2017. 02. 22. szerda - Gerzson 3°C | 9°C Még több cikk.

Búcsú a Ligakupától: Haladás-Győri ETO FC 1-1

A Haladás jutott be a labdarúgó Ligakupa elődöntőjébe, miután a negyeddöntő keddi visszavágóján hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az első mérkőzésen 2–1-re veszítő Győri ETO ellen.

Szombathelyi Haladás–Győri ETO FC 1–1 (0–1)
Szombathely, Ligakupa, negyeddöntő, visszavágó, Illés Akadémia, műfüves pálya, 150 néző. V.: Kovács J. Z.

Haladás: Mursits – Csontos (Szakály A., 53.), Rajos, Lengyel, Oross – Irhás (Szvoboda, 75.), Devecseri (Ugrai, a szünetben), Gyurján, Jagodics – Farkas, Lattenstein (Radó, 85.).
Vezetőedző: Aczél Zoltán.

ETO FC: Radosavljevics – Totadze, Völgyi, Copa, Windecker (Berde, 60.) – Dudás F. Ji-Paraná, Sharashenidze, Niksic (Molnár T., 73.) – Eugene, Nagy Á.
Vezetőedző: Pintér Attila.

Gólszerző: Gyurján (50.), ill. Ji-Paraná (39.).

A Ligakupa negyeddöntőjének első találkozóján, szombaton Győrben 2–1-re győzött a Haladás.

Az első játékrészben a brazil légiós, Ji-Paraná 20 méteres lapos lövésével a vendégek szerezték meg a vezetést, de a második félidő elején egyenlített a Haladás. A szombathelyiek gólját Gyurján  szerezte, aki 11 méterről a kifutó Radosavljevics lába között gurított a kapuba.

A folytatásban a hazaiak álltak közelebb az újabb gólhoz, de az eredmény már nem változott, a szombathelyiek összességében simán jutottak tovább, 3–2-es összesítéssel.

A Haladás B csapata ellen sem sikerült nyerni az ETO-nak, amely így búcsúzott a Ligakupától. A labdatartás ezen a meccsen is ment Győrnek, de az elképzelés nélküli támadások végén ritkán voltak veszélyesek a kapura az ETO játékosai.

Online közvetítés:

90. perc: Vége a meccsnek.

89. perc: Cserél a Haladás. Lattenstein ment le, Radó állt be.

87. perc: Ugrai forgatta be a tizenhatoson belül Eugene-t, majd ziccerben 6 méterről mellé lőtt.

79. perc: Hazai kontrát Lattenstein zár kapuralövéssel. Centikkel fölé.

76. perc: Cserél a hazai csapat is. Irhás helyére Szvoboda állt be.

74. perc: Cserél az ETO. Niksic le, Molnár Tibor be.

73. perc: Oross lépett ki a félpályánál egy pontos indítással, majd Totadzét küldte el egy laza csellel. A kifutó Radosavljevic az utolsó pillanatban lábbal mentett a csatár elől.

65. perc: Gyors hazai támadás végén Ugrai vette észre, hogy Radosavljevic kimozdult a kapujából. Az bal oldali emelés fölé ment.

64. perc.: Cserélt az ETO. Windeckert Berde váltotta.

63. perc: Eugene legurított labdáját Dudás lőtte mellé kapásból 16 méterről.

55. perc: Völgyi bal oldali szabadrúgását Sharashenidze csúsztatta meg a rövid oldalon. A kapura tartó labda Lengyel fejéről pattant az alapvonalon túlra.

50. perc: Egyenlít a Haladás. Gyurján Bence futotta le a jobb oldalon az ETO védelmét, és középről 11 méterről a kifutó Radosavljevic lábai alatt a hálóba gurított. 1-1.

48. perc:
Dudás lőtt a jobb oldalról 14 méterről az oldalhálóba.

46. perc:
A szüneben a csapat busza töltötte be az öltöző szerpét. Az ETO játékosai ide vonultak ba a két félidő között. Pintér Attila nem cserélt, a hazaiaknál Devecserit Ugrai váltotta.

Az első fél órában kevés momentum emlékeztetett focira. Később magára talált az ETO, és több ötletes megoldást is bemutatott a győri csapat, igaz ziccerig nem jutottak Völgyiék. Ji-Parana bevállalt egy kapáslövést, és meg is lett az eredménye, egy szépségdíjas gól.

45. perc: Vége az első félidőnek.

42. perc: Eugene középre emelt labdájára többen is érkeztek az ETO-játékosok közül, de Lengyel az utolsó pillanatban fejjel menteni tudott.

37. perc: Vezet az ETO! Egy szöglet után röviden szabadítottak fel a hazai védők. A labda Ji-Parana elé került, aki kapásból 20 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 0-1.

33. perc:
Sharashenidze és Niksic összjátéka után a bal oldalról előbbi játékos indult a kapu felé. A lövés az oldalhálót találta telibe 8 méterről.

29. perc: Az az ember érzése, hogy a kapu elkerüli a játékosok figyelmét. Mezőnyjáték, sok passzal, halvány előrejátékkal, és kapura lövések nélkül: Ez jellemzi a találkozóból eddig eltelt perceket.

26. perc: Oross lőtt a kapusba a tizenhatoson belülről.

21. perc: Irhás végezhetett el szabadrúgást 22 méterről. Az erős lövést Radosavljevic csak kiütni tuta a jobb felső sarok elől.

18. perc: A mérkőzés eddigi része eseménytelenül telt, nagy gólhelyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. Farkas Márk 22 méterről szabadrúgásból lőtt a sorfalba.

8. perc: Ji-Parana húsz méteres szabadrúgása kipattant a szombathelyi kapusról, de a hazai védők még időben felszabadítottak.

6. perc: Az első helyzet a győrieké volt. Niksic közeli lövését védte a kapus.

1. perc: Öt perc késéssel elkezdődött a mérkőzés

A mérkőzés kicsit késve kezdődik; a csapatok ugyanis csúszva kezdték meg a melegítést.