2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Csak sikerült: Vanczák fejesével győztük le Kuvaitot - sok-sok fotó

Felkészülési mérkőzésen tízezer néző előtt 1:0-ra győzött Magyarország együttese Kuvait ellen az ETO Parkban.

Az első félidőben többet birtokolták a labdát a magyarok, de gólt nem sikerült szerezniük a szervezetten játszó kuvaitiak ellen.

A második játékrészben jobban játszott Egervári Sándor együttese, végül Vanczák fejesének köszönhetően sikerült megnyerni a találkozót.

Magyarország nehezen, de legyőzte Kuvaitot Győrben - fotók: Bertleff András

Magyarország – Kuvait 1:0 (0:0)
Győr, ETO Park, 10.000 néző. Vezette: N. Haenni (Vogel, Helbling - svájciak)

Magyarország: Bogdán – Vanczák, Guzmics, Korcsmár, Kádár – Varga J. (Juhász, 92.), Koman (Pátkai, 81.) – Dzsudzsák, Kanta J. (Lovrencsics, a szünetben), Gyurcsó (Németh K., a szünetben) – Böde (Priskin, a szünetben). Szövetségi kapitány: Egervári Sándor.

Kuvait: K. Al Rashidi - M. Al Rashidi, Al Hajeri, A. Al Rashidi, Shaheen – Al Ebrahim (Al Fathel, 88.), Al Saek (Al Shalami, 66.) – Al Enezi (Al Hassan, , Al Mutwa, Ali (Al Masqseed, 66.) – Al Sulaiman (Al Harbi, 85.). Szövetségi kapitány: Goran Tufegdzic.

Gólszerző: Vanczák (57.)

A vártnál nehezebb első félidőt látottak a szép számmal kilátogató szurkolók az ETO Parkban. A kuvaiti válogatott már a mérkőzés elején jelezte, nem szeretnének asszisztálni a magyarok győzelmének, rögtön egy távoli lövéssel próbálkoztak, de Bogdán könnyedén fogta a labdát. Egervári Sándor együttese a mérkőzés elején magához vette a kezdeményezést, de komolyabb helyzetet nem tudtak kidolgozni, míg a vendégek főként a gyors ellentámadásokban bíztak.

A folytatásban piros mezben játszó magyar együttes többször is távoli lövésekkel próbálkozott, illetve Vanczák két fejessel veszélyeztetett, de K. Al Rashidi rendre bravúrral hárított, így gólnélküli döntetlennel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetben hármat is cserélt Egervári Sándor szövetségi kapitány. Pályára lépett az első mérkőzésén szerephez jutó Lovrencsics, illetve Priskin és Némheth is a hatékonyabb támadások érdekében.

A második játékrészben nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak a hazaiak, beszorították a saját térfelükre a vendégeket. Priskin kétszer is nagy helyzetbe került, de először fejjel, majd lábbal sem találta el a kaput. A magyar együttesnek végül a találkozó 57. percében a vezetést is sikerült megszereznie. Dzsudzsák szöglete után Vanczák fejelt hét méterről a kapu jobb oldalába.

Három perccel később Kádár távoli bombáját a léc alól ütötte ki a vendégek kapusa, majd innentől a kuvaitiak veszélyeztettek többször is. Al Masqeed lövésénél óriási bravúrral hárított Bogdán, két perccel később Al Sulaiman centikkel lőtt a jobb oldali kapufa mellé.

Az utolsó tíz percben ismét magához vette a kezdeményezést a magyar együttes. A kuvaiti kapu többször is csak óriási bravúrral mentette meg csapatát a góltól, valamint a szerencse is vele volt, hiszen Dzsudzsák és Priskin is a kapufát találta el.

Második félidei játékának köszönhetően végöl 1:0-ás győzelmet aratott Magyarország Kuvait ellen.

Online közvetítés:

Vége a találkozónak!

92.p. Varga József helyére Juhász érkezett a pályára.

90.p. Al Hassan 18 méterről kevéssel lőtt a felső léc fölé.

87.p. Dzsudzsák bal oldali beívelése után mellel vette le a labdát, majd jobbal lőtt, de a vendégek kapusa ismét bravúral hárított. A labda Priskin elé pattant, aki másodszor 4 méterről a jobb oldali kapufát találta el.

86.p. Lovrencsics szólója után 14 méterről lőtt jobb lábbal nagy erővel. A felső léc alá tartó labdát a kuvaitiak kapusa óriási bravúrral hárította.

81.p. Koman helyére az ETO-ban játszó Pátkai lépett pályára.

80.p. Dzsudzsák gyönyörű csellel futott el a bal oldalon, majd 14 méterről bal lábbal a jobb oldali kapufát találta telibe.

