2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 1°C | 13°C Még több cikk.

Csanaki ötös a Tétnek

I. osztály: Öttevényen is nyert a Győrszemere. II. osztály: Éllovast vert az ősszel gyengélkedő Püski. III. osztály: gólzápor a C csoportban. Megyei focieredmények.

Öttevény–HG Logistic-Győrszemere 1–4 (0–3)
Öttevény, 100 néző. V.: Móri T.
Öttevény: Kollár – Keszthelyi, Nagy L., Molnár N., Balogh, Ress (Wágenhoffer), Király, Németh D. (Fábián), Vígh (Dömény), Molnár B., Kürti. Edző: Ördög József.
Győrszemere: Takács N. (Nagy A.) – Baracskai, Töltősi, Pápai, Nyári Á. (Sarus), Nemes (Fajkusz), Nagy G., Herold, Lappints, Klement, Germán. Edző: Germán Ferenc.
Gsz.: Király, ill. Lappints, Töltősi, Molnár N. (öngól), Sarus.
7. p.: Lappints vezetett támadást a jobb oldalon, beívelése az öttevényi kapu hosszú felső sarkába vágódott. 0–1. 12. p.: Szintén jobb oldali támadás után az alapvonalról visszagurított labdát Töltősi lőtte a kapu közepébe. 0–2. 40. p.: Jobb oldali győrszemerei szögletrúgás után Molnár N. hátáról a saját kapujába pattant a labda. 0–3. 60. p.: Király 18 méteres lövése megpattant az egyik vendégvédőn és az ellenkező irányba mozduló Takács mellett a hálóban kötött ki. 1–3. 82. p.: Germán–Sarus kényszerítőzés után utóbbi emelt a kapura, a védők a gólvonalról vágták ki a labdát. 85. p.: Germán nagyszerű labdával indította a jobb oldalon Töltősit, beadása után Sarus a kapust is kicselezve lőtt a hálóba. 1–4.
Az első félidőben a bajnokjelölt kihasználta adódó lehetőségeit és megnyugtató előnyt szerzett. A szünet után kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, de a vendégek így is magabiztosan győztek.
Jók: Molnár B., Balogh, ill. Nagy G., Töltősi, Lappints.
Ördög József: – A második félidőben megpróbáltuk szorosabbá tenni a mérkőzést. Gratulálok a győrszemerei csapatnak.
Germán Ferenc: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, ami megnyugtatta a csapatot. A második félidőben már nem tudtuk azt nyújtani, ami elvárható lett volna.
Gőgh Péter

WHB-Ménfőcsanak–Téti Sokoró 5–0 (2–0)
Győr-Ménfőcsanak, 200 néző. V.: Hoffbauer P.
Ménfőcsanak: Köllő – Anduska (Tóth Sz.), Visy, Polyák, Segovits (Balás), Bognár, Kertész, Weiszdorn (Csonka), Tatai, Korsós, Kövecses. Edző: Mayer János.
Tét: Mészáros B. – Czank, Kiss L., Pongrác, Lampert, Oláh, Limpakter, Őri L., Németh, Kovács Z., Zsolnai. Edző: Horváth Péter.
Gsz.: Korsós (2), Kertész, Weiszdorn, Tóth Sz.
Gyászszünet előzte meg a mérkőzést. A jelenlévők Salakta Jenőre, a hazai klub közelmúltban elhunyt korábbi játékosára emlékeztek. Könnyed játék, sok kihagyott helyzet, biztos ménfőcsanaki győzelem jellemezte a találkozót. Korsós Attila megszerezte 100. bajnoki gólját a vendéglátó együttes színeiben.
Jók: Tatai, Visy, Polyák, ill. Mészáros B., Őri L.
Mayer János: – Ilyen különbséggel is megérdemelten győztünk. Még akkor is, ha egy fél szezonra való helyzetet kihagytunk.
Horváth Péter: – A végére sajnos nem tudtuk elkerülni a nagy különbségű vereséget. Gratulálok a Ménfőcsanaknak.

