2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 32°C Még több cikk.

Bronzérmes a magyar U20-as válogatott

Labdarúgás - A magyar válogatott bronzérmes lett az U20-as világbajokságon. A Costa Rica elleni mérkőzésen hátrányba kerültünk, de az utolsó percben Koman egyenlített! A büntetőpárbajban Gulácsi mindent védett!

MAGYARORSZÁG - COSTA RICA 1-1 (0-0) tizenegyesekkel: 3-1
U20-as VB, bronzmérkőzés

Magyarország: Gulácsi - Szekeres A., Debreceni (Balajti 83.p.), Szabó J., Zámbó - Gosztonyi, Korcsmár, Simon Á. (Varga R. 46.p.), Koman - Simon A., Futács

Costa Rica: Alvarado - Smith, Gamboa, Mena, Oviedo - Madrigal (Guevara 58.p.), Varela (Hernandez 63.p.), Guzmán (Luna 73.p.), Estrada - Urena, Martínez

Gólszerző:  Koman (90.p. tizenegyesből) ill. Urena (82.p.)

Simon Ádám: „Két napja nem ettem, négy kilót lefogytam, annyira rosszul voltam. Így nem is kerültem be a kezdőcsapatba, és amikor sétáltam ki a pályára, szembe jött velem Egervári Sándor, és kérdezte, "Mi van veled Ádi, hogy érzed magad?" – Mondtam, hogy nem vagyok a legjobb erőben, de semmi panaszom nincs. Ekkor közölte velem, hogy Kiss Máté nem érzi jól magát, így melegítsek gyorsan, mert kezdek. Az eredeti terv az volt, hogy a találkozó hajrájában lépek pályára, ha a középen játszó Kiss Máté vagy Korcsmár Zsolt elfárad. Hát nem így alakult… A beugrástól függetlenül úgy érzem, nem ment rosszul a játék, ám a félidő végére elfáradtam. A szünetben végig ültem a helyemen, nem éreztem, hogy bármi gondom lenne, de amikor felálltam, hogy kimenjek a pályára, nagyon megszédültem. Abban a pillanatban jeleztem is, hogy nem tudom folytatni a játékot."

Simon András: „Képtelen vagyok gólt rúgni. A hajrában volt egy nagy lehetőségem, de már nem volt erőm, csak nagy erővel belerúgtam a labdába, sajnos kipattant a kapufáról. De annyi baj legyen, a lényeg az, hogy a csapat nyert és bronzérmesek vagyunk. Bár bevallom, amikor Németh Krisztián kilépett és elesett, kivárt a japán játékvezető, és arra gondoltam: Némónak ad majd sárga lapot. Aztán a következő pillanatban láttam, hogy a tizenegyes pontra mutat – óriási kő esett le szívemről abban a másodpercben. A barátnőmnek és a családomnak szeretném ajánlani ezt a bronzérmet."

Szekeres Adrián: „Nem készültünk túl jó előjelekkel erre a meccsre. Az öltözőnk úgy nézett ki, mint egy kisebb kórház, mindenkit toldoztak, foldoztak, ragasztottak, itt, ott. Ráadásul Kiss Máté is kidőlt a bemelegítés során, és bár Agárdról a Sándor Károly akadémiáról jól ismerem Simon Ádámot, így tudtam, hogy keményen harcol majd, amíg jártányi ereje lesz, de féltem, hogy a betegsége mennyire viseli meg. A tizenegyeseknél már nem aggódtam. Évek óta Gulácsi Péterrel vagyok egy szobában, és most úgy indultunk el erre a meccsre, hogy a barátom azt mondta nekem: elég, ha döntetlenre hozzuk a meccset. A többit ő majd elintézi, és betartotta a szavát…"

„A saját teljesítményemet nem szeretném értékelni, a csapat viszont egy nagyon jó világbajnokságon van túl. Remélem, hogy a felnőttek között is sokra viszi ez a társaság" – nyilatkozta a 91. percben sorsdöntő büntetőt értékesítő Koman Vladimir a lefújás után.

„Ezt a sikert közösen értük el. Az egész stáb rengeteget tett érte, és azok is, akik ma nem jutottak szóhoz" – szerénykedett Gulácsi Péter, akinek a Costa Rica-iak nem tudtak túljárni az eszén a tizenegyespárbajban.

Gulácsi Péter: "Mindenki hős ebben a csapatban, az egész stábot beleértve. Óriási élmény és siker volt ez a vb, nagyon boldogok vagyunk."

Egervári Sándor szövetségi edző: "Az első félidőben két nagyon fáradt csapat játékát láthatták a nézők, a másodikban azonban már mi alakítottunk ki több helyzetet, fölénybe is kerültünk, mégis Costa Rica szerzett vezetést. Ami ezután jött, már a csapat egyik védjegye: hihetetlen tartással, óriási mentális erőről tanúbizonyságot téve megszereztük a bronzérmet. Ebben az együttesben számos nyerő típusú, győzelemre született játékos van, aki szép jövő előtt áll. Hatalmas az örömünk, és boldogok vagyunk, hogy rengeteg magyar szurkolónak okot adtunk a büszkeségre".