77.p. Al Sulaiman 18 méterről centikkel lőtt laposan a jobb oldali kapufa mellé.

75.p. Al Masqeed fektette el egy csellel a bal oldalon Guzmicsot, majd éles szögből lőtt nagy erővel a rövid sarok felé, de Bogdán bravúrral hárított.

74.p. Tetszetőd támadás végén Al Mutwa középre tartó lövését hárította Bogdán.

70.p. Dzsudzsák bal oldali szögletét követően Németh Krisztián elé tartott a labda, de a kirobbanó vendégek kapusa tisztázni tudott.

69.p. Al Hassan távoli középre tartó lapos lövése nem okozott gondot Bogdánnak.

64.p. Koman bal oldali beívelése után Priskin nagy helyzetben fejelt 8 méterről a kapu fölé.

63.p. Dzsudzsák cselezett jobbról középre, majd éles szögből lőtt laposan a kapu jobb oldala mellé.

60.p. Kádár távoli nagy erejű, léc alá tartó lövését hatalmas bravúrral háríotta a vendégek kapusa.

57.p. Góóóóól! Eddig bírta a nyomást a vendégegyüttes. Dzsudzsák jobb oldali szöglete után a védők között felugró Vanczák fejelt 7 méterről a kapu jobb alsó sarkába. (1-0)

56.p. Vanczák jobbról passzolt középre a második hullámban ékező Priskin elé, aki nagyhelyzetben 10 méterről fölé bombázott.

51.p. Dzsudzsák jobb oldali szögletét Guzmics 7 méterről kiszorított helyzetben háttal a kapunak csúsztatta méterekkel a felső léc fölé.

47.p. Dzsudzsák bal oldali beadása után Priskin nagy helyzetben 7 méterről jócskán a kapu mellé csúsztatott.

A szünetben hármat is cserélt Egervári Sándor. Kanta J., Böde és Gyurcsó helyett Németh K., Priskin és Lovrencsics folytatja a pályán.

Vége az első játékrésznek!

45.p. Egy perc hosszabbítást jelzett a játékvezető.

44.p. Gyors ellentámadás végén Gyurcsó lőtt éles szögből a kapu jobb oldala felé, a vendégek kapusa vetődve szögletre ütötte a labdát.

43.p. Al Mutwa 20 métereres laposa lövése centikkel ment el a jobb oldali kapufa mellett.

38.p. Az elmúlt percekben főként a vendégek birtokolták többet a labdát, de komolyabb helyzetet nem alakítottak ki.

33.p. Kanta József szabadrúgását követően Vanczák léc alá tartó fejesét a vendégek kapusa hatalmas bravúrral szögletre hárította.

27.p. Dzsudzsák jobb oldalról elvégzett szabadrúgása után Vanczák estében csúsztatta kapura a labdát, de K. Al Rashidi vetődve fogta a labdát.

19.p. Gyurcsó 22 méterről nagy erővel lőtt jobb lábbal a kapu jobb alsó sarka felé, de a vendégek kapusa bravúrral hárított. A kipattanóra Böde startolt rá, de egy kuvaiti védő szögletre mentett. A pontrúgás után Vanczák fejelt nagy helyzetben 5 méterről a kapu fölé.

13.p. Hazai szögletet követően gyors ellentámadás vezethettek a vendégek, amely végén Al Sulaiman lőtt estében laposan a kapu közepe felé. Bogdán ezúttal is magabiztosan fogta a labdát.

9.p. Kanta József 18 méterről leadott lövése a kapu jobb alsó sarka felé tartott, a vendégek kapusa vetődve hárított.

5.p. Al Sulaiman fél fordulatból lőtt 15 méterről, de az erőtlen labdát könnyedén fogta Bogdán.

1.p. A magyarok kezdték a találkozót.

Magyarország – Kuvait
Győr, ETO Park, 10.000 néző. Vezeti: N. Haenni (Vogel, Helbling - svájciak)

Magyarország: Bogdán – Vanczák, Guzmics, Korcsmár, Kádár – Varga J., Koman – Dzsudzsák, Kanta J., Gyurcsó – Böde. Szövetségi kapitány: Egervári Sándor.

Kuvait: K. Al Rashidi - M. Al Rashidi, Al Hajeri, A. Al Rashidi, Shaheen – Al Ebrahim, Al Saek – Al Enezi, Al Mutwa, Ali – Al Sulaiman. Szövetségi kapitány: Goran Tufegdzic.

A csütörtök esti (20.30, ETO Park), Kuvait ellen felkészülési mérkőzés előtt az MLSZ TV-nek nyilatkozó Bogdán Ádám és a válogatottba gyorsan beilleszkedő Lovrencsics Gergő is optimistán beszélt az esélyekről.

