2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 19°C Még több cikk.

Csoportelső Magyarország

Kézilabda - A fehérorszokat 31-26-ra vertük vasárnap, így az első csoportör végén a németekkel és a spanyolokkal együtt mi is kétszer nyertünk, jobb gólarányunk miatt azonban Magyarországé a férfi kézilabda EB C csoportjának első helye.

A spanyolok elleni szenzációs győzelem után mindenki egy kicsit csodát várt a férfi kézilabda válogatottól. Nos, csoda a Németország elleni mérkőzésen nem történt, a legutóbbi világbajnok legyőzte a csapatunkat 28-24-re.

A vasárnapi játéknapon meglepetésre Spanyolország legyőzte Németországot, s miután előzőleg mind a két csapat nyerni tudott Fehéroroszország ellen, nagy lehetőség adódott a magyar válogatott előtt: ha legyőzik az utolsó fordulóban a fehéroroszokat, csoportelsőként várhatják a folytatást.

Ez sikerült is, 18-16-os félidő után 31-26-ra megnyertük a mérkőzést. 6-6-nál volt utoljára döntetlen az állás, aztán lassan elléptünk az ellenfelünktől. A második félidőben állandó volt a 3-4 gólos különbség, de 27-22-nél vezettünk öt góllal is. Nagy László és Iváncsik Gergő nagyszerűen játszott, mindketten 9-9 gólt dobtak.

Magyarország elsőként jutott a középdöntőbe, január 22-én Svédországgal, 23-án Izlanddal, 24-én pedig Franciaországgal játszunk az elődöntőbe jutásért.