2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 0°C | 13°C Még több cikk.

Csordás főszerepben

Selymes Tibor csapata nagyon jól játszott, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a 3-1-es győzelem.

FC Sopron - ZTE  3-1

32. p: Csordás 17 méterről célozta meg Varga Zoltán kapuját, lövése Cigan sarkáról Sifter elé pattant, aki 7 méterről jobbal egyből a kapuba helyezett. 1–0.

49. p: Cotan húsz méteres bomba lövésébe Csordás úgy tette be a lábát, hogy a labda a balra mozduló Varga Zoltánt „mellőzve" a jobb sarokban pihent meg. 2–0.

75. p: Simonfalvi, a vendégek fiatal csatára remek átadással tökéletes gólhelyzetbe hozta Sabót, aki 9 méterről jobbal élesen, laposan lőtt a jobb sarokba. 2–1.

79. p: Csordás ezúttal is a bal oldalon húzta meg az Egerszeg védelmét, beadása után Cigan 7 méterről erős lövést küldött a jobb sarokba. 3–1.
Hatalmas lélektani előnnyel kezdte a Sopron a mérkőzést, tudniillik Selymes Tibor tanítványai két héttel ezelőtt Egerszegen Bette Signori nagyszerű harmincegy perces játékával 5–1-re győztek a megyeszékhelyen. Így aztán Signoriék nyugodtan várták a soproni visszavágót, s amint az ki is derült, a jó formába került hazai gárdának nem is volt semmi oka sem a félelemre.

A Dajka László irányította vendégek az első negyvenöt percben még lépést tudtak tartani házigazdáikkal, a fordulás után viszont már az történt, amit a piros-fehér mezben játszó Káposztás utcaiak akartak, így született meg a pár- viadal második soproni győzelme, ami egyben azt jelentette Selymes Tibor alakulata számára, hogy csapata két győzelemmel 8–2-es gólaránnyal jutott a Magyar Kupa legjobb nyolc együttese közé.

Selymes Tibor: – Amit megbeszéltem a játékosokkal, azt tökéletesen végrehajtották. Nagyon jól játszottunk, a kontrákkal minden tekintetben felülmúltuk ellenfelünket.

Dajka László: – Jelenleg ezer sebből vérzünk, innentől kezdve viszont már csak a bajnoki mérkőzésekre igyekszünk összpontosítani.
Csordás csaba szinte ellenállhatatlanul játszott.