2016. 10. 01. szombat - Malvin 13°C | 23°C

DAC: Debrecenben kevesebb hibával

Labdarúgás - A Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóján Debrecenben lép pályára kedden 18 órakor az Integrál-DAC. A mérkőzést a Sport2 élőben közvetíti.
Az első összecsapáson magabiztos vendéggyőzelem született, a DVSC 4–1-re győzte le a kék-fehéreket. Pedig az első félidőben, melynek végén 1–1-et mutatott az eredményjelző, egyenrangú partnernek bizonyult a hazai együttes. A hibákat természetesen azóta kielemezték a győriek:
– Ha csak beszéltünk volna ezekről, az nyilván kevés lenne – mondta el érdeklődésünkre Szentes Lázár, az Integrál-DAC szakvezetője. – A hibákat folyamatosan javítanunk kell. Ugyanis aki kevesebbet vét a mérkőzéseken, az győz. Ha a második félidő elején nem hibáznak annyit a játékosaink, minden bizonnyal más lett volna a végeredmény.

Ugyan az előző körben is vereséget szenvedett hazai pályán az Integrál-DAC, akkor csupán egygólos különbséget kellett ledolgoznia a Vasas ellen a Fáy utcában. A győzelemmel (1–2) története legnagyobb sikerét érte el a gárda, a legjobb négy csapat közé került a Magyar Kupában. A mai visszavágó esélyeiről így nyilatkozott a vezetőedző:
– Nyilván arról van szó, mennyit tudunk majd hozzátenni ehhez a kilencven perchez. Felkészültünk arra, hogy ezúttal sokkal kevesebbet hibázzunk, s hogy ez mire lesz elég, majd meglátjuk – fogalmazott Szentes Lázár.

Fleischhacker Miklós biztosan nem játszhat, kiállítása miatt két mérkőzésre tiltották el. Viszont visszatérhet az együttesbe a büntetését letöltött Czanik Károly.

A győriek várható kezdőcsapata: Deli – Pásztor, Bisoye, Szabadfi, Présinger, Csikós, Szűcs, Nagy T., Kalcsó, Bali, Laki.

A másik elődöntőben: Gabona Trans Kaposvár–Budapest Honvéd, szerda, 18 óra (0–4). Tv: Sport2.

A kupa sorsa – az előző kiírással ellentétben – a fináléban két mérkőzésen dől majd el.

Ifjabb Nicsenko zöld-fehérben?

Labdarúgás - Az ETO FC korábbi támadójának, Igor Nicsenkónak a fia nyáron valószínűleg Győrben… Tovább olvasom