Fotók: MTI

Gulácsi ezt is védi!!! Bronzérmes a magyar válogatott!! Costa Rica egy büntetőt sem lőtt be!

Varga a kapu közepébe bombázza a tizenegyest!!!

Luna kihagyja. Gulácsi nagyot véd!!!

Koman kapufára rúgja a tizenegyest.

Gamboa lövését védi Gulácsi!!!

Németh jön. Ugyanolyan lazán lövi, mint a csehek ellen. Mázli, hogy a bíró újra löveti. Ez megvan!

Costa Rica kezdi a büntetőket. Gulácsi a kapuban, Estrada próbálkozhat. Kapufa!!!

94. perc: Vége a rendes játékidőnek. Jönnek a büntetők.

93. perc: Koman lő fordulásból 15 méterről. Megint kb. 2 centi kellett a magyar gólhoz.

90. perc: Koman belövi!!! Egyenlítünk! 1-1. Négy perc hosszabbítás következik. Ha döntetlennel ér véget a rendes játékidő, rögtön tizenegyesek jönnek.

89. perc: Tizenegyest kapunk. Mena rántotta le Némethet. Kiállítás.

88. perc: Ez hihetetlen. Nincs szerencsénk. Szekeres 6 méterről centikkel fejel a jobb kapufa mellé.

87. perc: Mena fejelt mellé 7 méterről.

82. perc: Öt magyar ziccer után vezet Costa Rica. Urena indul meg, senki nem szereli. Tizenhatról lő a jobb alsóba. 0-1.

80. perc: Simon bombázza telibe 5 méterről a bal kapufát.

79. perc: Gosztonyi tekert a tizenhatos jobb sarkáról a bal felső felé. Alvarado véd.

75. perc: Gulácsi hárított. Urena került helyzetbe.

74. perc: Sorra alakítjuk ki a helyzeteket, de gól egyelőre nincs. Ezúttal Németh érkezett jól egy előre ívelt labdára, de a védőket megelőzve, 7 méterről belsővel mellé lőtt.

72. perc: Megint óriási helyzetben véd bravúrral Alvarado. Koman jobbról passzol a középen érkező Németh elé. Az öt méteres lövésbe belevetődik a kapus.

69. perc: Koman 22 méteres szabadrúgása után Szabó csúsztatott kapu fölé 6 méterről.

66. perc: Kis területen, a tizenhatos bal oldalán játszott össze Németh és Koman, egy rossz labdaátvétel miatt azonban nem sikerült helyzetet kialakítani.

63. perc: Cserél Costa Rica. Varela le, C. Hernandez be.

62. perc: Kimarad az újabb magyr ziccer. Gosztonyi jobb oldali beívelésére Varga érkezik a hosszún. Három méterről a kapusba fejeli a labdát.

61. perc: Urena lő 10 méterről. Gulácsi véd.

54. perc: Óriási helyzet. Varga lőtt kapura ballal laposan, 17 méterről. A kapus a jobb alsóból szedte ki vetődve a labdát.

50. perc: Simon András lőtt huszonötről. A kapus csak kiütni tudta a labdát.

47. perc: Estrada próbálkozott 25 méterről, veszélyes lövése nem sokkal kerülte el a jobb felső sarkot.

46. perc: Elkedődött a második félidő. Cseréltünk. Simon Ádám helyére Varga Roland érkezik.

45. perc: Koman vette célba 17 méterről a jobb alsó sarkot. Ebbe a bombába is belevetődnek. Vége az első félidőnek.

44. perc: Martinez a bal oldalon forgatja meg a védőinket. Beadása lecsúszik, de így majdnem jó kapura lövésnek. Gulácsi kivetődve véd.

36. perc: Urena jobb oldali beadása pattant meg Zámbón. Így lett veszélyes, de a labda fölé szállt.

34. perc: Eg szöglet után Korcsmár csúsztat kapura. Németh szerzi meg a labdát, de kivezeti az alapvonalon túlra.

33. perc: Guzman próbálkozozz 22 méterről, Gulácsi magabiztosan védett.

23. perc: Egy jobb oldali szögletet Mena fejelt egy védő érintésével a kapu fölé.

21. perc: Németh gyönyörű csellel tört be a tizenhatoson belülre, de egy védő becsúszva szerelte.

19. perc: Kényszerű csere nálunk. A sérült Futács jön le, Németh áll be.

17. perc: Madrigalt nem tudjuk tartani. Szabó szorítja kifelé a bal oldalon, de beér a büntető területen belülre, és 10 méterről mellé lő.

13. perc: Madrigal kerül lövőhelyzetbe a tizenhatosunkon belül. Szabó az utolsó pillanatban vetődik bele a labda útjába.

8. perc: Megint Estrada. Ezúttal 17 méterről, egy jobb oldali szabadrúgást csavar kapura. Gulácsi könnyedén véd.

6. perc: Magyar mezőnyfölény az első percekben. Ebből egy távoli lövéssel szabadul Costa Rica válogatottja. Estrada zúzza rá, jó harmincról. Méllé.