Hédervár–Koroncó 3–1 (0–0)
Lipót, 200 néző. V.: dr. Egedy.
Hédervár: Liszkai – Hafner, Lévai, Vojnisek, Virág, Fekete (Farkas), Molnár, Vida (Nagy Cs.), Skultéti, Nagy D. (Hegyi Z.), Skoda. Edző: ifj. Sztranyovszky Attila.
Koroncó: Simon – Rugovics (Sütöri), Török, Horváth R., Bodó, Hegyi M., Dávid, Hegedűs, Baán, Tujner (Makkos), Hujber (Kovács Z.). Edző: Makkos Tamás.
Gsz.: Skoda (2), Molnár, ill. Horváth R.
Az első félidőben enyhe mezőnyfölényben futballoztak a hazaiak, a hajrában Skoda hagyott ki hatalmas helyzetet. A szünet után hamar megszerezte a vezetést a Hédervár, sőt előnyüket növelni is tudták. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született.
Jók: Lévai, Molnár, Vojnisek, Skoda, ill. Bodó, Hegyi M.
ifj. Sztranyovszky Attila: – Örülök, hogy helyenként jó játékkal sikerült megnyernünk ezt a fontos mérkőzést. Köszönjük lelkes szurkolóink buzdítását.
Makkos Tamás: – Megérdemelt hazai győzelem született. A végén, amikor sikerült volna visszajönnünk a meccsbe, egy egyéni hiba megpecsételte a sorsunkat.

Lébény–Jánossomorja 1–1 (0–0)
Lébény, 200 néző. V.: Herm.
Lébény: Hidi – Papp, Kopf K., Sallai, Schmikli, Kulcsár Á. (Tóth B.) (Varga), Czeitler, Nagy Sz., Sárközi, Nemes, Szabó P. Edző: Horváth Norbert.
Jánossomorja: Bári – Kopf P., Kompis, Fuhrmann, Tóth K., Burkus (Mikhely), Hegedűs, Sebők, Eke, Cseri, Szalka. Edző: Kopf Péter.
Gsz.: Schmikli, ill. Szalka.
Az első félidő eseménytelen játéka után a másodikat egy kapufával nyitották a vendégek, a kapuba aztán a hazaiak találtak. A mérkőzés utolsó perceiben egy erősen vitatható játékvezetői döntés után a jánossomorjaiak egyenlíteni tudtak, így a lébényieknek meg kellett elégedniük az egy ponttal.
Jók: Nemes, Schmikli, ill. Fuhrmann, Hegedűs.
Horváth Norbert: – Egy–nullás vezetésünknél egy megkérdőjelezhető szabadrúgás után egyenlített az ellenfél. Úgy érzem, hogy így győzelemtől fosztottak meg bennünket.
Kopf Péter: – Küzdelmes mérkőzésen bármelyik csapat nyerhetett volna. Örülök az egy pontnak.

Fertőszentmiklós–Beled 1–3 (0–0)
Fertőszentmiklós, 300 néző. V.: Skvaris Á.
Fertőszentmiklós: Csóka – Horváth A., Ternyák (Gondi), Horváth P., Mentes, Kaszás (Jakubovics), Kalmár, Horváth I. (Gergácz), Kovács M., Dancsok, Ábrahám. Edző: Virág Attila.
Beled: Petrovics – Csorba, Nagy Z., Torma, Póczik, Varga (Takács), Szűcs (Balassa), Bujtás, Németh, Bödecs, Kiss D. Edző: Bertha János.
Gsz.: Nagy Z. (öngól), ill. Bödecs, Kiss D., Németh.
Kiegyenlített első félidő után a hazaiak szerezték meg a vezetést, ám a Beled három kontratámadásból szerzett góllal megfordította a mérkőzést, így megérdemelten győzött.
Jók: senki, ill. mindenki.
Virág Attila: – A mérkőzésen egy motivált beledi csapat futballozott az akaratgyenge, a futball alapjait nélkülöző helyi csapat ellen, így jogosan vitte el a három pontot.
Bertha Sándor: – Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyertünk. Köszönöm a fiúknak.

