2018. 08. 15. szerda - Mária 19°C | 28°C Még több cikk.

Csak egygólos különbség a rangadón

Vízilabda - Izgalmas mérkőzésen egygólos vereséget szenvedett a magyar csapat az olaszoktól a győri női ifjúsági Európa-bajnokságon.

Magyarország–Olaszország 9–10 (4–4, 1–2, 3–2, 1–2)

Magyarország: Szabó I. – Czigány, Antal, Kertes, Keszthelyi, Pengő, Kovács D. Cs.: Bodrogi, Tiszai, Tóth P., Kövér Kis, Gémes. Szövetségi edző: Merész András.

Magyar gólszerzők: Keszthelyi (5), Antal (3), Kovács D.

Zsúfolt lelátó, remek hangulat fogadta az eddig hibátlan magyarokat a már sokkal komolyabb játékerőt képviselő, szintén hibátlan olaszok elleni rangadón. Jól kezdtek a mieink, az első negyedben már 3–1 is volt az eredmény javunkra. Aztán, ahogy várható volt, feljavult az olasz gárda, amely 4–4-re hozta a negyedet. A gyengébb második nyolc perc után a harmadikban megrázta magát a hazai csapat, de így is csak 8–8-as döntetlennel zárult a szakasz. Az utolsó felvonásban két góllal elhúztak az olaszok, Antal azonban szépített. Lett volna lehetőség az egyenlítésre is, azonban az utolsó támadásnál nem sikerült bevenni az olasz kaput.

A kék sapkás olaszok kicsivel a magyarok fölé nőttek.

A magyarok ma 16.30 órától a csoportmásodik helyért, fontos mérkőzésen a spanyolok ellen játszanak.
Merész András: – Amiről beszéltünk, azt kilencvenkilenc százalékban betartották a lányok. Tulajdonképpen egy megnyert mérkőzést veszítettünk el, mert nem tudtuk kihasználni az emberelőnyös helyzeteinket.