2017. 04. 27. csütörtök - Zita 8°C | 19°C Még több cikk.

Bronzérmes a GySEV-Orsi

Diósgyőri KSK–GySEV-Orsi 73–66 (21–24, 19–13, 18–6, 15–23) Miskolc, NB I-es A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a harmadik helyért, második mérkőzés, 1500 néző. V.: Szabó Gy., Király.

Diósgyőr: Hadzsovics 17/6, Brosovszki 8, Balogh G. 8/6, Gaither 9, Burse 4. Cs.: CSÁVÁS 15, SZLIMÁK 12/3. Edző: Milen Vukicsevics.
GySEV: Bevilaqua 4, BALOGH J. 23/6, Bogojevic 4, SERES 15/9, Zakaluzsnaja 10. Cs.: Török 2, LICHNEROVA 8/6, Dénes. Edző: Natalia Hejková.

Fantasztikus hangulatban kezdődött a mérkőzés Miskolcon, rengeteg szurkoló űzte, hajtotta a hazai csapatot, a diósgyőri gárdát a bronzérem elnyerésére. A soproni együttes viszont jól kezdett. Seres Éva pontosan dobott és az ő eredményes játéka révén 8 ponttal is vezetett már a Sopron. Később aztán lanyhult a vendégek figyelme és fel tudott zárkózni a Diósgyőr, elsősorban a volt soproni kosárlabdázó, Csávás Andrea eredményes megmozdulásaival. A kis szünet után újra 10 pontra hízott a soproni előny, aztán a 15. percben enyhén szólva „bevágott a villám", megállt a soproni gépezet, Csává-sék átvették a vezetést.

A harmadik 10 percben kritikussá vált a soproniak helyzete, úgy tűnt, kicsúszik a kezükből a bronzérem, mert öt perccel a negyed befejezése előtt ellenfelük 15 ponttal vezetett. De jött a maga természetes módján Balogh Judit, aki szinte egyedül tartotta csapatát, ugyanolyan jól játszott, mint az elmúlt pénteken. A befejező játékrészben a Diósgyőr egyszer már 17 ponttal is „ment", szerencsére Lichnerova gyors egymásutánban kétszer is triplát dobott, a meccs utolsó perceiben pedig, mint már annyiszor, Balogh Judit megmentette a bronzérmet.
Natalia Hejková: – Örülök a sikernek. Mert a vereség ellenére is megszereztük a bronzérmet és ez a jövő szempontjából nagyon fontos. A csapat küzdőszelleme ezúttal is példaértékű volt.
Összességében a GySEV 139– 127-es pontaránnyal fejezte be a bronzéremért folytatott párharcot.

Ez már több mint kínos volt...

Győri ETO–Siófok 1–1 (0–0) Győr, NB I-es labdarúgó-mérkőzés, 500… Tovább olvasom