2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos 0°C | 9°C Még több cikk.

Csanakon a Győrszemere, Csornán a Petőháza nyert

A megyei I. osztályban nyertek a sereghajtók: a Kapuvár, a Gönyű és a Bősárkány is. A harmadosztályban a Rábatamási 18-at, a Bágyogszovát 15-öt rúgott.
Duna Takarék Megyei I. osztály 25. forduló.

WHB-Ménfőcsanak–HG Logistic-Győrszemere 1–2 (1–1)
Győr-Ménfőcsanak, 300 néző. V.: Keszthelyi T.

Ménfőcsanak: Köllő – Bognár, Kovács Á., Kovács M., Kertész, Németh B. (Iskum), Segovits, Kövecses, Gajdos, Korsós A. (Tóth M.), Anduska. Edző: Mayer János.

Győrszemere: Takács – Töltősi, Fajkusz, Baracskai, Kalcsó (Herold), Horváth B. (Puglits), Pápai, Nagy L., Klement, Lappints, Nyitrai (Schauer). Edző: Germán Ferenc.

Gsz.: Korsós A., ill. Lappints, Fajkusz.

A mérkőzés előtt csak a győzelmet tartották elfogadható eredménynek a hazaiak. A rangadó mellett igazi presztízscsata is volt a két együttes találkozója.

Óvatosan kezdett mindkét csapat. Először a széllel, majd egymással kellett megküzdeniük a játékosoknak. Az első jó lövés Horváth B. nevéhez fűződött, a hazai kapus, Köllő szögletre mentett. A 20. percben 11-eshez jutott a Ménfőcsanak, melyet Korsós A. értékesített. 1–0. Öt perccel később egyenlítettek a vendégek: a hazai védelem hibáját kihasználva Lappints kotorta a labdát a hálóba. 1–1. Ezután egy újabb lövést védett a hazai kapus, majd a félidő végén Anduska óriási lövését hárította bravúrral Takács.

A szünet után felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Először az 57. percben Kövecses óriási lövése ment a kapu fölé, majd a 67. percben a kihagyhatatlan is kimaradt: a lepattanó labdát az üres kapu mellé lőtte a vendégek csatára. A 86. percben egy bal oldali támadás után Köllő az alapvonalra túlra ütött egy fejest, majd a szögletet követően Fajkusz fejelt a hálóba. 1–2.

A két jól felkészített csapat tanulságos mérkőzésén a Győrszemere megérdemelt győzelmet aratott.

Jók: senki, ill.  mindenki.

Mayer János: – Az első és a második helyezett találkozóján futballnak nem nevezhető játékot játszottak a csapatok. A győzelemért valamivel többet tevő Győrszemere megérdemelten nyert.

Germán Ferenc: – A játék képe alapján teljesen megérdemelten győzött a csapat. Tavasszal akkor játszott legjobban az együttes, amikor kellett.
Kálmán Tibor

Kapuvár–Beled 5–0 (3–0)
Kapuvár, 300 néző. V.: Bálintfi I.

Kapuvár: Tüske – Kovács M. (Bársony), Licskai L., Müller, Szabó P., Horváth A., Péter (Markó), Kleizer, Szabó Á., Nicsenko, Varga I B. (Varga II B.). Edző: Varga József.

Beled: Gerencsér – Torma, Varga T., Nagy Z., Csorba, Horváth I., Molnár Z., Pinczés (Póczik), Balassa (Kovács Cs.), Kiss D. (Boros), Bödecs. Edző: Farkas Ferenc.

Gsz.: Nicsenko (2), Kleizer (2), Szabó Á.

Kiállítva: Csorba.

A kapuváriak újabb lépést tettek a bennmaradás felé.

Jók: Müller, Szabó P., Kleizer, Nicsenko, ill. Torma J., Varga T.

Varga József: – Az őszi nulla-ötért öt-nullával vágtunk vissza, de remélem, hogy ősszel mindkét csapat ebben az osztályban folytatja.

Farkas Ferenc: – Nem voltunk egy súlycsoportban.

Koroncó–DAC 1912 2–2 (1–2)
Koroncó, 150 néző. V.: Iván L.

