2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda 0°C | 7°C Még több cikk.

Dakar: csak Varga Ákos ismételhet

A közelmúltban rendezték az osztrák–magyar enduro bajnoki futamot Cereden.
A 45 km hosszú pályán a két nap alatt az első osztályúak 8, a másodosztályúak 6 kört teljesítettek. A győri Arrabona Motor SE versenyzői közül a magasabb osztályban a Dakart megjárt Nagy II Péter negyedik, Dési János (két ütem), Tichy János (négy ütem) pedig egyaránt hatodik lett. A másodosztályban a legjobb eredményt Kertics Szilárd érte el, aki az első napi ötödik hely után a második helyre jött fel. Csapatban Kertics Nagy I Péterrel és Kovács Péterrel szintén ezüstérmet szerzett.
A Pannon-Enduro színeit képviselő Varga Ákos sérülése még mindig nem gyógyult meg, talán a következő versenyre – július 16–17-én Tapolcán – már felépül.

A győri motorosokkal kapcsolatos hír, hogy júniusban lezárult a nevezés a 2006-os Dakarra. Magyarországot négy motoros képviseli majd a jövő évi viadalon. A tavaly sporttörténelmet írt Varga Ákos a Szalay Team tagjaként nyugodtan készülhet. Az újabb kihíváson ellenben a januárban a sivatagot szintén legyőző Nagy II Péter anyagi okok miatt nem lehet majd ott a lisszaboni rajtnál.

Varga mellett Szilvási Péter – ő már kétszer nekiindult, de eddig nem ért célba –, Hermann Henrik – ő tavaly nem tudott végigmenni – és a Dakar-újoncnak számító, enduróban azonban országos bajnok, vb-ezüstérmes Kátai Péter vág neki Afrikának.