Gönyű–Petőháza  4–1 (2–1)
Gönyű, 150 néző. V.: Nemes.
Gönyű: Kokas G. – Nagy Sz., Kerékgyártó, Molnár, Varga, Tímár, Kokas P., Pankovics, Böcz A. (Rigó), Mikli (Böcz B.), Terdik. Edző: Kertész Balázs.
Petőháza: Bognár D. – Dominek, Horváth, Hadarics, Szabó D., Pokrocz, Hangya (Ivanov), Szabó Á., Böcskör (Farkas), Varga, Bognár G. Edző: Takács Csaba.
Gsz.: Terdik, Tímár, Böcz A., Pankovics, ill. Szabó D.
Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a hazai csapatnak egy szögletet követően sikerült előnyt szereznie. A második játékrészben a kitámadó Petőházával szemben az eredményes kontratámadásoknak köszönhetően győzött a Gönyű.
Jók: mindenki, ill. Hadarics, Hangya.
Kertész Balázs: – Akaratos játékunknak köszönhetően meglepő és megérdemelt győzelmet arattunk.
Takács Csaba: – Hibáinkat könyörtelenül kihasználta az ellenfél. Nehéz tavasz vár ránk.

Rajka–Lipót-Pékség 2–1 (1–0)
Rajka, 250 néző. V.: Péter G.
Rajka: Madácsi – Gálik, Kovács P., Molnár T. (Krakornik M.), Máté, Danovsky, Darázs, Novák, Herczeg (Szabados.), Derdák, Újvári (Rehorka). Edző: Cerovsky Péter.
Lipót: Hége – Ásványi, Umathum, Litresics, Mondovics (Angyal Sz.), Tóth N., Takács P. (Endrődy I.), Bella (Kelemen), Sütöri, Kalmár, Magyar P. Edző: Rokob Péter.
Gsz.: Danovsky, Gálik, ill. Magyar P.
Az osztály színvonalának megfelelő mérkőzésen a hazai csapat mindvégig kezében tartotta a meccset.
Jók: mindenki, ill. Sütöri.
Cerovsky Péter: – Egyenlő erők küzdelmes meccsén két szép gól után hagytuk az ellenfelet gólt rúgni.
Rokob Péter: – Olyan hibákat vétettünk, amelyekből gólokat kaptunk. Ez törvényszerűen vereséghez vezetett.

Töltéstava-Kapuvár 0–4 (0–1)
Töltéstava, 100 néző. V.: Juhász B.
Töltéstava: Skrapics – Nagy P. (Árpád A.), Váraljai, Tamási (Lovranics), Téglás (Sütöri), Poór, Weiszdorn, Szücs, Kovács S., Pethe, Pőheim. Edző: Varga Károly.
Kapuvár: Tüske – Müller, Banai, Kun, Somogyi, Gajdos, Szalai, Árki (Dukai), Kondor, Balassa (Bársony), Horváth Cs. (Németh D.). Edző: Kovács Lajos.
Gsz.: Horváth Cs. (2), Kondor, Kun.
Az első félidőben szerencsés góllal szerzett vezetést a Kapuvár, a folytatásban viszont kidomborodott a két csapat közötti tudáskülönbség.
Jók: Szücs, Weiszdorn, Pőheim, ill. Kun, Somogyi, Horváth Cs., Kondor.
Varga Károly: – Lelkes kis csapatunktól ennyire tellett. Gratulálok a Kapuvárnak.
Kovács Lajos: – Meglehetősen idény eleji játékkal, de megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Fiataljaink debütálásához gratulálok.

