2017. 10. 20. péntek - Vendel 8°C | 20°C Még több cikk.

Büntetés

Labdarúgás, Németország - A Német Labdarúgó Szövetség (DFB) háromezer euró befizetésére kötelezte a másodosztályban szereplő Augsburgot a műsorközlő sportszerűtlen viselkedése miatt.
A Német Labdarúgó Szövetség (DFB) háromezer euró befizetésére kötelezte a másodosztályban szereplő Augsburgot a műsorközlő sportszerűtlen viselkedése miatt. A csapat 1860 München elleni hazai bajnokiján (2-6), a szünetben Rolf Störmann azt közölte a drukkerekkel, hogy a vendégek vezető gólja az első félidőben szabálytalan körülmények között született, ezért azt nem lett volna szabad megadni.

A bejelentést óriási felháborodás fogadta a nézőtéren, a hazai szurkolók kórusban szidták a játékvezetői hármast.

Störmann a fegyelmi tárgyaláson azt mondta, hogy a klub menedzserének, Andreas Rettignek az utasítására tájékoztatta a nézőket, miután a televíziós felvételek alapján egyértelműen kiderült, a labda nem jutott át teljes terjedelmével a gólvonalon.

Rettig ellen nem indult eljárás, mert a sportvezető írásban elnézést kért tettéért és felajánlotta, hogy jótékony célra befizet egy jelentősebb összeget.