2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Csillagos ötös az évzárón

Labdarúgás - Parádésan kezdte és hasonló módon fejezte be a Diósgyőr elleni hazai mérkőzést a Győri ETO FC csapata az őszi szezon utolsó összecsapásán, a Soproni Liga 15. fordulójában. A zöld-fehérek gólzáporos győzelemmel búcsúztak a bajnoki idénytől.
90 perc krónikája
2. p: Kovács Z. indította a bal oldalon Völgyit, akinek beadása után Bajzáthoz került a labda. A csatár a mélységből érkező Józsihoz passzolt, a középpályás pedig 10 méterről nagy erővel, bal lábbal a jobb felső sarokba lőtt. 1–0.
10. p: Sipeki szabadrúgása után Ebala 8 méterről a kapu bal oldalába fejelt. 1–1.
35. p: Bogdanovic végzett el szabadrúgást az oldalvonal mellől, a hosszú oldalon érkező Bajzát pedig 3 méterről a bal alsó sarokba fejelt. 2–1.
39. p: Bogdanovic ívelte át a labdát a lendületből érkező Völgyi elé, aki 4 méterről a hálóba lőtt, ám a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.
50. p: Sipeki szabadrúgása után Abass 4 méterről, óriási helyzetben a középen álló Sztevanovicba fejelte a labdát.
54. p: Bajzát készítette elő a labdát Bogdanovicnak, aki egy átvételt követően, 14 méterről laposan a jobb alsó sarokba lőtt. 3–1.
70. p: Ebala a 16-oson belül teljesen feleslegesen lerántotta a már a labdát birtokló Koltait. A büntetőt Bajzát végezte el és magabiztosan a jobb alsó sarokba lőtt. 4–1.
90. p: Józsi bal oldali beadása után Kovács Z. elé került a labda, aki 6 méterről, nagy erővel, bal lábbal a kapu bal oldalába lőtt. 5–1.

Néhány szurkoló még el sem foglalta a helyét az épülő-szépülő stadion lelátóján, egy formás akció végén Józsi György máris megszerezte a vezetést az ETO-nak. Ha valaki csak néhány percet késett a meccsről, az már nem is láthatta a szépségdíjas találatot. A miskolci együttes „válasza" sem késett azonban sokáig, amely után kiegyenlítetté vált a játék. Aztán megvillant az ETO gólerős támadója, Bajzát Péter és újra egy gól volt a különbség a két csapat között.

A szünet utáni percekben a vendégek futballoztak jobban és egy alkalommal az egyenlítéshez is közel járt a diósgyőri alakulat. E helyett aztán Igor Bogdanovic szerzett újabb gólt és ezt követően már eldőlni látszott a mérkőzés. A zöld-fehérek – dicséretes módon – nem elégedtek meg a kétgólos előnnyel, hanem továbbra is rendületlenül rohamozták Szalma Pál kapuját és ennek kiütéses győzelem lett az eredménye. Valóságos örömfutballt mutatott be az ETO, amelyet a lelkes szurkolók úgy köszöntek meg, hogy felállva tapsolták kedvenceiket. Az elismerésből nemcsak a futballistáknak, hanem a vezetőedzőnek, Egervári Sándornak is jutott.

Összességében változatos, jó iramú meccset láthattak a drukkerek, különösen a második félidő tartogatott izgalmakat. Jól döntöttek azok, akik – a csípős hideg ellenére – szombat délutáni kikapcsolódásként ezt a meccset választották. Az ETO megérdemelt győzelmet aratott.

A lendületesen játszó ETO – képünkön Nikolov Balázs húz el Elek mellett – gólzáporos győzelmet aratott. Fotó: K. Cs.

Egervári Sándor: – Nagyon örülök a győzelemnek, annak pedig különösen, hogy magabiztos teljesítménnyel tartottuk itthon a három pontot. Megérdemelten nyertünk, gratulálok a játékosaimnak.

Vágó Attila: – Tartottam a mérkőzéstől, hiszen tudtam, hogy az ETO egyre jobban futballozik. Jól kezdtük a második félidőt, ám kihagytunk egy nagy helyzetet és ez a találkozó fordulópontjának bizonyult. Ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyert az ETO. A Diósgyőr nem fog kiesni az NB I-ből.

Kovács Zoltán, aki a második élvonalbeli gólját lőtte az utolsó percekben: – Úgy érzem, hogy teljes mértékben felkészültünk a Diósgyőr játékából. Igaz, egy pontrúgást követően kaptunk gólt és ez hiba volt. Úgy mentünk fel a pályára, hogy győzünk és ennek érdekében mindent meg is tettünk.

Bajzát Péter volt a mezőny legjobbja, két gólja mellett két gólpasszal segítette a zöld-fehéreket. A csatár már 8 találatnál jár a bajnokságban: – Teljes mértékben elégedett vagyok a saját és a csapatunk teljesítményével is. Úgy érzem, hogy a második félidőben futballoztunk jobban, ekkor nagyobb területünk volt játszani. Ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk. A büntetőről annyit, hogy még soha nem rúgtam tizenegyest, most is Stark Péter volt erre a feladatra kijelölve, ám ő átengedte nekem ezt a lehetőséget, amit ezúton is nagyon köszönök neki.

• 2. Zotyakirály 2007. november 27. 17:27
    „Nagyon jó a csapat,végre van egy fantasztikus edzőnk is,már csak egy tuti szurkolótábort kéne összehozni,nem?Diósgyőriek huszan voltak,nagyobb szurkolást csináltak mint az ETO drukkerek!Szasa a király!Hajrá ETO!”
  • 1. Szasza 2007. november 24. 16:17
    „Hajrá ETO.
    Én tudtam hogy győzni fognak.
    Csak így tovább,szép volt fiúk.”

Két ponton múlt a soproni továbbjutás

Kosárlabda - A sÖrdögök elképesztő hajrába kezdtek a meccse második felére, két pont azonban mégis… Tovább olvasom