Koroncó: Katona – Menyhárt, Závori, Mészáros P., Hegyi, Bodó N., Balás, Dávid, Jakab (Tóth Sz.), Bodó M. (Schwarz), Sütöri (Makkos). Edző: Makkos Tamás.

DAC: Kiss A. – Tóth D., Horváth R., Magyaróvári, Korsós Gy., Kovács L., Kovács G., Németh B., Czetti, Hécz (Kulcsár), Kurucz. Edző: Szepessy László.

Gsz.: Balás, Schwarz, ill. Czetti (2).

A végig nyílt, küzdelmes, jó iramú mérkőzésen mindkét kapu előtt sok helyzet alakult ki.

Jók: Závori, Bodó N., Balás, ill. mindenki.

Makkos Tamás: – Ebben az összeállításban még hazai pályán is bravúr a döntetlen.

Szepessy László: – Rengeteg ziccert dolgoztunk ki, melyekből sajnos csak kettőt értékesítettünk.

Csorna–Petőháza 0–1 (0–0)
Csorna, 100 néző. V.: Radasics Cs.

Csorna: Lőre – Véghelyi, Csonka, Fehér, Nagy Sz., Szabó A. (Varga Levente), Molnár G., Lajtos, Babics, Vörös-Torma (Kiss M.), Varga László (Visy B.). Edző: Varga Péter.

Petőháza: Bognár D. – Nagy K., Horváth S., Récsei B., Szabó D., Farkas Cs., Böcskör (Kovács Galavics M.), Récsei J., Horváth G. (Szabó Z.), Hadarics, Ács. Edző: Takács Csaba.

Gsz.: Ács.

A végig foggal-körömmel védekező vendégek egyetlen támadásukat gólra váltották, míg a hazaiak egy szezonra való gólhelyzetet puskáztak el.

Jók: Visy B., ill. mindenki.

Varga Péter: – Első tavaszi vereségünket szenvedtük el.

Takács Csaba: – Csapatom emberfeletti teljesítményt nyújtva megérdemelten győzte le a jó erőkből álló hazai csapatot.

Bősárkány–I. G. Gasket-Rajka 3–1 (0–0)
Bősárkány, 150 néző. V.: Szabó Gy.

Bősárkány: Németh I. – Tóth T. (Szeitz R.), Farkas G., Szabó A., Török D., Rácz, Soós, Baán Sz., Baán L. (Burián), Fekete Z. (Varga P.), Horváth R. Edző: Szalka Péter.

Rajka: Madácsi – Derdák, Baják, Régely, Kovasich, Danovsky, Diviak (Banyár), Novak, Schmatovich. (Józsa), Gálik, Darázs. Edző: Cerovsky Péter.

Gsz.: Horváth R. (2), Soós, ill. Baják.

Kiállítva: Darázs, Csiffáry.

A hazai együttes óriási akarással, csapatként nagyot küzdve szerezte meg a roppant fontos három pontot.

Jók: mindenki, ill. Régely, Diviak.

Szalka Péter: – Remélem, ez a győzelem hitet ad a folytatáshoz.

Cerovszky Péter: – Gyenge játékkal szenvedtünk vereséget.

Lipót-Pékség–Loland-Nyúl 2–3 (0–2)
Lipót, 200 néző. V.: Juhász.

Lipót: Endrődy B. – Bella, Litresics, Ásványi, Kiss Á., Umathum, Tóth N., Sütöri, Magyar, Gál (Zimonyi), Ködmön (Endrődy I.). Edző: Horváth Tamás.

Nyúl: Varga I P. – Varga II P., Kapa Márkó, Cserháti (Szilasi), Kapa Martin, Forrás, Varga Zs., Kószás, Varga R., Weiszdorn, Rigó (Rácz). Edző: Horváth Dénes.

Gsz.: Umathum, Ásványi, ill. Rigó (2), Weiszdorn.

A jól játszó nyúli csapat megérdemelten nyert.

Jók: Ásványi, Umathum, ill. Kapa Márkó, Varga Zs., Kószás, Rigó, Forrás.

Horváth Tamás: – Megkaptuk a szokásos potyagólunkat, majd futottunk az eredmény után.