A győzelem mellett a közönség teljes kiszolgálást is szem előtt tartja az együttes.

A videót az MLSZ.hu oldalán tekinthetik meg!

• 18. BudaiKr 2013. június 09. 09:45
    „17. Lacika62 2013.06.08. 18:03

ne csak igérgesed panelproli!”
  • 17. Lacika62 2013. június 08. 18:03
    „15. BudaiKr 2013.06.08. 16:51 Ne csaholj kis kutyus mert megkötlek....”
  • 16. Lacika62 2013. június 08. 17:56
    „14. oxana 2013.06.08. 15:57 Nagymama te a Dortmunddal foglalkozz !!!”
  • 15. BudaiKr 2013. június 08. 16:51
    „14. oxana 2013.06.08. 15:57

nyugogyj okszika! panelos lacika nem nyugszik de fésztu fész nem meri megbeszéni a dolgokat...”
  • 14. oxana 2013. június 08. 15:57
    „12 és 13! Itt most fociróll van szó, nem a mások sértegetéséröl! Nem tudjátok még itt sem összeszedni magatokat? Micsoda emberek vagytok?”
  • 13. BudaiKr 2013. június 08. 08:30
    „12. Lacika62 2013.06.07. 20:35

te vagy zsákos fródó? :D:D”
  • 12. Lacika62 2013. június 07. 20:35
    „10. BudaiKr 2013.06.07. 11:28 Mama csak egy van...”
  • 11. Hyppolit 2013. június 07. 11:55
    „Ezt a kuvaiti csapatot még az Eger is több góllal legyőzte volna! A szövetségi kapitány honnan gyűjtött össze ennyi jóllakott és érdektelen focistát? Hasonló eset volt, amikor a Mágus idejében az ETO-Kaiserslautern meccs eredménye 7:1 volt, ahol a világhírű Svéd Helström kapus megalázó mértékben szedte a hálóból a labdát. Ugyanezzel a Kaiserslauternnel a magyar válogatott a Népstadionban kínlódva 1:1 eredményt ért el. Tehát vezetői szinten ugyanitt tartunk 30 év elteltével. Úgy látszik, a válogatottban csak bérelt helyek vannak, és mellé a legyártott ideológia..megítélésem szerint ezért (is) tart itt a magyar futball...”
  • 10. BudaiKr 2013. június 07. 11:28
    „9. Lacika62 2013.06.07. 10:05

neked ez a dolgod jobbágy! :D:D”
  • 9. Lacika62 2013. június 07. 10:05
    „2. ButaKr 2013.06.06. 21:13 Inkább mentél volna lapátolni mint én. A nagy válogatottunk példát vehetne a kézis csajokon és a vízilabda csapaton, de látszik nekik ....... a munka.”
  • 8. Reális 2013. június 07. 09:53
    „Az ov már odaültethetne valaki mást az e. helyett,mert botrányosan rosszul válogat!”
  • 7. furioso 2013. június 07. 09:20
    „A jelentéktelen kis siker is siker. Majd Orbánék csinálnak belőle nagyot (előbb-utóbb)...”
  • 6. fdrabin 2013. június 07. 09:12
    „Ez volt az a meccs, amit nem szabadott volna lejátszani. Teljesen felesleges volt így a szezon végére.
    Ez a játék szégyen volt.”
  • 5. embertelen 2013. június 07. 08:10
    „Csak 1:0 idehaza Kuvait ellen? Nem tudtam, hogy a kuvaiti csapat ilyen erős, de lehet, hogy mi vagyunk gyengék. Épp ideje, hogy Orbán erőfeszítései futball ügyben beérjenek! A foci a nemzet mákonya. Engem ugyan nem nagyon érdekel, inkább a kézilabdát szeretem.”
  • 4. állampógár 2013. június 07. 07:30
    „2.Aki számít?Itt most valami csúnyát gondolok.”
  • 3. Beretta84 2013. június 06. 21:35
    „2. ButaiKr 2013.06.06. 21:13 Akkor te mit keresel ott ?? V.I.P.-es <moderálva>....”
  • 2. BudaiKr 2013. június 06. 21:13
    „1. poorman 2013.06.06. 19:48

aki szamit itt van a stadionba!!! :D:D”
  • 1. poorman 2013. június 06. 19:48
    „Sok <moderálva> inkább menne zsákot tölteni!!!
    Ki a bánat lesz a stadionban mint néző?????”

Fernandinho 30 millió fontért a Manchester Cityé

A 28 esztendős játékost már régóta figyelte az angol bajnokságban és az FA Kupában egyformán… Tovább olvasom