2016. 10. 01. szombat - Malvin 13°C | 23°C

''Csöndes'' hazai győzelem

Mindkét oldalon a rossz pályaviszonyokra panaszkodtak a szakvezetők a felkészülést illetően, de bizakodva várták már a szezon kezdetét.

Koroncó–Unicentral - Győri Dózsa 3–1 (2–1)

Mindkét oldalon a rossz pályaviszonyokra panaszkodtak a szakvezetők a felkészülést illetően, de bizakodva várták már a szezon kezdetét. A nyitány a Koroncónak sikerült jobban. A 3. percben Csöndes ellene elkövetett buktatás miatt megítélt büntetőből volt eredményes (1-0), majd három perccel később Szakács remek átadása után Csöndes már a második gólját jegyezhette. (2-0).

A két gyors hazai gól ellenére sem adta fel a Dózsa, hamar szépíteni tudott. Igaz, ehhez kellett Nagy A. feleslegesen elkövetett szabálytalansága: az újabb büntetőből ezúttal Gérnyi volt eredményes. Ezt követően leült a mérkőzés. Némi élénkülést Torma emelése és Vedres kapufája jelentett.

Szünet után az első félórában a Dózsa volt aktívabb, sorra vezette támadásait, de eredmény nélkül. A vendégeknél ez idő tájt Stemmer kapufája, illetve egy remekbe szabott lövése érdemel említést. Hosszas játszadozás után aztán a 84. percben egy bal oldali beadást követően Makkos az ötösről az üresen hagyott kapuba fejelt, ezzel beállította a végeredményt. 3–1.

Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a Koroncó jól használta ki helyzeteit, míg a Dózsa csak a mezőnyben volt egyenrangú ellenfél.
Jók: Nagy A., Csöndes, Szakács, ill. Kokas G., Gérnyi, Mákk.

Sági Péter: – Remek kezdés után egy sajnálatos sérülés következtében megállt a játékunk, csak a végén sikerült bebiztosítani a győzelmet, aminek egyébként nagyon örülök..

Dászkál Attila: – Gratulálok az ellenfélnek, ők ugyanannyi helyzetből hármat értékesítettek, mi pedig csak egyet.