2017. 12. 11. hétfő - Árpád 4°C | 13°C Még több cikk.

Csőd a védelemben: Győri ETO-Pécs 2-5 - fotók

Óriási meglepetésre sima vereséget szenvedett hazai pályán a Győri ETO FC együttese a Pécs ellen.
Óriási védelmi hibákat kihasználva három gólos győzelmet aratott a Pécs együttese a Győri ETO FC otthonában.

Győri ETO FC – PMFC-Matias 2:5 (1:2)
Győr, 2500 néző. Vezette: Kassai (Erős, Király K.)

ETO: Kamenár – Wolfe, Kamber, Stanisic, Völgyi – Pátkai, Strestík (Burgos, 64.), Kalmár – Dudás (Martínez, 64.), Rudolf, Varga R. (Andric, 62.) Vezetőedző: Horváth Ferenc.

PMFC: Gőcze – Nagy J., Romic, Fodor, Mohl (Beke, 86.) – Kővári, Márkvárt, Koller, Szatmári – Wittrédi (Horváth A., a szünetben), Pölöskei (Peric, 63.). Vezetőedző: Lőrincz Emil.

Gólszerző: Kalmár (22.), Wolfe (49.), illetve Pölöskei (4.), Szatmári (9.), Koller (52., 86. - 11-esből), Kővári 64.)

Sárga lap: Kalmár (32.), Pátkai (43.), Stanisic (84.), Völgyi (86.), illetve Mohl (53.)

Horváth Ferenc: - Gratulálok a Pécsnek Kegyetlenül kihasználták a hibáinkat. Tíz perc alatt megterítettünk egy svéd asztalt, amelyről leszedték a gyümölcsöt. A védekezésben rengeteg hibát követtünk el. Nem játszottunk még ilyen felállásban a védelemben, de ez sem mentsék az öt kapott gól miatt. Egy pozitív dolgot emelnék ki, hogy a csapat az utolsó percben is küzdött.

Lőrincz Emil: - Az első tíz percet jól kezdtük, utána kicsit visszább vettünk, az ETO fölénk kerekedett. Szép fokozatosan egyenlítettek, igaz főként pontrúgásból veszélyeztettek. A csapat erejét mutatja, hogy pillanatok alatt változtattunk és megszereztük a vezetést. A második félidőben remekül értékesítettük a kontránkat.

Finoman fogalmazva sem kezdte jól a mérkőzést a Győri ETO FC együttese. Kilenc perc elteltével 2-0-ra vezetett a PMFC. Először a 4. percben Pölöskei fél fordulatból 14 méterről, bal lábbal a jobb oldali kapufa segítségével lőtt a kapuba, majd öt perccel később Kamber és Wolfe hibája után az első gólt szerző pécsi játékos passzolt a bal oldalon felfutó Szatmárinak, aki 12 méterről, bal lábbal óriási gólt lőtt a kapu jobb felső sarkába. 0-2

Két gólos hátrány után nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak a győriek. Átvették a játék irányítását és főként a vendégek térfelén zajlott a játék. A hazai mezőnyfölénynek a találkozó 22. percében lett meg az eredménye. Szép győri támadás végén Gőcze ugrott fel Vargával a tizenegyes pontnál, amely után a labda Kalmár elé pattant, aki könnyedén fejelt 3 méterről az üres kapuba. 1-2

Szépítés után sem vett visszább a tempóból Horváth Ferenc együttese. Sok rövid passzal, helyenként látványos összjátékkal igyekeztek feltörni a vendégek védelmét. A mezőny fölény ellenére komolyabb gólhelyzetet nem sikerült kidolgozniuk, míg a pécsiek a gyors ellentámadásban bíztak. Többször is a szerencsének köszönhetően nem sikerült kihasználniuk a győri középpályások és védők hibáit, így 2:1-es pécsi vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően az első félidőhöz hasonlóan alaposan bekezdtek a csapatok. A találkozó 49. percében Völgyi szöglete után Wolfe csúsztatott a kapuba, majd Koller ismét megszerezte a vezetés a Pécsnek. Egy ütközés után Pátkai maradt a földön a félpályán, de a vendégek nem rúgták ki a labdát és egy szép bepasszolt labdát Koller értékesített. 2-3

Ismét az eredmény után futottak a zöld-fehérek, így még jobban kitámadtak. A pécsiek továbbra is remek ellentámadásokat vezettek és ismét egy győri védelmi hibát kihasználva Kővári a 64. percben növelte két gólosra az előnyt. 2-4

Csalódottan vette tudomásul a győri közönség, hogy ezúttal pont nélkül marad a csapatuk, de arra már ők sem számítottak, hogy Koller tizenegyes góljával 5:2-re győz a Pécs együttese Győrött.

Vége a találkozónak!

89.p. Rudolf nagy erejű léc alá tartó labdáját hatalmas bravúrral védte Gőcze.

87.p. Szép pécsi támadásnál Völgyi tartotta fel Kollert, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt. A labda mögé a Sértett állt, akinek a lövésébe még Kamenár bele ért,  de a labda a hálóban kötött ki. 2-5

84.p. Stanisic kapott sárga lapot Márkvárt felrúgásáért.

83. Rudolf erőtlen távoli lövését könnyedén fogta Gőcze.

81.p. Andric lőtte be a labdát balról a hosszún álló Martíneznek, aki kapásból nagy erővel lőtt a rövid sarok felé, Gőcze bravúrral hárított.

76.p. Próbálkoznak a győriek, de komolyabb helyzetet nem sikerült kidolgozniuk.

