2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 7°C | 12°C Még több cikk.

Cseh Laci: egyből egy

A helsinki rövidpályás úszó EB elsõ napján Cseh László nyert 200 vegyesen,
A helsinki rövidpályás úszó EB első napján Cseh László nyert 200 vegyesen, ugyanebben a számban harmadik lett Kerékjártó Tamás. Boulsevicz Bea 200 pillangón másodikként ért célba, s nem mellékes módon új magyar országos csúcsok is születtek.

A rövidpályás (25 méteres medencében rendezett) versenyeket azok az úszók szeretik,akik jól startolnak, s még jobban fordulóznak. Kovács Ági se ide, se oda nem sorolható,igaz, nem is utazott el Helsinkibe, az Európa-bajnokság helyszínére. A magyarok azonban – nyilván a jövőre esedékes debreceni rövidpályás világverseny miatt is – meglehetősen nagy számban s erős csapattal utaztak.

Bár a Ferihegyi repülőtérre utolsóként érkezett Cseh Laci, de mint szinte mindenki remélte,ő szerezte az első magyar aranyérmet. 200 vegyesen rajta kívül starthoz állt – mi több, az előfutamok során Cseh Lacit egy századdal megelőzve a legjobb időt úszta – Kerékjártó Tamás is. Idén nyáron a „sima" úszó Európa- bajnokságon,mely et ugyeMagyarországon rendeztek, 200 vegyesen Cseh nyert, Kerékjártó pedig harmadik lett.

Ezzel az eredménnyel minden bizonnyal már a verseny előtt kibékültek volna az érintettek,de ehhez le is kellett tempózni ezt a nyolc hosszt. Nos, minden a papírforma szerint alakult: Cseh nyert (1.54.43), Kerékjártó pedig a harmadik lett; közéjük a litván Janusaitis ékelődött. Cseh Laciék döntője előtt rendezték meg a női 200 pillangó döntőjét, amelyen két nehezen betűzhető és még nehezebben kimondható, ám ebben a számban ma már mellőzhetetlen lány között dőlt el az aranyérem.

Az egyik Boulsevicz Bea, a szám címvédője, a másik pedig a lengyel világklaszszis, Jedr zejczak. Ki kell mondani, Bea azért tudott nyerni tavaly, mert balesete miatt a lengyel riválisa nem tudott elindulni (róla egyébként annyit, azóta, hogy felépült, minden versenyét a balesetben elhunyt öccse emlékének szenteli). Szóval a 200 pillangó a táv feléig volt nyitott verseny,on - nantól Jedrzejczak elindult,s egy pillanatig sem fért kétség ahhoz, hogy nyerni fog. Európa-csúcsot úszott (2.04.94), Boulsevicz pedig 2.06.73-mal lett második.

Az első napon 200 női vegyesen is érdekeltek voltunk, Verrasztó Evelyn új országos csúcsot úszva (2.12.32) ötödikként végzett, Hosszú Katinka pedig hatodikként. 100 mellen a döntőbe jutás volt a tét,de a két magyar indulónak, Bodor Richárdnak és Gyur ta Da n i n a k ez nem sikerült. Bodor volt a pechesebb, ugyanis a kilencedik időt úszta, így épp csak lemaradt a fináléról, viszont országos csúcsot úszott ő is: Rózsa Norbert 1994-ben(!) felállított rekordját döntötte meg.

Szepesi Nikolett 100 háton szintén kilencedik lett a középfutamokban, de visszalépés miatt döntős lett. S ahogy minden „rendes" világversenyen lenni szokott, ha más számban nem is,de a váltóknál (amelyeket mindig a végére hagynak) illik világcsúccsal nyerni. Ezt a németek is tudták, a 4-szer 50-es vegyes váltót 1.34.06-tal, új világrekorddal nyerték.

Egy vereség még belefér

A magyar női válogatott, mint azt korábban már megírtuk, azzal a céllal utazott ki a ma kezdődő… Tovább olvasom