Tudósítottak: Kálmán Tibor (Ménfőcsanak), Sztranyovszky Attila (Hédervár), Steininger Imre (Lébény), Lendvai Péter (Fertőszentmiklós), Vígh Tibor (Gönyű), László Tamás (Rajka), Várnagy Imre (Töltéstava).

_____________________________________________________

Labdarúgó Megyei II. o., Aranyhal Étterem Győri csoport
DAC 1912–Kóny 3–0 (1–0). Gsz.:  Glázer G., Gál A., Práger D.
Kajárpéc-Herold Trans–Egyed 1–0 (1–0). Gsz.:  Bánhalmi Z.
Táp–Pannonhalma 2–0 (0–0). Gsz.: Tóth T., Csöre T.
Intertec Ablak-Bajcs–Győrszentiván 2–5 (1–3). Gsz.:  Dániel Z. (2), ill. Miletics A. (2), Orbán A., Szalai T., Szalai Sz.
Nyúl–Felpéc 3–0 (2–0). Gsz.: Kószás K., Cserháti B., Kiss Z.
Rábapordány–Abda 2–0 (2–0). Gsz.: Németh Z., Szarka B.
Bácsa–Győrújbarát 0–1 (0–0). Gsz.: Sulyok B.
A Győrújfalu–Pér mérkőzést május 1-jén rendezik.

Labdarúgó Megyei II. o., Orchidea Hotel Mosonmagyaróvári csoport
Püski–Győrzámoly 1–0 (0–0). Gsz.:  Czafik P.
Győrsövényház–Máriakálnok 1–0 (1–0). Gsz.: Csonka Á.
Börcs–Kunsziget 2–0 (2–0). Gsz.: Illés, Ifjú.
Dunakiliti–Bősárkány 1–3 (0–1). Gsz.:  Suri Sz., ill. Horváth R., Nagy Á., Kajtár.
Mosonszentmiklós–Barbacs 1–1 (1–1). Gsz.: Horváth P., ill. Kajtár Á.
Agrovirt-Mosonszolnok–Bezenye 3–0 (1–0). Gsz.:  Gyenge Cs. (2), Bronz.
Hegyeshalom–Károlyháza 2–2 (1–1). Gsz.:  Kurucz S., Tóth F., ill. Katona E., Mosoni Z.
Dunaszeg–Enese 0–0.

Labdarúgó Megyei II. o., Tercia Étterem Soproni csoport
Iván–Rábakecöl 0–1 (0–0). Gsz.:  Magyar.
Mihályi–Répcementi 0–2 (0–0). Gsz.: Vágvölgyi T. (2).
Egyházasfalu–Tercia-Fertőendréd 2–1 (1–0). Gsz.: Lukács G., Szabó S., ill. Török I.
Pannónia Üzletház-Vitnyéd–Simon Nomis-Nagycenk 3–2 (1–1).
Babót–Lövő 1–2 (1–1). Gsz.:  Bödecs D., ill. Kontor D., Böröcz M.
Szany–Osli 3–3 (2–2). Gsz.:  Kiss L. (2), Szalai A., ill. Áder I., Kapui Sz., Borsodi T.
Ágfalva–Huncargo-Hegykő 0–1 (0–1). Gsz.:  Herczeg G.
Rábaszentandrás–MET-NA-Veszkény 2–4 (0–1). Gsz.: Bakács A., Tóth Z., ill. Varga B., Pintér T., Szabadi T., Gőcze Gy.

Labdarúgó Megyei III. o., Pálya-Vasút Győri csoport
Veszprémvarsány–Csikvánd 3–2 (0–0).
Bakonyszentlászló–Győrasszonyfa 1–2.
Écs–Győrság 1–1 (1–1). Gsz.: Czifrik A., ill. Szédei T.
Mezőörs–Pázmándfalu 0–2 (0–1).
Gyarmat–Mindszentpuszta 0–1 (0–0). Gsz.: Mészáros G.
Nyalka–Gyömöre 2–3 (1–2). Gsz.:  Háromszéki, Stankovics, ill. Budai, Kiss, Szalai.
Szerecseny–Tényő 1–0 (0–0). Gsz.: Vöröstorma G.
Sokorópátka–Bakonyszentkirály 0–2 (0–0). Gsz.: Takács B. (2).

