2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Csillogó érmek a karate EB-ről

A fővárosi Körcsarnokban rendezett kontinensviadalon nagyszerű sikert értek el a győri, a soproni és a kapuvári versenyzők.

Motzer Melinda, a győri Arrabona Karate Klub sportolója, remek versenyzéssel szerzett bronzérmet a felnőttek 55 kg-os súlycsoportjában.
A győri karatés az első küzdelmét egy román lánnyal kezdte, amelyet egyhangú bírói döntéssel három perc után megnyert. A következő ellenfél egy bolgár lány volt, akit hét perc után tudott legyőzni. Ezután következett az elődöntő, ahol egy ukrán versenyzővel kellett megmérkőznie. Öt perc után a bírók az ukrán lányt látták jobbnak, aki végül meg is nyerte az Európa-bajnokságot ebben a súlycsoportban, így Motzer Melinda a dobogó 3. fokára állhatott fel.

Ugyanebben a súlycsoportban a győri Balogh Mária (Ronin SE) a nyolc közé jutott. Motzer Melinda az Arrabona Karate Klub válogatott versenyzője és egyben klubvezetője is. Huszonegy éve kezdte a karatét és tíz éve a kyokushin karate válogatott kerettagja. Korábbi eredményei közül kiemelkedik az 1999-es EB, ahol 3. helyezett, a 2000-es Európa-bajnokság, ahol első helyezett és a 2001-es Világkupa (négyévente rendezik meg), ahol harmadik helyezett lett. Többszörös magyar bajnok.

„Bele kellett erősödnöm a súlycsoportba, nagyon sokat készültem. A jövőben szeretnék második dan fokozatra vizsgázni, s a klubot tovább népszerűsíteni" – mondta az Európa-bajnoki bronzérmes.
A junior lányok között Axnix Irina (Kapuvári Lakótelep SE) az 50 kg-os kategóriában remek versenyzéssel a maroknyi kapuvári szurkoló lelkes biztatása mellett hódította el az Európa-bajnoki címet, ráadásul az éremkiosztó ünnepségen megkapta a legtechnikásabb versenyzőnek járó különdíjat is.

„A döntőben az utolsó pillanatokban egy pontos fejrúgással sikerült eltalálnom ukrán ellenfelemet, így én győztem" – mondta  a tíz éve karatézó, jövőre már a felnőttek közt szereplő újdonsült aranyérmes.
A junior fiúk közt induló Magyar László (SMAFC) szintén a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel, Spéder István (Kamikaze Sopron) küzdelemben ezüstérmet szerzett, formagyakorlatban ötödik lett. A soproni Broczky Péternek és a kapuvári Molnár Imrének már nem sikerült ilyen eredményt produkálnia, előbbi a nyolc közé jutott, utóbbi az első körben éppen a későbbi győztessel került össze és végül helyezetlenül zárta az EB-t. Bak Sándor  (KLSE) viszont már a felnőtt kategóriában indult és nagy csatában a nyolc közé került, de ott vereséget szenvedett és nem jutott be a döntőbe.

Válogatottunk kétgólos vereséget szenvedett az angoloktól

A magyar labdarúgó-válogatott Manchesterben a németországi világbajnokságra készülő Anglia vendége… Tovább olvasom