2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 12°C | 23°C Még több cikk.

Cseh László világcsúccsal Európa-bajnok!

Cseh László nyerte meg a 400 méteres vegyes úszás döntőjét az isztambuli rövid pályás Európa-bajnokságon.
Olimpiai ezüstérmesünk 3:57.27-es világcsúccsal diadalmaskodott. A magyar sikert Verrasztó Dávid tetté teljessé, aki szintén nagyszerűen versenyzett, 4:00.10-es idejével ezüstérmet szerzett.

Cseh László és Verrasztó Dávid a négyes, illetve az ötös pályán vághatott neki a 400 méter vegyes döntőjének, amely szép reményekre jogosított fel minket, magyarokat. Ők pedig nem is okoztak csalódást.

Cseh azonnal az élre állt, és csapásról csapásra tett szert előnyre. A táv felénél, a hátúszás után két másodperccel a világcsúcs részidején belül volt, és több méteres előnnyel fordult riválisa előtt a második felvonásra.

A folytatásban Cseh folyamatosan növelte az előnyét, még a"kritikus" mellúszásnál is alig tudtak közeledni olimpiai ezüstérmesünkhöz a riválisok. Hiába kísértett a csütörtöki mellúszás emléke, ezúttal nagy volt a fór, és ki is tartott az előny.

Végül könnyedén lett meg a győzelem, az újabb Európa-bajnoki aranyérem és a világcsúcs is.

Verrasztó Dávid közben nagyot küzdött, és nem hiába: egyéni rekordjából három másodpercet faragva megszerezte az ezüstérmet. Kettős magyar győzelem!

Gyurta Dániel szereplését is hatalmas reményekkel vártuk a mai nap folyamán. A „nagypályás" világbajnokunk nem is okozott csalódást, ezüstérmet szerzett a fináléban.

A legjobb idő Robin van Aggeléé volt (56.29) a szinte szempillantás alatt véget érő fináléban. A holland úszótól de kevéssel maradt el Gyurta, aki 56.72-es egyéni csúcsot úszott.

• 2. Primax 2009. december 12. 23:29