2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Davis-kupa: Kellner vesztett, de hősként hagyta el a pályát!

Az első vesztes találkozó után minden túlzás nélkül világszínvonalú játékot hozott a második meccs. Kellner Ádám végig nagyszerűen játszott, szívét-lelkét kitette az Egyemeti Csarnokban, ám a szupertehetséges Dimitrov hajszállal jobb volt nála. Így a bolgárok 2:0-ra vezetnek Győrben.

Kellner Ádám-Grigor Dimitrov 1-3 (6:7, 4:6, 7:6, 6:7)

Kellner Ádám szenzációsan teniszezik, bravúros játékkal 6-6-ra állt Dimitrov ellen. A tiebreakben aztán Dimitrov megmutatta, hogy miért tartják óriási tehetségnek: villámgyors labdákkal, bombaadogatásokkal húzta be az első szettet 7:6-ra. Soha rosszabb teniszt Győrben!

A meccs a második játsztmában is remek maradt, de 6:4-re sajnos ismét játszmát nyert a fiatal bolgár, akinek a kezében tényleg sok van.
Kellner Ádám emelt fővel hagyhatja el a pályát, függetlenül attól, hogy mi lesz a vége.

Kisebb csoda, de legalábbis meglepetés: Kellner óriási játékkal 7:6-ra megnyerte a harmadik játszmát. A csoda a negyedik játszmában is tart: 6-6 után tiebreak jött... és Dimitrov nyert. Pedig három szettlabdája is volt a magyar srácnak. Kár érte, nagyon kár!

Kellner Ádám nagyot küzdött Dimitrov ellen. Fotók: Krizsán csaba
Kellner Ádám óriásit játszott a 17 éves ifjúsági wimbledoni bajnok ellen. Fotók: Krizsán Csaba.

__________________________________________
Balázs Attila - Todor Enev 1-3 (2:6, 6:4, 4:6, 4:6)

Balázs Attila miután az első játszmát bukta 6:2-re, a másodikat 6:4-re hozta Enev ellen.

A harmadik szettben 5:1-ről jött fel a magyar teniszező 5:4-re, végül nagy csatában mégis elveszítette a játszmát 6:4-re. Sajnos ugyanez lett a vége a negyedik szettnek is, így az első mérkőzést a bolgárok nyerték.