2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

Davenport-Williams párharc az Ausztrál Open döntőjében

Lindsay Davenport-Serena Williams amerikai döntőt rendeznek a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyes versenyében.
Serena Williams győzelmének örül
A világelső, a legelőkelőbb helyen kiemelt Davenport és leendő riválisa egyaránt úgy győzött az elődöntőben, hogy az első játszmát 6:2-re elveszítette.

A hetedikként rangsorolt Serena Williamsnek előbb hárítania kellett az orosz Marija Sarapova három mérkőzéslabdáját, és csak utána tudott diadalmaskodni a 2 óra 39 perces csatában.

"Végig koncentrálnom kellett, mert Sarapova örökké veszélyes. Kemény 12 hónap van mögöttem, és végre, újra finálét játszhatok Melbourne-ben - mondta a viadal 2003-as nyertese, akit tavaly térdsérülése akadályozott meg a címvédésben.

A 17 éves Sarapova - aki 2004-ben a wimbledoni döntőben és az idényzáró WTA-világbajnokságon is legyőzte Serena Williamst - úgy fogalmazott, a kevesebbet hibázó nyert.

"Riválisom élt a lehetőséggel, én nem. Pedig komoly esélyem volt rá."

A torna előbb megfázással bajlódó Davenport gyenge szervajátéka miatt kényszerült a vártnál nagyobb ütközetre: a klasszis 10 kettős hibát ejtett.

"Az utóbbi két napban egyesben és párosban is háromjátszmás mérkőzéseim voltak, ezért kicsit fáradtan mozogtam. Nem ez volt életem legjobb napja, de legalább sikerrel zártam" - jegyezte meg az amerikai, aki a 2000-es US Open után jutott ismét Grand Slam-verseny döntőjébe. A francia Nathalie Dechy annak ellenére jutott a legjobb négy közé, hogy a 19. helyen emelték ki.

"Szép napok vannak mögöttem, nagyszerűen ment a játék. A jobbtól nem szégyen kikapni" - mondta sportszerűen a 25 éves Dechy.