Labdarúgó Megyei III. o., Rajkai Takarék Mosonmagyaróvári-Csornai csoport
MITE–Rábapatona 1–1 (0–0). Gsz.:  Salamon J., ill. László M.
Kimle–Acsalag 7–0 (1–0). Gsz.:  Lendvai B. (3), Burnóczki Zs. (2), Döbrönte G. (2).
Halászi–Bezi 6–0 (1–0). Gsz.: Vecsei (2), Steiner (2), Hegyi (2).
Darnózseli–Nádorváros 5–0 (2–0). Gsz.: Gondár B. (2), Kelemen Zs., Menyhárt B., Kránicz D.
Rábacsécsény–Levél 2–2 (1–2). Gsz.: Lengyel P. (2), ill. Pandúr L., Tamás L.
Újrónafő–Ásványráró 0–4 (0–4). Gsz.:  Ács M., Ásványi D., Kovacsics G., Szabó Sz.
Bőny–Mecsér 4–1 (2–0). Gsz.:  Domján Cs. (2), Nagy M., Jakabfi F., ill. Hécz A.
Várbalogh–Rábaszentmihály 0–1 (0–0). Gsz.:  Szeles T.

Labdarúgó Megyei III. o., Rajkai Takarék Csornai csoport
Rábacsanak–Kisfalud 8–5 (5–1).
Agyagosszergény–Markotabödöge 2–2 (1–1). Gsz.:  Némerti G., Sipos I., ill. Horváth T., Tallár N.
Vág–Magyarkeresztúr 1–2 (1–1). Gsz.:  Erdélyi J., ill. Márkus J., Németh A.
Szil–Jobaháza 0–1 (0–1). Gsz.: Orbán Rajmund.
Szilsárkány-Pásztori–Csapod 1–2 (1–0). Gsz.:  Kuti P., ill. Gaál T., Kocsis L.
Bodonhely–Bágyogszovát 1–4 (1–0). Gsz.:  Szári Cs., ill. Tóth Sz., Talabér A., Horváth A., Szabó Z.
Himod–Szárföld 2–1 (1–1). Gsz.:  Wellner Zs., Kocsis G., ill. Bárkovics G.
Rábatamási–Farád 3–2 (3–1). Gsz.:  Szeibert J., Tömördi T., Goda M., ill. Hollósi F., Nagy G.

Labdarúgó Megyei III. o., Deák Étterem Soproni csoport
SFAC 1900–Sarródi Ászok 1–2 (1–0). Gsz.: Kálai, ill. Papp, Pantelics.
Und–Zsira 1–3 (1–0). Gsz.: Németh, ill. Kondor (2), Dorogi.
Fertőrákos–Fertőd 3–3 (1–0). Gsz.: Szalvát D. (2), Horváth, ill. Hercz (3).
Sopronhorpács–Répcevis 2–1 (2–0). Gsz.: Pálfi, Iván, ill. Bánhidai.
Újkér–Kópháza 5–1 (3–1). Gsz.: Csuka L. (2), Polgár (2), Molnár, ill. Guglics.
Sopronkövesd–Harka 0–4 (0–1). Gsz.: Káldi P., Erdős L., Farkas I., Mozsolits Sz.
Balf–Pereszteg 3–1 (1–0). Gsz.: Reichard P. (2), Polt F., ill. Ivancsics Zs.
Nagylózs–Fertőszéplak 3–1 (1–1). Gsz.: Tóth P., Mikó R., Iliás Gy., ill. Kusics K. (öngól).

Tudósítottak: Bősze Gyula, Éliás Ferenc, Farkas János, Németh László, Szalay András, Herm László.

Rövidpályás gyorskorcsolya-vb: kínai és dél-koreai arany 1000 méteren és összetettben