2017. 11. 21. kedd - Olivér 3°C | 9°C Még több cikk.

Bronzérem vigasztalásul

Remekül védekezett a magyar csapat, a jelek szerint kiheverte a szombati „norvég sokkot".
Magyarország Oroszország 29 - 25

Remekül védekezett a bronzmeccs elején a magyar csapat, amely a jelek szerint kiheverte a szombati „norvég sokkot", s Radulovics két találatával és Pálinger védéseivel ellépett 3–1-re. Azonban két támadóhiba miatt gyorsan döntetlen lett. Ráadásul Szidorova is egyre jobban védett, s az oroszok szélsőik révén fordítottak. Elhúzni csak azért nem tudtak, mert Turej két büntetőt is elrontott.

Mivel a támadójáték megint nem volt gördülékeny, ezért Kiss Szilárd szövetségi kapitány cserélgetésbe kezdett. Tóth Kindlt váltotta a bal oldali átlövő posztján, és rögtön góllal mutatkozott be, majd Muravjova két percet érően fülön csapta.

Az emberelőnyben Radulovics belőtte negyedik találatát (6–6), és ezzel az EB góllövőlistájának élére ugrott. Bohus és Kindl is a kiállítás sorsára jutott tíz másodpercen belül, de a kettős létszámfölényben is megmaradt az egyenlő állás.

Tóth lelkesedése olykor gólt eredményezett, olykor pedig feleslegesen ellőtt labdát, így felváltva vezettek a csapatok. Feltűnő volt, hogy Balogh mennyire nem képes tartani emberét, Dolgikhot, illetve Turejt, így az amúgy átlövő Mehlmann lett a jobbszélső. A győri játékos meghálálta a bizalmat, mihelyst pályára lépett, gólt szerzett (11–11), és időkérésre kényszerítette az orosz szövetségi kapitányt, Jevgenyij Trefilovot.
A felgyorsult hazaiak ezt követően rendre vezettek, de a rivális tartani tudta a lépést, igaz, fordítani nem tudott. A szünet előtti hajrában Posztnova büntetése alatt 14–12-re vezetett a Kiss-csapat, de az oroszok a pihenőig „felezték" a különbséget.

A fordulás után Pálinger kétszer is védett, igaz, egyszer a kipattanót belőtték a vendégek, majd Görbicz lett az irányító Ferling helyett. Tóthot mezráncigálás miatt kiállították, és a 20 esztendős Turej révén fordított az orosz csapat.

Ez a helyzet nem tartott sokáig, mert Rvacseva is büntetést kapott, s a magyarok 5–1-es sorozatot produkáltak (39. perc: 19–16).
Kindl vitatható büntetése során is lelkes maradt a hazai együttes, és őrizte előnyét. Később a norvég bírópáros „törlesztett", mert két orosz játékost is kiállított, és Radulovics gyorsan duplázott, s negyedórával a vége előtt 22–17-re módosította az állást.

Állandósult az öt-hat gólos különbség, azonban Mehlmann büntetést kapott, és Turej most nem rontott. Muravjova majdnem csökkentette a hátrányt, de lövése a kapufáról kivágódott, és a labdával Ferling meg sem állt az orosz kapuig. Ráadásul Pálinger is ziccert fogott.
Ferling sem úszta meg kiállítás nélkül, és kezdett fáradni a magyar válogatott. Csakhogy Muravjova odacsapott Görbicznek, és egyből piros lapot kapott.

A hajrá nagyon kemény és olykor durva küzdelmet hozott. Az oroszok megkezdték a felzárkózást. Három és fél perccel a vége előtt 26–23 volt. Ekkor jött Radulovics értékesített hétméterese. Bodnyeva ugyan még szépített, de már nem maradt idő a fordításra.

A magyarok tehát túltették magukat a dánok és a norvégok elleni fájó vereségen, most jól tartották magukat, és kiválóan verték vissza az oroszok próbálkozásait. Megérdemelt a bronzérem, noha a játékosok az EB előtt és első hete után még az aranyérmet kívánták.

Megkerült a brazil mez

Hannich Péter az 1986-os magyar–brazil meccs után mezt cserélt Alemaóval, a vendégek… Tovább olvasom