2018. 07. 20. péntek - Illés 17°C | 28°C Még több cikk.

Csúfos vége lett

Albacomp–Soproni Ászok 114–62 (24–19, 29–17, 19–11, 42–15) Székesfehérvár, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, 1500 néző. V.: Benczur, Papp.
Albacomp: Boros 15/6, MOSELEY 20/12, Hart 15, Góbi 10, LAPOV 16. Cs.: THEISZ 13/6, BENCZE 19, Halm 3, Matus, Soós 3/3. Edző: Farkas Sándor. Ászok: Bogdán 4, HORVÁTH Á. 18/9, Walke 12/3 Sajni 13, Glisovic 12. Cs.: Stan 3, Kolarics, Gombás. Edző: Szalai János.

Az első negyedben kifejezetten jól tartotta magát az Ászok. Horváth Ákos nagy kedvvel és eredményesen kosarazott, és Sajnin is látszott, hogy korábban eltöltött pár évet ebben a fehérvári csarnokban. A hazaiaknál Lapov tarthatatlan volt a palánk alatt, az ő vezérletével szerzett szűk ötpontos előnyt az Albacomp. A második negyedben ugyan Horváth jóvoltából próbálta a lépést tartani ellenfelével az Ászok, ám a soproniaknak védekezésben ekkor a válogatott Benczével gyűlt meg elég alaposan a bajuk.

Térfélcsere után, a harmadik negyedben a szép játék helyett a küzdőjelleg dominált. A nagy harcban soproni részről Walke villant időnként, ám a fehérváriaknál ekkor Theisz amellett, hogy próbálta felpörgetni csapata játékát, eredményes is volt, így tovább növelte előnyét a vendégcsapat, az Albacomp. A befejező tíz perc előtt 18 ponttal vezetett az Albacomp, ez még aránylag tisztes eredményt sejtetett. A befejező negyedben azonban Boros és Moseley alaposan megszórta hárompontosokkal a fokozatosan fáradó és széteső sörgyáriakat. A találkozó hajrájában, amolyan kegyelemdöfésként, a fiatal Soós triplájával nőtt 50 pont fölé a különbség.

Farkas Sándor: – Apró pozitívumokat láttam, de igazán annak örültem, hogy a fiatal Soós Gábor az én edzőségem alatt szerezte első NB I-es pontjait, egy soproni tehetséghez, Honti Katához hasonlóan.
Szalai János: – Az utolsó negyedre a kitűnő játékosállománnyal rendelkező Albacomp felőrölte a csapatom erejét és ellenállását, pedig addig tisztességesen tartotta magát az együttes.