2017. 11. 24. péntek - Emma 3°C | 8°C Még több cikk.

Büntetőkkel jutott tovább az ETO az EL-ben - Videó

Babic első félidei góljával a tíz emberrel játszó ETO kiharcolta a hosszabbítást. Stevanovic kétszer védett a büntetőpárbajban: 4-3-mal továbbjutó a Győri ETO FC.
A mérkőzés krónikája

40. p: Szabó O. ívelt fel a hosszú oldalra egy szabadrúgást a jobb oldalról, a francia kapus elvétette a labdát, Pilibaitis visszafejelte az alapvonalról, Babic pedig a kapu torkából a hálóba fejelt. 0–1.

45. p: Sztanisic 17 méterre a kaputól lerántotta Ait-Fanát. A szerb védőt második sárga lappal kiállította a finn játékvezető.

A tizenegyeseket a franciák kezdték, s Spahic a jobb alsó sarokba lőtt. Sztevanovic érezte az irányt, de nem tudott védeni (1–0). Győri részről Babic következett, a horvát játékos biztosan lőtt a kapu jobb oldalába (1–1). A csereként beállt Camara jobb oldalra tartó lövését védte Sztevanovic. A lélektani előnyt a rutinos Aleksidze nem tudta kihasználni, lövését védte Jourdren. Estrada sarkot váltott, de Sztevanovic eszén ő sem tudott túljárni. Pilibaitis biztos lábbal lőtt a bal felsőbe (1–2). Giroud életben tartotta a franciák reményeit (2–2). Fehér is higgadt volt, a labda a jobb alsó sarokban kötött ki, a kapus a másik irányba mozdult (2–3).

Armand elküldte Sztevanovicot a jobb sarokra, a labda a bal alsóban landolt (3–3). Tokodynak „csak" be kellett lőnie a büntetőjét – s ezt biztos lábbal meg is tette, így a Győri ETO FC bejutott az Európa Liga-selejtező negyedik körébe (3–4).

Korábban

Fantasztikus sikert ért el a Győri ETO FC: a magyar bajnoki bronzérmes azt követően, hogy az első mérkőzésen egy héttel ezelőtt hazai pályán 1-0-ás vereséget szenvedett, idegenben - a találkozó nagy részében emberhátrányban futballozva - 1-0-ra legyőzte, majd büntetőkkel búcsúztatta a francia Ligue 1 legutóbbi kiírásában ötödik Montpellier együttesét.

A szervezetten, tudatosan futballozó győriek az első félidő 40. percében Babic közeli fejesével szereztek vezetést, ám néhány perccel később Stanisic kiállítása miatt emberhátrányba kerültek. A folytatásban így természetesen nagyon nehéz helyzetben volt Pintér Attila együttese, de hősies védekezéssel egészen a büntetőkig kihúzta.

Itt a győriek kapusa, Sasa Stevanovic két 11-est is hárított, a mindent eldöntő lövést pedig Tokody Tibor értékesítette. Ezzel a sikerrel a Győr - a Debrecenhez hasonlóan - készülhet a selejtező negyedik fordulójára, amelynek sorsolását pénteken Nyonban tartják az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) székházában.

Valentin BABIC, a Győri ETO játékosa (b) és Karin AITFANA a francia Montpellier játékosa harcol a labdáért a labdarúgó Európa Liga harmadik selejtezőfordulójának visszavágó mérkőzésén Montpellierben 2010. augusztus 5-én. (MTI/EPA/Vincent Damourette)

A Győri ETO FC csapata szerdán alig kétórás repülőút után Pozsonyból megérkezett Montpellier-be. A délutánt a belvárosi szállodában csendes pihenővel töltötte a küldöttség, majd este edzést tartott a mai mérkőzés helyszínén.

Montpellier-Győri ETO FC 0-1 (büntetőkkel 3-4)
Európa Liga-selejtező, 3. forduló, 2010. augusztus 5.  csütörtök – 20.45 óra, Montpellier

A mérkőzés online közvetítése itt >>

Az egy héttel ezelőtti győri összecsapást egy bombagóllal 1–0-ra nyerte a francia gárda, a magyar együttes tagjai azonban ennek ellenére reménykednek egy sikeres visszavágóban, hiszen gólhelyzete a vendégcsapatnak sem volt több, mint a hazaiaknak. Ráadásul a lengyel játékvezető 0–0-ás állásnál egy jogos büntetőt nem ítélt meg az ETO javára.

Érkezés Montpellier-be. Szemben állnak: Kiss Máté, Völgyi Dániel és Farkas József edző. Fotó: eto.hu

Az biztos, a mediterrán városban forró hangulat vár a zöld-fehér csapatra a csütörtöki mérkőzésen. És az is biztos, a 0–1 hosszabbítást eredményezne, bármilyen más vendégsiker pedig az ETO továbbjutását jelentené.

Pintér Attila, az ETO vezetőedzője: ˝A Montpellier rendkívül szervezett csapat, mely ellen nehéz focizni, de ismerem az erősségeit és a gyengéit, ennek megfelelően állítom majd fel a taktikát. Tudjuk, hogy gólt kell lőnünk, s erre úgy gondolom, meg is lesz a lehetőségünk, de nem rontunk ajtóstól a házba, mert nem szeretném, hogy kivégezzék a csapatomat.˝

A győriek várható összeállítása: Sztevanovic – Babic, Djordjevic, Sztanisic, Szabó O. – Pilibaitis – Ceolin, Nicorec, Dinjar, Koltai – Aleksidze.