2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Csay Renáta és Györe is duplázott

Csay Renáta és Györe Attila aranyérmet szerzett az AstraZeneca maratoni magyar kajak-kenu bajnokságon.

Csay Renáta és Györe Attila pénteki egyesben aratott győzelme után szombaton a kettesek között is aranyérmet szerzett az AstraZeneca maratoni magyar kajak-kenu bajnokságon.

Csay Folláth Viviennel végzett biztosan, több mint félperces előnnyel az első helyen a második Faldum Bereniké, Szabó Ágnes duó  előtt.
A férfi kajakosoknál Jámbor Attila és Homoki Tamás a nap  legfölényesebb győzelmét aratták, miután közel öt perccel  teljesítették gyorsabban a hat kilométeres távot, mint a második  Szakály Viktor, Szigeti Krisztián duó.  A kenusok versenye a papírformát igazolta, hiszen Csaba Edvin és Györe Attila könnyedén nyert.

„A bajnokság eredményei alapján kialakult a szeptemberi  franciaországi világbajnokságra készülő magyar csapat, számonként az  első két helyezett nyert jogot az indulásra. Az addigi  Világkupa-futamok tapasztalatai alapján azonban elképzelhető, hogy a  vb-n nem mindenki vállalja majd a duplázást. Így a végleges névsorra  még várni kell" – mondta a verseny után Borsodi Géza, a maratoni válogatott szakágvezetője.

Eredmények, férfiak:

kajak kettes (36 km):
1. Jámbor Attila, Homoki Tamás (Alois Dallmayr-Tolnatext) 2:19:31 ó,
2. Szakály Viktor, Szigeti Krisztián (Alois Dallmayr-Tolnatext,  Kaposvári VSC) 2:24:07,
3. Petri Tamás, Bauer Gyula (Építők, BKV-Előre) 2:26:05.

Kenu kettes (28 km):

1. Csabai Edvin, Györe Attila (Kis-Dunai SE, Alois  Dallmayr-Tolnatext) 2:05.29 ó,
2. Gilányi Zsolt, Bindl Róbert (Domino Honvéd, Győri VSE) 2:06:13,
3. Kiss Tamás, Kövér Márton (Csepel, Domino Honvéd) 2:12:10.

Nők: kajak kettes (28 km):

1. Csay Renáta, Folláth Vivien (Győri VSE, Mezőgép Szolnok) 2:01:25 ó,
2. Faldum Bereniké, Szabó Ágnes (Alois Dallmayr-Tolnatext, MTK)  2:02:03,
3. Gáspár Zita, Groholy Diána (KSI) 2:07:08

A Győr bravúros döntetlenje a női kézilabda KEK-ben

Bravúros döntetlent ért el a Győri Graboplast ETO a női kézilabda Kupagyőztesek Európa Kupájának… Tovább olvasom