2017. 01. 20. péntek - Fábián, Sebestyén -9°C | 1°C Még több cikk.

David Coulthard

Született: 1971. március 27., Twynholm (Skócia)

David skóciában született, és osztályról osztályra feljebb lépve a versenyzői ranglétrán bejutott a Forma 1-be. '89-ben a Forma Ford 1600-ban indult, és 3. lett a Brands Hatch-i futamon. '90-ben csatlakozott Jackie Stewart csapatához, és a Vauxhall Lotus Challange nevű bajnokságban indult. Megnyerte a McLaren Autosport 'az év fiatal tehetsége' címet, és az akkori világbaknok Forma 1-es autóval tesztelhetett. Egy évvel később a brit Forma 3-ban indult és 5 versenyt nyert. Megnyerte a Macauban rendezett Forma 3-as viadalt, ami újonc létére igen figyelemre méltó volt. '92-ben a Forma 3000-ben indult, és a Benetton F1-es csapatánál tesztelt. '93-ban a Williams csapat tesztpilótája lett, és 3. helyen végzett a Forma 3000-ben.

Megnyerte a Le Mans-i 24 órás versenyt a GT osztályos Jaguarral. '94-ben Senna halála után két versennyel (Monacobam Hill egyedüli Williamses volt) indult először Forma 1-es futamon, Barcelonában. Az év végén 8. lett 14 ponttal. 1995-ben 3. lett az összesítettben, és Portugáliában győzni tudott, Monacoban viszont a rajtnál balesetbe keveredett. >>> '96-tól versenyez jelenleg is a McLarennél, első évében 7. lett az összesített pontversenyben, legjobb eredményét Monacoban érte el (2. lett). Emlékezetes ütközése volt csapattársával Portugáliában. '97-ben győzelemmel kezdte a szezont, és olasz földön is ő volt a legjobb, 36 pontjával 3. lett.

'98-ban egy győzelmet, és hat második helyet írtak a neve mellé (San Marinoban aratott sikert), így ismét harmadik lett az év végén. '99-ben a hazai futamát, valamint a Belga nagydíjat nyerte meg, ezúttal 48 pontjával 4. lett végül. 2000-ben ismét otthonában nyert, majd Monacoban (!!!), és Franciaországban, minden eddiginél több pontot szerzett, de 73-mal ismét csak 3. lett. Idén mindenki valami újat várt Davidtől, hiszen már hetedik éve, hogy a McLaren csapatban versenyez. Most valami kiemelkedőt kell nyújtania, hogy végre rá is gondoljanak, ne csak Mikára, ha a McLarenről van szó.

Sajnos eddig a próbálkozásokat sokszor a kocsi tragikus leállása fullasztotta kudarcba, most pedig úgy tűnik, hogy a Williams csapat jobb kocsit épített náluk, de David továbbra is töretlenül küzd, mert még minden megtörténhet.