2017. 08. 19. szombat - Huba 19°C | 31°C Még több cikk.

Dakaros motorosok sikerei idehaza

Varga Ákos és Nagy Péter is jól szerepelt a hazai enduro- és endurokrosszver- senyeken.

Először Sóskúton rendeztek bajnoki futamot, melyen csak Nagy Péter állt rajthoz az Arrabona Motorsport színeiben. A szervezők idén meghosszabbították a sóskúti homokbányában rendezett verseny útvonalát: a rendkívül technikás, egy nyomon haladó homokos pályaszakasz mellé kijelöltek egy ugratókkal tarkított krossz-szakaszt is. Fokozta a nehézségeket, hogy a verseny előtti felhőszakadás nagyon csúszóssá tette a pályát.

Az Arrabona MSE versenyzői sikeresen helytálltak, minden versenyző célba ért. Kovács Tamásnak ugyan a cél előtt 500 méterrel kifogyott az üzemanyag a motorjából, de a segítők vittek neki, így át tudott haladni a célvonalon. Bogdán Róbert komoly bokasérülést szenvedett, amikor ütközött egy társával.

Az első osztályban a legjobb eredményt Tichy János érte el a győriek közül, ő 11. lett. A „dakaros" Nagy II Péter a 13. helyen végzett.
Egy héttel később az osztrák–

magyar enduro bajnoki futamot rendezték Esztergomban, ahol Nagy Péter mellett a Pannon Enduro SE színeiben indult Varga Ákos. A kétüteműek között Varga klubtársa, Kátai Péter a legjobb lett, a négyüteműek küzdelmében Varga, aki egy teljesen új KTM 450 SX krosszmotorral versenyzett, a 2. helyen zárt. Az első napon kisebb gondot okozott számára az új motor, csak vasárnapra sikerült igazán megbarátkoznia a járművel.

Az Arrabona MSE csapatban az első és a másodosztályban is ezüstérmet szerzett. Egyéniben a négyüteműeknél Nagy a 9., Kőhalmi Zoltán viszont az 5. lett. A kétüteműek között jól teljesített Dési János, aki a 6. helyen ért célba. Egy nap után jól állt Tichy János is, de nem volt szerencséje, mert kuplungprobléma miatt ki kellett állnia.