2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 14°C Még több cikk.

Budapest Honvéd - Győri ETO FC 2-3

Megszerezte negyedik tavaszi győzelmét a Győri ETO FC, jobbnak bizonyult a Budapest Honvédnél.
48. p:
Lendvai remek labdával ugratta ki Varga Zoltánt és a győriek középpályása a kispesti védők gyűrűjében 11 méterről ballal a kapu jobb oldalába rúgta a labdát. 0–1.

70. p: Tóth Péter 18 méterről lövésre szánta el magát, a labda felpattant az ötösön belül, majd a meglepett hazai kapus, Takács Tamás mellett a hálóba vágódott. 0–2.

78. p: Büntetőhöz jutottak a hazaiak. A játékvezető szerint ugyanis Pusztai Olivér kézzel ért a labdához a 16-oson belül. A tizenegyest Vadócz Krisztián magabiztosan értékesítette. 1–2.

85. p: Varga Z. egy csel után ballal 11 méterről a kispesti kapu bal oldalába passzolta a labdát. 1–3.

89. p: Vadócz fejelte Szili Attila elé a labdát és a csatár 12 méterről a hálóba lőtt. 2–3.

Megszerezte negyedik tavaszi győzelmét a Győri ETO FC, miután a Bozsik-stadionban egy góllal jobbnak bizonyult a Budapest Honvéd csapatánál. Pedig Reszeli Soós Istvánnak, a győriek szakmai igazgatójának bőven akadt gondja a kilencven perc előtt. Stark Péter sárga lapos eltiltás, míg Kenesei Krisztián sérülés miatt nem lépett pályára a fővárosi találkozón. Ráadásul szombat reggelre Regedei Csaba is belázasodott, így rá sem számíthatott a szakmai stáb. Megható volt egyébként, ahogy a hazaiak az összecsapás előtt megemlékeztek Fehér Miklósról, az ETO egykori csatáráról, aki fiatalon, tragikus körülmények között hunyt el. A hangszórókból dübörgött a Bikini dala, a Közeli helyeken.

Az első félidő elég unalmas játékot hozott, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. Néhány lövésen kívül nem sok eseményt lehetett feljegyezni, igazi gólhelyzet sem alakult ki. A Honvéd-szurkolók jobbára Vincze Ottó pocskondiázásával voltak elfoglalva. Tehették, mert a játék nem nagyon kötötte le őket.

A második játékrész aztán élvezhetőbb futballt és nem mellékesen öt gólt is hozott. Mindjárt az elején megszerezte a vezetést a zöld-fehér gárda. Lendvai Miklós remek ütemű labdája után Varga Zoltán betalált Takács Tamás kapujába. Sőt Tóth Péter is feliratkozott a góllövők közé egy távoli lövéssel. A Honvéd Vadócz Krisztián tizenegyesgóljával még szépíteni tudott, ám Varga Z. újabb találata megpecsételte a fővárosiak sorsát. Szili Attila a hajrában szerzett gólja pedig már csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő.

A találkozó legjobbja kétségtelenül Varga Zoltán volt. Az ETO fiatal középpályása két góllal hárult hozzá a csapat győzelméhez. Így értékelte a Honvéd elleni sikerrel megvívott  összecsapást:

„Úgy érzem, hogy végig jobban játszottunk és megérdemelt győzelmet arattunk. A végén ugyan magunkra húztuk az ellenfelet, ám sikerült megtartani az előnyünket és ennek nagyon örülök. Sajnos a rossz minőségű talaj nagyban befolyásolta a játékunkat. A labda elég kiszámíthatatlan módon pattogott és ez  a támadásszervezésnél megnehezített a dolgunkat. Most már mindegy, az a fontos, hogy győztünk."

A találkozó lefújása után Reszeli Soós István is fogadhatta a gratulációkat. Joggal, hiszen az ETO még veretlen a tavaszi bajnokságban.

„A lényeg, azaz a három pont megvan. Véleményem szerint teljesen megérdemeltük a győzelmet. Simább is lehetett volna a sikerünk, ha a végén nem hibázunk a nehéz talajon. Annyit még mindenképpen szeretnék elmondani, hogy köszönjük a szurkolóink lelkes buzdítását. Jó érzés volt, hogy ennyi zöld-fehér szimpatizáns kísért el bennünket a Bozsik-stadionba."

A Budapest Honvéd elleni találkozó nyolcvanegyedik percében Granát Balázs személyében újoncot avatott a győri egyesület. Győzelmével az ETO két pontra megközelítette a tabella második helyzettjét, a Ferencvárost. A zöld-fehér legénység legközelebb szerdán Békéscsabán gyarapíthatja tovább a pontjai számát.

Szurgent Lajos: Nem ijedtünk meg a Győr eddigi jó szereplésétől. Az első félidőben egyáltalán nem játszottunk alárendelt szerepet. A folytatásban két elkerülhető gólt kaptunk és ezzel komoly hátrányba kerültünk.