Horváth Dénes: – Tudom, hogy elérzékenyülni csak a nézőknek szabad, de azért szép volt, fiúk.

Gönyű–Jánossomorja 2–1 (1–1)
Gönyű, 100 néző. V.: Baán A.

Gönyű: Kolozsvári – Pankovics, Kugler (Kovács G.), Mikli, Varga Cs., Karácsony, Kiss Z., Molnár T., Máté Sz., Tímár Sz. (Böcz B.), Horváth G. (Varga G.). Edző: Kertész Balázs.

Jánossomorja: Bári – Szalai Zs., Kopf, Fuhrmann, Cseri L. (Szalka), Salamon, Gaál, Tóth K. (Winter), Cseri G., Hegedüs, Szabados. Edző: Zalka Péter.

Gsz.: Mikli, Kovács G., ill. Szalka.

A második játékrészben a Gönyű többször is eldönthette volna a mérkőzést, de a helyzetek kimaradtak.

Jók: Kiss Z., Máté Sz., Mikli, Böcz B., ill. senki.

Kertész Balázs: – A szokásos ajándék gólunk az ellenfélnek ezúttal is megvolt.

Zalka Péter: – Ideális ellenfelei vagyunk a kiesés ellen küzdő csapatoknak. Ettől függetlenül egy jogos büntetőt nem kaptunk meg.

Öttevény–Lébény 3–2 (3–0)
Öttevény, 100 néző. V.: dr. Egedy.

Öttevény: Kollár – Keszthelyi, Bodor, Bella, Wágenhoffer G., Peczár, Molnár B., Nagy L., Kovács S. (Rácz R.), Vígh, Wágenhoffer Sz. Edző: Ördög József.

Lébény: Szabados – Bencze, Sallai, Nagy Sz., Erdélyi, Czeitler, Kovács K. (Németh D.), Lanczendorfen, Tóbiás (Élő), Sárközi, Kollár. Edző: Józsa Péter.

Gsz.: Wágenhoffer Sz., Peczár, Vígh, ill. Sárközi, Czeitler.

A hazaiak biztos vezetésük tudatában visszaálltak és a lelkes vendégek szorossá tudták tenni a mérkőzést.

Jók: Vígh, Wágenhoffer Sz., Peczár, ill. senki.

Ördög József: – A nagy előny birtokában elhittük, hogy megvan a mérkőzés, ami majdnem megbosszulta magát.

Józsa Péter: – Későn ébredő csapat vagyunk.

Lipót–Nyúl 2-3.

Megyei II. o. Aranyhal Étterem Győri csoport 24. forduló.

Kajárpéc–Pér 3-4.

Megyei II. o. Orchidea Hotel Mosonmagyaróvári csoport 24. forduló.

Mosonszolnok–Kunsziget 8-1.

Megyei II. o. Soproni csoport 24. forduló.
Mihályi–Lövő 0-3.

Megyei III. o. Pálya Vasút Győr Kelet 24. forduló.
Győrszentiván II–Győrasszonyfa-Tarjánpuszta 2-4.
Győrság–Écs 1-6.

Megyei III. o. Friss Víz Liga Győr Nyugat 22. forduló.
Abda II–Sokorópátka 1-4.

Megyei III. o. Rajkai Takarék Mosonmagyaróvári csoport 24. forduló.
Újrónafő–Rajka II 0-6.

Megyei III. o. Rajkai Takarék Csornai csoport 24. forduló.
Bezi–Bágyogszovát 0-15.

Megyei III. o. Soproni "A" csoport 22. forduló.
Kópháza–Répcevis 3-2
Pereszteg–Sopronkövesd 6-1
Fertőd–Sopronhorpács 4-0.
Agyagosszergény–Ágfalva 2-0.

Megyei III. osztály Soproni "B" csoport 22. forduló.
Nagylózs–Sarród 9-1
Fertőrákos–SFAC 4-1
Zsira–Balf 2-7
Harka–Und 6-2.

Marosi Ádám aranyérmes a kecskeméti öttusa vk-n

Marosi Ádám nyerte az öttusázók kecskeméti világkupaversenyét, Kasza Róbert harmadik lett.