2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 4°C

Bundesliga - Nyertek az éllovasok, zuhanórepülésben a Hertha

Megpecsételődni látszik a Hertha sorsa: a német fővárosi csapat a labdarúgó Bundesliga 26. fordulójában hazai pályán szenvedett balszerencsés vereséget a szintén a kiesés ellen küzdő Nürnbergtől.

Dárdai Pál klubját már 8 pont választja el az osztályozót jelentő 16. helytől. Pedig úgy indult a szombati mérkőzés, hogy a Hertha lesöpri a frankföldi vendégeket. A szinte egyöntetűen kék színbe öltözött 57 ezer néző frenetikus biztatása közepette az első tíz percben három százszázalékos gólhelyzetet (Raffael közeli lövését és fejesét, majd Gekasz fejesét) hárított bravúrral, illetve a felső léc segítségével Schafer kapus, majd a görög csatár a jobb kapufát találta telibe.

A Hertha fölénye a 36. percben érett góllá: Gekasz egy kavarodás után bevette a Nürnberg hálóját. Fordulás után 15 perccel jött a hidegzuhany. Egy baloldali szögletből az elalvó berlini védők között Bunjaku 7 méterről védhetetlen fejest küldött Drobny kapujának bal felső sarkába. A Hertha elkeseredetten rohamozott, hiszen feltétlenül nyernie kellett - a kitámadó hazaiaknak végül egy török-görög kombináció adta meg a kegyelemdöfést.

A 90. percben Gündogan elcsípett egy rossz átadást, kilépett a védők között, majd a vele futó Hariszteaszhoz passzolt, aki a tehetetlen Drobny mellett belőtte a vendégek győztes gólját. A másik kiesési rangadó is nagy csatát hozott, s ebben a Hannover 2-1-re győzött a vendég Eintracht Frankfurt ellen. A küzdelemre jellemző, hogy a bíró két piros és hat sárga lapot osztott ki. A Hannovernek ez volt sorozatban a második bajnoki győzelme.

Igaz, ebben szerepe volt a játékvezetőnek is, aki a hajrában - Fromlowitz kapus állítólagos lökése miatt, amit a televíziós visszajátszás nem igazolt - érvénytelenítette a vendégek egyenlítő gólját. A hétvégi Ruhr-vidéki derbit Bochumban vívta a VfL a vendég Dortmund ellen. Az első 45 perc a sárga-feketék nyomasztó fölényét és megérdemelt kétgólos vezetését hozta. Jellemző, hogy a Bochum (Sesták révén) a 42. percben lőtt először kapura.

Szünet után a Dortmund kissé kiengedett, ezt kihasználva Holtby köténygóllal avatta fel Weidenfeller kapuját (1-2). Ez felpaprikázta a vendégeket, akiknek megújult rohamaiból Barrios négy percen belül két szemfüles góllal biztosította be a BVB győzelmét. A Dortmund ezzel továbbra is ott van az Európa Liga-szereplést biztosító 4. helyen. Sorozatban negyedik bajnoki győzelmét aratta Mönchengladbachban a VfL Wolfsburg (0-4), így a tavalyi bajnok - ha az ismétlésről már lemondott is - még reménykedhet a nemzetközi kupaszereplés megcsípésében.

Dzeko (akit a hírek szerint Felix Magath edző mindenáron szeretne a Schalkéhoz csábítani) két gólt lőtt. A mesterlövészek tabelláján 14 góllal és 8 gólpasszal ma ő a Bundesliga legértékesebb játékosa. Bár a Schalke begyűjtötte a 3 pontot a Stuttgart ellen, a hazaiak sokáig szenvedtek a masszívan védekező svábokkal.

Edu révén csak a 46. percben tudtak vezetést szerezni: a brazil csatár Tasci hibáját kihasználva vette be közelről Lehmann kapuját. Tíz perccel később a stuttgarti hátvéd javított. Egy jobbról beívelt szabadrúgást szép fejessel továbbított a bányászok hálójába. A Schalke elkeseredetten rohamozott, s végül Kuranyi az ügyetlenül lesre játszó védők között 5 méterről megszerezte a győztes gólt (2-1).

Bár a gelsenkircheni klub őrzi második helyét, valódi erejét a következő három forduló mutatja majd meg. Ekkor ugyanis Magath edző fiai sorrendben a Hamburg, a Leverkusen és a Bayern csapatával találkoznak. A szenvedésből kijutott szombaton a Bayern szurkolóinak is. Az Allianz Arénában ugyanis 75 percen át a kiesőjelölt Freiburg vezetett 1-0-ra a Bajnokok Ligája nyolcaddöntő után négy nappal meglehetősen fáradtan pályára lépő házigazdák ellen.

Aztán jött Robben, és megváltotta a szenvedőket. Előbb a 76. percben egy 20 méterről lőtt bődületes (mérések szerint 112 km/ó sebességű) szabadrúgással vette be a remekül védő Pouplin hálóját, majd hét perccel később büntetőt értékesítve biztosította be a zsinórban már 19 bajnoki meccsen veretlen Bayern győzelmét. A legutóbbi három forduló botladozását feledtetve a Bayer Leverkusen vasárnap este magabiztosan győzte le 4-2-re a BayArenába látogató Hamburgot, megerősítve 3. helyét a táblázaton.

A válogatott Stefan Kiessling kétszer is beköszönt Rost kapusnak, így már 16 találattal vezeti a góllövőlistát. A vendégek első szépítő góljánál viszont Adler durván hibázott: rossz ütemben jött ki a kapuból, amit Zé Roberto ki is használt. Ezzel alighanem újból fellángol a vita arról, vajon a leverkuseni hálóőr a legalkalmasabb-e a német válogatott kapusának posztjára.

Primera División - Messi-triplával Barca-siker

Az FC Barcelona Lionel Messi triplájával magabiztosan győzte le az utolsó húsz percben… Tovább olvasom