2017. 07. 22. szombat - Magdolna 21°C | 34°C Még több cikk.

Csak az edző szégyenkezik

Bár még mindig az első helyen áll az Audi-ETO, az újabb aranyérem megszerzéséhez már nem fér bele újabb blama.

Az alapszakaszban egyszer már „megégett" Székesfehérváron az Audi-ETO, így a címvédő nagyon fogadkozott, hogy most nem kegyelmez majd ellenfelének. Szerencsére a héten sérüléssel bajlódó Görbicz Anita és Vérten Orsolya is vállalni tudta a játékot, de az első néhány percet leszámítva senki sem gondolta, hogy ennek túl sok jelentősége nem lesz.

Jól kezdett a bajnoki címvédésre törő győri gárda, hiszen az első öt percben két góllal vezetett (2–4, 3–5). Nagyjából azonban eddig tartott a zöld-fehérek öröme, a folytatásban ugyanis átvette az irányítást, majd a vezetést a hazai gárda. Feltűnő volt, hogy szinte minden kipattanó labdát a győri kapu előterében a hazaiak szereztek meg, s ezekből Vijunaite és Kenyeres rendre eredményes is volt.

Később Szrnka is beindult, miközben a győrieknek igazán semmi sem sikerült. Mindez azt eredményezte, hogy a 25. percben már hat(!) góllal vezetett a Cornexi-Alcoa (15–9), s a helyzet a szünetig sem lett sokkal rózsásabb a vendégek számára.

Az állás

1. Audi-ETO 8 pont/4 mérkőzés
2. FTC 6/3
3. Dunaferr 5/3
4. Cornexi-Alcoa 5/4

A Fradi ellen hazai környezetben elég volt harminc perc arra, hogy megfordítsa az állást az Audi-ETO, s a szépszámú győri közönség most is abban bízott, hogy Róth Kálmán vezetőedző a pihenő alatt ismét sikerrel elmagyarázza majd játékosainak, hogy miért is küzd a csapat.

Ezúttal azonban csalatkoznia kellett a győrieknek, mert a második félidei teljesítmény talán az elsőben látottakat is alulmúlta. Mind támadásban, mind pedig védekezésben csődött mondtak a győriek. Félő volt, hogy rég nem látott nagy verésbe szalad bele a címvédő, hiszen a hajrához érve 30–21-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző.

Ekkor négy-kettes védekezésre álltak át a győriek, ami hatásosnak bizonyult, de csak arra volt jó, hogy a különbségen faragjon, a vereség tényén azonban már nem tudott változtatni.

Vura József: – Gratulálok a csapatnak. Szerettünk volna szépen búcsúzni a közönségtől, azt hiszem, ez sikerült is.

Róth Kálmán: – Nagyon szégyellem magam, de az a baj, hogy mindig csak én.

Fontos pontokért küzd az Audi-ETO

Pénteken 18 órakor a Cornexi-Alcoa otthonában lép pályára az Audi-ETO. Egy győzelemmel nagy lépést… Tovább olvasom