2. perc: Az első ziccer a miénk. Simon András lő 5 méterről fordulásból a kapusba.

1. perc: Elkezdődött a bronzmeccs. Hajrá magyarok!

17 Josue MARTINEZ
18 Minor ALVAREZ
19 Daniel VARELA
20 Esteban LUNA
21 Danny CARVAJAL

A Magyar Labdarúgó-szövetség honlapjának tájékoztatása szerint hivatalosan is megvan a magyar kezdőcsapat a Costa Rica elleni bronzmérkőzésre az U20-as labdarúgó-világbajnokságon.

Nem lesz kezdő a hét elején gyomorrontással küzdő Németh Krisztián.

„Németh Krisztián jelezte, hogy a fertőzését követően úgy érzi, még nem százszázalékos a fizikai állapota, ezért határoztam úgy, hogy ezúttal nem jelölöm a kezdőbe, ugyanakkor annak lehetőségéről nem kell lemondanunk, hogy a csatár a végjátékban pályára lépjen, hiszen sérülés nem akadályozza a játékban. Hasonló a helyzet Simon Ádámmal, aki szintén nem tökéletesen egészséges a két nappal ezelőtti gyomorrontását követően, így ő is a kispadon kap helyet" – olvasható Egervári Sándor nyilatkozata az MLSZ honlapján.

A magyar válogatott kezdőcsapata: Gulácsi – Szekeres, Debreceni, Szabó J., Zámbó – Gosztonyi, Korcsmár, Kiss M., Koman – Simon A., Futács

Egy világeseményen sokszor elhangzik, hogy a bronzmérkőzésen két csalódott csapat találkozik egymással, ám a 20 éven aluliak Egyiptomban zajló labdarúgó-világbajnokságán Magyarország és Costa Rica is rendkívül motiváltan lép pályára pénteken.

A magyarok már így is az elmúlt 25 év legjobb teljesítményét érték el azzal, hogy a négy közé kerültek, ám bronzéremmel zárni egy ilyen tornát óriási siker lenne, még nagyobb, mint az ifjúsági Európa-bajnokságon aratott 1984-es diadal.

A magyarok utoljára 55 éve, az 1954-es világbajnokságon lettek érmesek (ezüstérem) olyan tornán, amelyet a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) égisze alatt rendeztek.

"Rendkívül nehéz volt a lelátóról figyelni, ahogy a csapatom elveszítette a ghánaiak elleni elődöntőt" - mondta a FIFA honlapján Koman Vladimir, akit a torna legjobb irányítójaként emlegetnek. "Most játszhatok, és meg akarom nyerni ezt a mérkőzést, szeretnénk egy nagy győzelmet aratni és bebizonyítani, hogy a miénk az egyik legjobb csapat a tornán" - tette hozzá a Bari légiósa.

A Costa Rica-iak is hasonló sikert érhetnek el, mint a magyarok, mivel a térségből utoljára Mexikó volt dobogón, amely az 1977-es U20-as vb-n végzett másodikként.

"Mindent meg fogunk tenni a győzelemért, mert fantasztikus érzés lenne úgy hazatérnünk, hogy diadalmaskodtunk az utolsó találkozónkon" - mondta Ronald Gonzales szövetségi edző.

A bronzmeccs péntek 17 órakor kezdődik Kairóban.

A magyarok várható kezdőcsapata: Gulácsi Péter - Szekeres Adrián, Debreceni András, Szabó János, Présinger Ádám - Gosztonyi András, Korcsmár Zsolt, Koman Vladimir, Kiss Máté - Simon András, Németh Krisztián

A játékvezető

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) a japán Nisimura Juicsire bízta a magyar labdarúgó-válogatott utolsó mérkőzését az U20-as világbajnokságon.

A 37 éves sportember hivatásos játékvezető, és 2004 óta tagja a FIFA-keretnek. A tokiói játékvezető 2008-ban egyetlen nem afrikaiként bíráskodhatott az Afrikai Nemzetek Kupáján.

Munkáját honfitársa, Szagara Toru, valamint a dél-koreai He Szang-Jong segíti.

A Brazília–Ghána döntőt a belga Frank De Bleeckere dirigálja majd.

Nézőcsúcs

Várhatóan nézőcsúccsal zárul pénteken a 20 éven aluliak egyiptomi labdarúgó-világbajnoksága, ugyanakkor a szervezők nem tagadják: ez nagy mértékben köszönhető annak is, hogy rengeteg sorkatona tekinti meg a helyszínen a mérkőzéseket.

Az eddigi 50 találkozót 1,15 millió szurkoló látta a stadionokban. Egyelőre még a két évvel ezelőtti, kanadai torna tartja a rekordot 1,19 milliós nézőszámmal, ám ez valószínűleg meg fog dőlni, hiszen péntek este rendezik Kairóban a Magyarország-Costa Rica bronzmérkőzést, valamint a Brazília-Ghána finálét.

Egy másik, negatív vb-rekord egyébként már most a múlté, miután a játékvezetők a sárga lapot 216-szor, a pirosat pedig 27-szer mutatták fel, s a 243 "villanás" csúcs a korosztályos viadal 1977 óta íródó történetében.