2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 19°C | 30°C Még több cikk.

Bronzérmet érő dánverés

Harmadik helyen végzett a magyar női kézilabda válogatott a szentpétervári világbajnokságon.

Magyarország-Dánia 27-24 (14-15)

Harmadik helyen végzett a magyar női válogatott a szentpétervári világbajnokságon, miután a vasárnapi bronzmérkőzésen három góllal legyőzte az olimpiai aranyérmes Dániát. A győri Görbicz Anitát beválasztották az All Star-csapatba.

A vigaszt jelentő bronzéremért vívott találkozón mindkét csapat idegesen kezdett, kevés volt a gól. Fruelund révén az olimpiai bajnok feljött 6–5-re. Hullámvölgybe került Németh András csapata, és a rivális a 21. percben előbb egyenlített, majd fordított (10–9). A folytatásban a magyarok támadójátéka valamelyest feljavult, de védekezésben változatlanul sok hiba akadt, és ezt a dánok könyörtelenül kihasználták.

A szünet jót tett a magyaroknak, mert a második félidő elején, elsősorban Pálinger védésenek hála, fordított a válogatott. Bizonytalanná vált az északi gárda, csak a hétméterest hárító Karin Mortensen kapus tartotta a lelket a többiekben, de azt ő sem tudta megakadályozni, hogy 20–17-re ellépjenek a magyarok.

Nyolc perccel a vége előtt, 23–19-nél a dán szövetségi kapitány időt kért, de ez sem segített. A hajrában Görbicz újra bizonyította, miért a vb legjobb labdaellopója, Pálinger is hárított több lövést, és ez lelkileg teljesen összetörte a dánokat.

A döntőben: Oroszország–Románia 28–23.
A vb All Star-csapata, kapus: Luminita Dinu (román), jobbszélső: Szu Hi Vu (dél-koreai), jobbátlövő: Grit Jurack (német), irányító: Görbicz Anita, beálló: Ljudmilla Bodnyeva (orosz), balátlövő: Pearl van der Wissel (holland), balszélső: Valentina Ardean Nilsei (román).

Így látták a főszereplők:

Németh András
: „A románok elleni kudarc után mi csak erre a találkozóra összpontosítottunk, és ennek meglett az eredménye. A második félidőben úgy játszott a csapat, mint akkor, amikor a nagy csatákat megnyerte. Úgy gondolom, a bronzéremmel bőven túlteljesítettük, amit ígértünk, és amit vártak tőlünk. A hosszú  tornán csak a két döntőstől kaptunk ki."

Görbicz Anita: „Nagyon boldog vagyok.
A románok elleni vereség után sikerült felállnunk, s teljesen megérdemelten vertük meg a dánokat. A sérülésemmel nem foglalkoztam, csakis a meccsre koncentráltam. Amiatt is rendkívül boldog vagyok, hogy beválasztottak a vb csapatába."

Borbás Rita: „Remekül küzdöttünk, egymásért harcoltunk, és mindenki hozzá tudott tenni a sikerhez. Első világversenyemen rögtön érmet szereztünk, ez valami fantasztikus érzés. Annyira örülök, nem is tudok mit mondani."

Sastin ezüstérmes lett

Sastin Mariann világbajnoki ezüstérmes lett a budapesti világbajnokságon. A mosonmagyaróvári Delta SE kiválósága egész nap parádés teljesítményt nyújtott az 59 kg-os súlycsoportban. Sastin Mariannak kedvezett a sorsolás, hiszen az első körben erőnyerő volt, majd a negyeddöntőben a verhetőnek tűnő osztrák Stephanie Maierhofer ellen lépett szőnyegre, s taktikus versenyzéssel győzött is. Tovább olvasom