2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

DAC-győzelem közönségsikerrel

Remek időben, szépszámú közönség előtt kezdődött az Integrál-DAC - Felcsút focilabda mérkőzése.

Integrál-DAC - Felcsút 2-0

48. p: Imrik indította a mélyről induló Baumgartnert, akinek pontos beadását Oross bombázta a kapuba. 1–0

55. p: Villámgyors DAC-támadás végén Herczeg futotta le a védőket, remek középre adását Kovács L. lőtte a hálóba. 2–0

Remek időben, szépszámú közönség előtt kezdődött a két élcsapat mérkőzése. A hazaiak fokozatosan kerültek fölénybe és két óriási helyzetet alakítottak, illetve hagytak ki. Szünet után két villámgyors győri támadás eredményeként két szép hazai gól született. A kék-fehérek következő bajnoki mérkőzése szerdán, 16.30 órakor lesz a BKV-Előre ellen.

A végig meggyőzően játszó DAC megérdemelten, jó játékkal, remek taktikával győzte le egyik nagy riválisát.

Nagy László: – Különösen a második félidőben közönségszórakoztató játékot játszottunk a bajnokesélyes ellen. Egyik szemem sír, a másik nevet...
Komjáti András: – Amíg akaratban felülmúlnak bennünket, nem számíthatunk sikerre. Megérdemelten győztek a hazaiak.

Ajka - MTE 1904 2-3

4. p: Vén ívelte a kapu elé a labdát, ami Pint talpa alatt elcsúszott, az érkező Varga pedig már csak a kapu mögé tudta azt rúgni.

7. p: Pálla fejelte ki a labdát jobb oldalra, Takács pedig egy lövőcsel után a hosszú sarokba lőtt. 0–1

27. p: Galgóczit ugratták ki, Koltai eközben akadályozta, a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Pálfi értékesítette. 1–1

65. p: Szőlőskei rúgta be balról a szögletet, Zugor emelkedett a legmagasabbra és a hálóba fejelt. 2–1

81. p: Kocsis passzolta be a labdát Schafraneknek a 16-oson belülre, akit Zugor buktatott. A megítélt büntetőt Vén higgadtan értékesítette 2–2

85. p: Schafranek fejelte keresztbe a labdát a felfutó Pálla elé, aki nagy erővel kilőtte a hosszú sarkot. 3–2
Az MTE 1904 a saját dolgát nehezítette meg a sok kihagyott gólhelyzet miatt.

Mihalecz István: – Nagyon gólképesek voltunk hátul.
Soós Imre: – Nagyon nagy fegyvertény, hogy vesztett helyzetből is fel tudtunk állni.

Celldömölk - Gyirmót 0-0

A mérkőzést a hazai csapat nagyobb elszántsággal kezdte. A 13. percben Németh a jobb oldalon betört a gyirmóti 16-oson belülre, a védők szorítása miatt azonban lövését már nem tudta irányítani, a kapujából kifutó Sánta nagyot védett. A 30. percben a hazai kapu előtt hatalmas kavarodás alakult ki, lövések sorozata vágódott le a védőkről. Legvégül Tóth A. labdája az alapvonalon túlra vágódott.

A 34. percben a hazaiak a bal oldalon gyors támadást vezettek, majd a beadás után ismét Németh fejelhetett, Sánta nagy bravúrral lábbal hárított. Az első félidő legvégén huszonöt méterről szabadrúgást végezhetett el a Gyirmót. A jól begyakorolt pontrúgás-kombinációba a védők léptek bele. A második félidőt a Gyirmót kezdte jobban. Már a második percben gyors és szép támadást láthatott a közönség. Tóth Norbert lövését azonban a hazai kapusnak sikerült hárítania. A 63. percben a bal oldalról átívelt gyirmóti beadást a hosszú oldalon helyezkedő Nagy L. a kapu fölé fejelte.

Szentgyörgyi József: – A hat gólhelyzetből sajnos egyet sem tudtunk értékesíteni. Úgy érzem, hogy a három pontot megérdemelte volna a csapat.
Hannich Péter: – Rossz felfogásban játszottunk, ezért nem is nyerhettünk.

Ronaldinho–Ronaldo a szuperrangadón 1–1

A játékvezető játszotta a főszerepet a spanyol labdarúgó-bajnokság szuperrangadóján. Előbb egy… Tovább olvasom