2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 2°C

Csoportelsőként a középdöntőben

Kézilabda - Megnyerte a C csoport küzdelmeit a magyar férfiválogatott, miután legyőzte a fehérorosz csapatot a norvégiai Európa-bajnokságon.

A spanyolok ellen megszerzett két pontot magával viszi az együttes, amely kedden a svédek ellen lép pályára a középdöntő első fordulójában.
C csoport (Bergen), 3. forduló:  Magyarország–Fehéroroszország 31–26 (18–16).

Gsz.: Iváncsik G., Nagy 9–9, Eklemovics 4, Iváncsik T. 3, Császár 2, Ilyés, Laluska, Grebenár, Gál 1–1, ill. Kurcsev 7, Bruka 6, Puhuszkij 5, Gromiko, Harbok 3–3, Babicsev, Asztruckij 1–1.

Kimaradt helyzetekkel indult az összecsapás, majd beindultak az átlövők: Nagy és Ilyés. Jó bejátszásokkal tartották a lépést az első két mérkőzésüket elveszítő fehéroroszok, de fordítani nem tudtak. Létszámfölényben kis lépéselőnybe kerültek a magyarok, de a 14–10-es vezetést követően több eladott labda elég volt, hogy a szünetig a rivális felzárkózzon.

A második félidőben 20–19 lett az állás, azonos létszámban viszont már jól zárt a védőfal, és megint jöttek a fontos gólok. A záró negyedóra kezdete három fehérorosz gólt hozott, majd Iváncsik G. pillanatai következtek. Az 54. percben, 28–23-nál Skaliczky László szövetségi kapitány időt kért, ezután az ellenfélnek esélye sem volt a fordításra.
Skaliczky László szövetségi kapitány: „A tét miatt fontos volt a mostani mérkőzés. Mi vagyunk a rutinosabb, nagyobb tudású csapat, nekünk kellett diktálni az iramot, a ritmust, de győzelmi kényszer alatt játszottunk, ezért picit görcsösek voltunk. A fehéroroszok keményen harcoltak, kellemetlen stílusban védekeztek. Ki-ki meccs lesz a svédek ellen, és ők is remek formában vannak."

A másik mérkőzésen: Spanyolország–Németország 30–22 (12–12). A végeredmény: 1. Magyarország 4 pont, 2. Spanyolország 4, 3. Németország 4, 4. Fehéroroszország 0.

A középdöntő kedden kezdődik Trondheimben, a magyarok – sorrendben – a svédekkel, az izlandiakkal és a franciákkal találkoznak.

Elmaradtak a büntetők

Kosárlabda - Az első félidőben az a ritka eset fordult elő, hogy a győriek egyetlen egy büntetőt sem… Tovább olvasom