát is meg lehet említeni, s jól sikerült a tehetséges Varga Róbert debütálása.

Szasa Sztevanovic, a győriek kapusa a mezőny legjobbjának bizonyult.