2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -2°C | 4°C Még több cikk.

Csak az utolsó tíz perc ne lett volna: Győri ETO FC-Haladás 2-2

A Győri ETO FC egy már megnyert meccset hozott döntetlenre. Aleksidze duplájával vezettünk, a Haladás a hosszabbításban mentett pontot.

Győri ETO–Haladás VSE 2-2 (0-0)
Monicomp Liga-mérkőzés, 24. forduló
Győr, ETO Park, 2500 néző
V.: Veizer (Varga Zs., Pápai).

ETO: Sztevanovic (Radosavljevic 63.p.) – Babic, Djordjevic, Fehér, Völgyi – Pilibaitis – Kiss M., Dudás, Dinjar – Koltai, Aleksidze (Bouguerra 82.p.)

Haladás: Rózsa – Schimmer (Nagy G. 15.p.), Guzmics, Korolovszky, Tóth P. – Sipos (Sluka 62.p.), Molnár, Simon Á., Halmosi – Kenesei, Fodrek (Irhás 62.p.)

Gólszerzők: Aleksidze (55.p., 58.p.) ill. Kenesei (82.p.), Tóth P. (91.p.)

Aczél Zoltán: - A első félidőt mindkét csapat gyengén töltötte meg tartalommal, szinte csak mezőnyjáték folyt a pályán. A második játékrészben megpróbáltunk szervezettebben játszani, de volt olyan 15 percünk, amikor a Győr agyonverhetett volna bennünket. Elkezdtünk dolgozni és az utolsó tíz percben parádésan játszottunk.Gratulálok a csapatomnak, hiszen megtörte az idegenbeli gyenge pontszerzést.

Csertői Aurél: - Az első félidőben csatárposzton nem volt megfelelő a labdaszerzésünk, ezt a folytatásra kijavítottuk, hiszen agresszívebben támadtuk a hátvédeket,gólokat lőttünk. A 2-0-ás eredményre kicsit ráült a csapat. Csalódott vagyok, hiszen egy győztes meccset engedtünk ki a kezünkből.

91. perc: Egyenlít a Haladás. Egy jobb oldali beadást a hosszú oldalról fejelt a kapuba Tóth Péter. 2-2. Vége a meccsnek.

82. perc: Bouguerra váltotta Aleksidzét.

82. perc: Szépít a Haladás. Kenesei lőtt 14 méterről a jobb felsőbe. 2-1.

78. perc: Cserél az ETO. Djordjevic helyére Sztanisic állt be.

68. perc: Koltai 17 méteres lövését védte Rózsa.

63. perc: Sérülés miatt le kell cserélni Sztevanovicot. Radosavljevic áll az ETO kapujába.

62. perc: Sluka és Irhás állt be Fodrek és Sipos helyére.

58. perc: Dudás lőtt messziről kapura. A labdát Aleksidze vette le, és lépett ki a védők közül, majd 10 méterről a kapu közepébe lőtt. 2-0.

55. perc: Koltai ugratta ki a bal oldalon Aleksidzét, aki éles szögből 12 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 1-0.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben egyik csapat sem cserélt.

Bíztató kezdés, nyugodt folytatás. Az első félidőt röviden össze lehet foglalni: sok hibával, pontatlanul játszanak a csapatok, ráadásul a kapuk sem forognak veszélyben.

45. perc: Vége az első félidőnek.

40. perc: Völgyi kapott sárga lapot.

39. perc: Koltai ezúttal a jobb oldalon forgatta be a védőket, majd középre csavart a kapu elé. Az érkező Aleksidze centikkel maradt le a labdáról.

30. perc: Sipos vállalt be egy távoli lövést, Sztevanovic, ha nehezen is de fogta a labdát.

19. perc: Dudás kerül óriási helyzetbe, de nem csak a kapus, hanem a kapu mellett is elgurította a labdát.

15. perc: Cserél a Hali. Schimmer jön le, Nagy Gábor áll be.

13. perc: Koltai vitte el a labdát három védő mellett a bal oldalon, majd jól passzolt középre Dinjar elé, aki 17 méterről ballal fölé lőtt.

10. perc: Egész jó iramban kezdték a csapatok a meccset. Más kérdés, hogy sok a hiba mezőnyben.

6. perc: Kenesei 18 méteres ballábas lövésébe vetődött bele Fehér.

1. perc: A Haladás kezdte a meccset.

A két csapat csatája – a két szurkolótábor miatt is – mindig megkülönböztetett jelentőséggel bír, mint némely más mérkőzés. Nincs ez másként most sem.

Egyet fizet, kettőt kap

A Győri ETO FC bérletesei, valamint a csapat hátralévő tavaszi hazai mérkőzéseire jegyet váltók megvásárolt bérletük vagy belépőjegyük felmutatásával májusban keddenként, nyitvatartási időben ingyen vehetik igénybe a Rába Quelle  Élmény- és Termálfürdő alapszolgáltatását oly módon, hogy részt vesznek az „Egyet fizet, kettőt kap" akcióban.
Ha a győri szurkolók párjukkal, barátjukkal, családtagjukkal ellátogatnak a fürdőbe, ezen a napon csak egy belépőt kell vásárolniuk, ha a bérletet vagy a mérkőzésre megvásárolt jegyet felmutatják. Az akció mindig az azonos kategóriá-
jú jegyekre érvényes.
Az ETO Csertői Aurél vezetőedzővel öt veretlenül megvívott találkozó után várja a Haladást, bár az ötből csak két meccset sikerült megnyerni és a döntetlenek nem „fizetnek" annyira jól, hogy jelentősen előrelépett volna az együttes a bajnoki táblázaton.

A csapatban a sztenderd sérültek, mint Tokody, Nicorec és Szabó ebben a bajnokságban már nem szerepelnek. A legutóbbi hiányzók közül Djordjevic és Ji-Paraná már a többiekkel edzett, de a játékuk még kérdéses, csakúgy, mint Bouguerráé. A saroksérüléssel bajlódó Takács biztosan hiányozni fog, míg Babic már a vezetőedző rendelkezésére áll. A zalaegerszegi mérkőzésen kiállított Eugene eltiltását tölti.
A mérkőzés pikantériája, hogy Csertői tavaly a bajnokság első szakaszában hagyta el Szombathelyt.

„A velem kapcsolatos érzelmek nem számítanak – fogalmazott Csertői Aurél. – Egy a lényeg, a Haladás ellen meg kell szereznünk a három pontot. Egy profi csapatnak meg kell tudni oldani ezt a feladatot. A helyzetek kialakítása eddig is elég jól ment, az értékesítéssel azonban akadtak gondjaink. Bízom benne, hogy ez megváltozik."

A Haladás nehéz ellenfélnek ígérkezik, hiszen csak a tavaszi eredmények alapján a második helyen áll a táblázaton. Legutóbb a kitüntetett bajnokjelölt Videotont győzte le, így nyilván kellő önbizalommal érkezik Győrbe.