2017. 05. 27. szombat - Hella 13°C | 24°C Még több cikk.

Csalódást keltő ezüstérem Gyirmóton

Hiába lett második a másodosztályú bajnokságban, összességében csalódás a Gyirmót teljesítménye, hiszen a kék-sárgák célkitűzése ezúttal sem hozott eredményt, nem sikerült feljutni az élvonalba az együttesnek.
Bárki megirigyelhetné a Gyirmót NB II Nyugati csoportjában elért második helyezését, ám nem lehetnek maradéktalanul elégedettek a csapat szurkolói, hiszen az együttes az élvonalbeli feljutás reményével vágott neki a bajnokságnak s a hőn áhított célt megint nem sikerült elérni.

Pedig a csapat nagyszerű teljesítményének köszönhetően, a legtöbb gólt szerezve az első helyen zárta az őszi szezont. A kék-sárgák, ahogy ezt megszokhattuk tőlük, egységes, jó csapat benyomását keltették s tizenöt mérkőzésükből tízet megnyertek. Igaz, a két döntetlen mellett háromszor vereséget szenvedtek.

„Nem kezdtük túl jól a szezont, főleg az Ajka elleni hazai vereség volt nagyon fájó" – mondta korábban Kiprich József edző. Négy játékos, Weitner Ádám, Tóth Balázs, Czanik Károly és Deli Zoltán érkezett, akik mindannyian meghatározó tagjai lettek a csapatnak. Csermelyi Imre Siófokra távozott, míg Pápai Pétert és Szigeti Zsoltot kölcsönadták a harmadosztályba.

„Egyértelmű célkitűzés volt a bajnokság előtt, hogy nyerjük meg a pontvadászatot. Első helyen várjuk a tavaszt, tehát megmaradtak az esélyeink, hogy bajnokok legyünk. A szezonra visszatérve, a döcögős kezdet után magára talált az együttes, s főleg a hajrában sikerült remek győzelmi sorozatot produkálni" – fogalmazott a tréner.

Kiprich szerint a három vereség még belefért az őszi teljesítménybe, tavasszal azonban már nem lehet ennyit hibázni. Nem is hibázott ennyit az együttes, csupán kétszer kapott ki tavasszal, mégsem lett első a csapat, de erről majd kicsit később.

A Gyirmót azonos pontszámmal, mint a Pécs, ám végül jobb gólkülönbségének köszönhetőn végzett ősszel a táblázat élén.

„Tavaly hét ponttal vezettük félidőben a tabellát, s végül ez nem volt elég. Talán jobb, hogy most szorosabb az élmezőny: nem dőlhetünk hátra, tudjuk, hogy minden meccs nagyon fontos lesz számunkra" – fogalmazott Kiprich.

A szünetben nagyszerűen teljesített a Gyirmót a Borsodi teremlabdarúgó-bajnokságban, a kék-sárgák az előkelő harmadik helyet szerezték meg. Viszont a hagyományos győri téli teremtornán is „csak" bronzérmesek lettek.

Döcögősen indult a tavaszi szezon is, egy pontot elvitt a BKV Előre, aztán megint az Ajka tört borsot a gyirmótiak orra alá. A Veszprém megyei együttes 4–1-re győzött a második tavaszi fordulóban a Gyirmót ellen. Ezután azonban egy remek, elismerésre méltó széria következett: hatszor egymás után nyert az együttes – a nagy rivális Pécset is két vállra fektette a csapat –, igaz, az utolsó két siker – a Barcs és az ETO B elleni győzelem – kissé már nyögvenyelősre sikeredett.

A fordulópontot a Tatabányán elszenvedett vereség jelentette. Ráadásul ezután kétszer is csupán vérszegény döntetlent ért el a gyirmóti együttes, így már a Pécs került előnybe, amit végül meg is őrzött a mecseki gárda.

Érdekesség, hogy amikor már nem volt tét s eldőlt az élvonalbeli feljutás, a Gyirmót legyőzte idegenben a jó erőkből álló Videoton B-t, s hazai pályán – egy felejthető első félidő után – leiskolázta a Budaörsöt. Nyilván voltak játékosok, akik nem tudták a rájuk nehezedő terhet feldolgozni, ám sokan vélték úgy, nem volt véletlen a botlás. Ami biztos, a vezetőkön – akik a létesítmény fejlesztését az elmaradt feljutás ellenére folytatják – semmi nem múlt Gyirmóton...

A „kudarc" következménye Kiprich József távozása volt. A szakember egy bajnoki arany- és két ezüstérem után búcsúzott és tért vissza Tatabányára. Helyére Soós Imre került, aki legutóbb annál a BKV-nál dolgozott, amely tavasszal épp Gyirmótról vitt el értékes pontot.

„Nem hiszem, hogy lenne okom szégyenkezni, nyilván ha sikerül feljutni az élvonalba, maradtam volna, erről szólt a megállapodásunk. Sikeres három évet töltöttem el Gyirmóton, ahol az első évben már sikerült bajnokságot nyernünk, holott ezt akkor még senki nem várta tőlünk. A második évben nekiszaladtunk újra, s csak kis különbséggel maradtunk le az NB I-ről. A harmadik évet érzem kicsit halványabbnak, bár az ezüstérem nem rossz eredmény" – mondta a távozó tréner.

Az új edző mellett újabb gólerős játékos érkezhet Gyirmótra. Információnk szerint a góllövőlistán első Csopaki Istvánt, a BKV Előre támadóját szeretnék leigazolni a kék-sárgák vezetői.

A számok tükrében

A Gyirmót 30 találkozóból 19-et nyert meg, a 6 döntetlen mellett 5 vereséget szenvedett. Az együttes 63 pontot szerzett, hárommal kevesebbet, mint az élvonalba jutó Pécs és öttel többet, mint a bronzérmes Videoton B. A legeredményesebb játékos Laki Balázs és a főként csereként beálló Tóth Norbert lett 12–12 találattal. Érdekesség, hogy a csatár Weitner Ádám mellett a középpályán szereplő Baumgartner Attila is 10 gólt szerzett.

• 5. András85 2011. június 21. 15:06
    „Soósnál a bronz meglesz, MÁR NAGYON UNOM A GYIRMÓTOT ÉS A SZ.R LABDARÚGÁSÁT ÉS A SZÁNALMAS VEZETŐKET ÉS A LABDARÚGÓKAT :)”
  • 4. Tudós-1 2011. június 21. 07:55
    „A következő bajnokságban a megerősödött Tatabánya és a hírek szerint a Ny-csoportba kerülő, az NB.I.-be visszakészülő MTK ellen még kevesebb esélye lesz a Gyirmótnak.
    Kiprichnek legalább több sikerélménye lehet a következő szezonban.”
  • 3. drKotász 2011. június 20. 21:11
    „Ez egy elég szánalmas egy Gyirmót cikk, nem kellene ezt erőltetni. Mindenki tudja mi a helyzet ott. Nem akartak feljutni és kész.”
  • 2. asvel 2011. június 20. 20:55
    „Kinek csalódás? A játékosok és a vezetők mindent megtettek, hogy ne kelljen feljutni, így csak a szurkolóknak csalódás!”
  • 1. ACSA 2011. június 20. 15:13
    „Nem baj!!!!-Jövőre majd örömteli 8.hely lesz!!!:-)))”

Jubileum: két megyei pályán is mérkőzéssel ünnepeltek

Gyirmóton és Rábapatonán is egy-egy mérkőzéssel ünnepelték meg az egyesületek korábbi Szabad… Tovább olvasom