64.p. Ismét kettővel vezet a Pécs! Győri védelmi hibát kihasználva Márkvárt futott el a bal oldalon, majd középre adott az üresen érkező Kővárinak, aki könnyedén gurított a kapuba. 2-4

57.p. Varga bal oldali beadása után Rudolf estében kisodródva tekert kapura, de nem okozott veszély.

54.p. Völgyi szöglete után Stanisic kevéssel fejelt a bal oldali kapufa mellé.

53.p. Mohl kapott sárga lapot reklamálásért.

52.p. Vezet a Pécs! Pátkai maradt a földön egy ütközés után, a vendégek nem rúgták ki a labdát és a győri kapu felé iramodtak. Mohl ugratta ki Kollert, aki bal lábbal nagy erővel a kapuba bombázott. 2-3

49.p. Góóóóól! Egyenlített az ETO. Jobb oldali szögletnél Völgyi lágyan emelt közvetlen a kapu elé, a rövid sarkon érkező Wolfe 1 méterről csúsztatott a kapu jobb oldalába. 2-2

46.p Szatmári futott el könnyedén a bal oldalon, majd élesen középre lőtt a Pölöskei felé, Stanisic estében szögletre mentett.

Szünetben cseréltek a vendégek. Wittrédi helyett Horváth A. a pályán.

Vége az első játékrésznek!

45.p. Márkvárt 18 méterről elvégzett szabadrúgása a felső lécet súrolta.

43.p. Pátkai is sárga lapot kapott Szatmári lerántásáért.

34.p. Kalmár kapott sárga lapot Márkvárt feltartásáért.

32.p. Dudás bal oldali szöglete a gólvonalon álló győri játékosok felé tartott, de Gőcze a mezőnybe öklözte a labdát. A labda Kamber elé pattant, aki fél fordulatból lőtt jobb lábbal, ám a kapus jó helyen állt és hárított.

24.p. Szép győri támadás végén Strestík lőtt 16 méterről kevéssel a kapu jobb oldala mellé.

22.p. Góóóól! Rudolf emelt a védők mögé befutó Vargához, aki a kapussal együtt felugrott a tizenegyes pontnál. A labda Kalmár elé pattant, aki 5 méterről könnyedén fejelt az üres kapuba. 1-2

18.p. Dudás bal oldali szabadrúgása veszélyesen tekeredett a vendégek kapujára, de Romic lábáról szögletre pattant a labda.

14.p. A győriek birtokolják többet a labdát, főként a vendégek térfelén zajlik a játék. Komoly lehetőséget viszont nem sikerült kidolgozniuk.

9.p. 0-2! Győri védelmi hibát kihasználva Pölöskei passzolt a bal oldalon felfutó Szatmárihoz, aki egy állítást követően ballal kilőtte a jobb felső sarkot. 0-2

7.p. Rudolf távoli erőtlen lapos lövését könnyedén fogta Gőcze.

4.p. Vezet a Pécs! Mákvárt jobb oldali beadása után Pölöskei 14 méterről félfordulatból bal lábbal a jobb oldali kapufa segítségével lőtt a kapuba. 0-1

2.p. Dudás jobb oldali beadása után Strestík fejelt, a labda egy pécsi játékosról szögletre pattant. Pontrúgás után tisztáztak a vendégek.

1.p. A győriek kezdték a találkozót.

Győri ETO FC – PMFC-Matias
Győr, 2000 néző. Vezette: Kassai (Erős, Király K.)

ETO: Kamenár – Wolfe, Kamber, Stanisic, Völgyi – Dudás, Strestík,Pátkai, Kalmár, Varga R. - Rudolf. Vezetőedző: Horváth Ferenc.
Csere: Pogacsics (k), Mevoungou, Had, Kronaveter, Martínez, Andric, Burgos.

PMFC: Gőcze – Nagy J., Fodor, Romic, Mohl – Koller, Mákvárt, Wittrédi, Kővári – Szatmári, Pölöskei. Vezetőedző: Lőrincz Emil.
Csere: Helesfay (k), Beke, Peric, Horváth A., Lantos, Városi, Rácz.

Korábban - Lipták Zoltán és Michal Svec piros lap, míg Lang Ádám ötödik sárgája miatt kénytelen kihagyni a Győri ETO FC hétvégi, pécsiek elleni találkozóját - Rafa Wolfe és Pátkai Máté eltiltása ugyanakkor már lejárt.

Az ETO sorsolása úgy alakult, hogy egy hat mérkőzéses sorozatból ötször játszik idegenben (3 bajnoki, 1-1 Liga Kupa és Magyar Kupa meccs) - így ebben tekintetben az egyetlen hazai találkozó következik. A szombaton 20 órakor kezdődő mérkőzésre a klub úgy szeretne kedveskedni a hölgyeknek, hogy számukra ingyenes lesz a belépés.

A várható kezdőcsapat: Kamenár - Wolfe, Stanisic, Had, Völgyi - Kamber, Pátkai, Kalmár, Dudás - Rudolf, Varga

Horváth Ferenc: "Ha egy klubnál probléma van, az két dolgot válthat ki a játékosokból. Én a pécsiek esetében azt látom, hogy nem megtörte, hanem összekovácsolta őket és mentálisan nagyon erősek lettek, így biztos, hogy nehéz dolgunk lesz. Mi most azért nem vagyunk könnyű helyzetben, mert a három eltiltott miatt szinte a komplett védelmet ki kell cserélnünk. Azt szeretném, ha ugyanabban a felfogásban tudnánk játszani, mint a Fradi ellen, és bízom abban, hogy itthon tartjuk a három pontot."

Kecskeméti bokszgála: Bedák és Erdei Európa-bajnok

Bedák Zsolt technikai kiütéssel győzte le grúz ellenfelét, míg Erdei Zsolt egyhangú pontozással… Tovább olvasom